Mám slíbenou práci, musím na ÚP?

Od: Datum: 19.07.16 10:34 odpovědí: 6 změna: 19.07.16 21:26

Zdravím, našel by se tu někdo, kdo zná odpověď na tuto situaci?

Dejme tomu, že zítra dám výpověď v práci, tj. středa 20.6.. Je možné domluvit se telefonicky s úřadem práce, abych tam nemusel chodit, když od 1.7. mám nastoupit v jiné firmě? Je to více než 8 dní, ale zase ne o moc, takže by to nemělo zas tak vadit, ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.16 10:39
avatar

Také zdravím. Na ÚP se nemusí nikdo hlásit, není to povinné. V zaměstnání skončíte a pokud nastoupíte po několika dnech do nového zaměstnání, nemusíte se bát, že byste dlužil na zdravotním pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 10:40

Vadit to nebude vůbec. Registrace na Úřadu práce není povinná. Pouze nezapomínejte na zdravotní pojištění. Pokud neplatí zaměstnavatel, musíte platit sám.


doplněno 19.07.16 10:40:

A sakra, byl jsem pomalejší *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 19.07.16 10:57

Zdravotní pojištění se platí paušálem. V uvedeném případě tedy bude pojištění pokryto v obou měsících, není třeba nic hlásit, jen si ověřit, že původní zaměstnavatel pojištění ukončil a nový pak nahlásil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 11:45
avatar

Práci máte slíbenou. Co když nevyjde, nebo onemocníte, srazí Vás auto? Budete marodit zadarmo, nebo si pak dodatečně vyběhávat peníze v ochranné lhůtě.

Na ÚP musíte osobně, to se nedá vyřídit po telefonu. Nanejvýš si stáhněte registrační dotazníky, nebo jak se to jmenuje a vyplňte si je z počítače. Je to dobrá věc, doma v klidu si vše připravit.

I na těch deset dní se běžte zaregistrovat, budete mít podporu za těch pár dní a též se Vám budou počítat ty dny do odpracovaných dnů na důchod.

Škoda jim je nechávat. Pokud byste šel do invalidního důchodu i to je pro Vás plus.

Pokud se zaregistrujete, nemusíte nic říkat dopředu, že máte práci. Pouze se dostavíte na pracák podle toho, jak Vás pozvou, nebo před nástupem do práce to tam nahlásíte a ukončíte.


doplněno 19.07.16 21:20:

Upřesnění, nebo-li oprava: Jak píše ,,kapkanaděje,, tak na ÚP nemusíte povinně. Pokud se rozhodnete pro registraci, nelze tuto záležitost vyřídit po telefonu, ale pouze osobně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.07.16 20:39
avatar

Píšete: Na ÚP musíte osobně, to se ... Jen aby nebyl tazatel uveden v omyl, na ÚP nemusí, je to právo, nikoli povinnost. S tím důchodem můžete mít pravdu, doba se může hodit. A podpora taky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.16 21:26
avatar

Pohanka odpovídá správně. Na ÚP sice nikdo není povinen se registrovat, ale pokud se pro registraci rozhodne, musí tam jít osobně. Telefonicky, e-mailem ani v zastoupení to vyřídit nelze.

Navíc si myslím, že je registrace dobrá i v případě přislíbené práce. Kdyby totiž nevyšla a tazatel se zaregistroval více než tři pracovní dny po skončení zaměstnání, odrazilo by se to v nižší podpoře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.