Byli jste na dentální hygieně?

Od: Datum: 15.07.16 20:09 odpovědí: 12 změna: 17.07.16 06:26
avatar

Byli jste někdo na zubní hygieně?dokáží tam odstranit fleky po kávě?na netu jsem lepší fotku jak tuhle nenašla*smich*asi nějaký tranzvestita...chceme koupit dárkový poukaz,pro příbuzného co má tyhle fleky po okrajích zubů a nevíme jestli to tam umí odstranit nebo to dělá zubař?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zubejda
Datum: 15.07.16 20:28

Na zubní hygieně jsem byla dvakrát. Poprvé, když zubař řekl, že bude pokračovat v údržbě mého chrupu až poté, co absolvuji hygienu. Dva dny jsem měla opuchlé dásně, jak mi je odhalovala a škrabala nějakými kyretami. Podruhé mi také odstranila skvrny od kávy, myslím, že to, co je na obrázku, odstraní hravě. Bohužel mi též odpadly dvě plomby na krčcích zubů, jak intenzivně odstraňovala. Takže jsem platila nejen velký peníz za hygienu, ale ještě dvě bílé plomby. Také pozoruji, že se mě po té hygieně začínají ve větší míře odhalovat krčky zubů. Nevím, nevím, ale můj názor je ten, že pro každého ta intenzivní hygiena není vhodná, postačí důkladné vyčištění kartáčkem a nití doma. To je můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.07.16 00:14
avatar

Byla jsem tam 2x a víc mně tam nikdo nedostane. Zubařka cíleně nahrávala hygienistce pacoše, místo co by sama udělala při prevenci odstranění kamene, na které máme přes pojišťovnu jednou, nebo 2x za rok nárok. Je to už asi 6 let a tehdy si řekla 400 Kč, načež mně tam poslala brzy znovu a hloupá hygienistka mi ještě řekne," no vidíte byly to jen dva zuby a netrvalo to ani 5 minut". A řekla si opět o 400 Kč. Tak jsem si řekla, že takhle bych chtěla vydělávat! Zubařce jsem řekla, že víc mně tam nedostane, že na tohle tedy nemám. Nakonec jsem odešla i od zubařky, dnes už tam nepracuje. Fleky na krčcích, od kávy, se asi odstranit dají, ale brzy se udělají znovu. Jen jestli si to nepletete s hnědnutím krčků i bez kávy, to se zakrývá nějakou bílou hmotou a zalešťuje. Ale asi to je dnes dražší a moc to zubaři nechtějí dělat. Možná drahý materiál a levná práce. Já svého zubaře nedonutila, moje kamarádka, lékařka, má takto vyspravené krčky už přes 30 let a není to vůbec vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubejda
Datum: 16.07.16 21:04

Tak to jste to měla ještě relativně levné. Já jsem platila za 1 hod. tisíc Kč, plus ty dvě bílé plomby na krčky a peníze na domácnost byly rázem fuč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.07.16 00:46
Ano, občas tam zajdu. Pravda po 10ti letech to byla síla, ale pak po roce už pohoda. Skvrny od kávy jsem si zvládla odstranit každodenním čištěním jednosvazkovým kartáčkem i sama a na hygieně to umí zcela jistě.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.07.16 00:50
avatar

ano byl + ultrazvuk, na zubni kamen netrpim, ale rekl bych, ze zadna zmena pred a po, kdyz neberu poctive vycisteni piskem atd.. Soda na paste je soda na paste ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 01:26
avatar

Zdravím,
chodím na dentální hygienu (k dentální hygienistce) už asi 10let pravidelně každého půl roku - za rok (čili za 2 půlhodinové návštěvy) se tak stihne udělat komplet celá pusa. Rozdíl neskutečný, tím nemyslím pohledově, to mne až tak netrápí, ale celkově - už 17let nevím, co je to mít problém se zuby (chodím jen na pravidelné prohlídky 2x za rok čili na pojišťovnu a 2x za rok k té dentální hygienistce) a to sem si dříve docela užil (v negativním slova smyslu). Vím, že stávající bezproblémovost chrupu je prací nejen té hygienistky, ale hlavně lékaře, který mi zuby dal dohromady z původně doslova katastrofálního stavu. Ale nebýt té "údržby", tak by to dnes už rozhodně tak bezproblémové nebylo.
Kromě jiného mne práce dentální hygienistky zachránila od paradentózy (tady aspoň zatím) - při jednom čištění mi změřila poměrně velkou mezeru mezi dásní a zubem a docela mne vystrašila. Nicméně odstranila tam rostoucí kámen a při další návštěvě to změřila znovu a prý se to stáhlo, takže OK (už je to 5let a zatím se to znovu neobjevilo).
Moje zkušenosti mi ale ukazují, že jednorázová návštěva asi nic nevyřeší - chce to dlouhodobou péči a údržbu. A po těch letech si rozhodně nemyslím, že se jedná od vyhozené peníze, což je speciálně u mne docela co říct, protože jsem docela známý tím, že než za nějakou službu dám korunu, hodně si rozmyslím, jestli to má význam a jestli se nemohu obejít bez toho či nejsem schopný si pomoci nějak sám.
Když říkám A, měl bych říct i B. Ze začátku jsem tomu taky moc nevěřil, ale protože dotyčná dentální hygienistka (původně zdravotní sestra) je moje víc jak 20letá kamarádka a k lékaři, u kterého pracuje, mne dostala tak říkajíc z protekce (když už sem problémy se zuby nevěděl kudy kam a doslova lezl po zdi) na revanš, že jsem jí kdysi jako mladé holce pomohl já, tak když lékař doporučil její práci, šel jsem tam tak nějak ze vděku a na oplátku zase já. Taky se mi to zdálo hodně peněz, ale dnes s odstupem let vidím, že význam to mělo a chyba to nebyla. Samozřejmě nemohu tvrdit, že jsou všechny dentální hygienstky stejné a dělají stejně kvalitně - tahle moje kamarádka se za roky, co to dělá, natolik vypracovala, že kromě své práce píše odborné publikace a články a jezdí přednášet po mezinárodních kongresech, což by asi nemohla, kdyby nebyla špičkou v oboru.
Neodpustím si ale poznámku - docela mne překvapují reakce především od žen, že je to drahé apod. když o ženách je známé, že za kadeřníky, nehtaře apod. služby jsou ročně schopné vydat daleko větší částky než je nějakých cca 1.200,-Kč, které to třeba ročně stojí mne (to není cena z protekce - jsem zákazník jako každý jiný).

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.07.16 01:37
avatar
Chodím 2x ročně, považovala jsem to za normální a běžné, po přečtení předchozích odpovědí si přijdu jako extrém.
Jinak napoprvé vás nikdo "zažraných" skvrn nezbaví, při pravidelné docházce už toto nebudete muset řešit.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.07.16 06:31
avatar

Dobrý den, viz odkaz je nějaké aktuální počtení o tomto fenoménu či problému doby. Zdravím!

http://ona.idnes.cz/beleni-zu…x?c=A160715_113044_zdravi_pet


doplněno 17.07.16 06:33:

lucie - já bych jako dárek návštěvu u "uklízečky přes chup" neuvítal, ale zase je to snad lepší, než poslat tchána na lepení umělých nehtů .


doplněno 17.07.16 08:02:

lucie - možná by tchán více ocenil tu masáž (viz odkaz). Ovšem, jestli už to zná, tak bude třeba zklamán (a také nevím, co na tento dárek řekne tchyně) .

https://www.poradte.cz/spolec…t/43910-tantricke-masaze.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 16.07.16 15:47

Asi záleží, kde a u koho. Švagr v Břeclavi si to nemůže vynachválit. Já to taky tak dramatické neměla. Půjdu zas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 21:59
avatar

Nebyla jsem tam nikdy, myslím si totiž, že jde jen o vytahování peněz a těch nemám na zbyt. Na moje zuby stačí zubař a doufám, že to tak i zůstane. Jak naši rodiče a i moje generace, mohli přežít bez dentální hygieničky a vidíte, přežili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.07.16 01:05
Samozřejmě že přežili, ale taky má dost lidí i mladých zuby v katastrofálním stavu. Hygiena je zkrátka prevence a ta se vždy vyplatí víc než léčba. Nejlepší zuby mají ty národy, kde je hygiena na pojišťovnu ale zubař se platí. Přes Slevomat se to dá koupit od 500 a to jednou do roka zvládne téměř každý. Není to tedy otázka peněz, jako spíš priorit. Už jsem to tu psala, mám zuby velmi dobré, přesto když jsem po letech šla na hygienu, odstranila hygienistka dost kamene pod dásní. Co asi musí mít v puse za hnůj lidé, co problémy mají? Kterým dásně krvácí, mají záněty, odhalené krčky, mezizubní kazy. Nikdy jste si nevšimla, že lidem se zánětem dásní smrdí stejně z pusy? Jak jim pod dásněmi hnijí zbytky?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.16 06:26
avatar

Díky za odpovědi.Já třeba chápu,že to chce chodit pravidelně,ale nekoupíme jako dárek vstup na dva roky,tak bohatí nejsmea když se tam tchánovi nebude líbit nebo nepocítí význam toho zákroku,tak už jej tam stejně nedostanem.Chceme jeje jen "nakopnout"do něčeho nového,ale ještě to zvážíme.


doplněno 17.07.16 07:43:

bene-jo,to je v poho,dáváme si často něco ,co druzí neznají nebo by jen tak sami od sebe nešli.Tchýni jsem poslala na umělé řasy ke kosmetičce,ona mi zařídila vyšetření chodidel,poukázku ke kadeřnici...

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.