Partnerovo divné chování

Od: Datum: 12.07.16 21:09 odpovědí: 18 změna: 13.07.16 22:33
Zdravím, s přítelem jsme spolu skoro rok... plánovali jsme spolu miminko. Jenže nás zastihla krize, furt se hadame...přítel mi furt říká, ze za to mužů já...budiž,on ma vždy pravdu...prostě po teto krizi, chci mit klid, moc si nedokážu představit, aby dítě vyrůstalo v takovým chaosu. Sice v hadce, ale rozhodnuta jsem byla už dříve, ze se momentálně o dítě nechci snažit... on mi na to řekl, ze v tom případě ho nezajímam! Což me dostalo, ze jsem mu to slíbila...hned začal všechny naše plány měnit, prý když nedokážu splnit slib, ze on taky ne.. no moc to nechápu... jsem z toho rozčarovana, ale prý me miluje.Jednou me zaskočil myšlenkou, ze nechápe, proč dítě dávají do pece matce, proč ne otcovi, když víc vydělává... prý by se o dítě klidně i soudil... ta myšlenka se mi dotkla. Budu rada i za názory chlapů. Hezky večer
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 12.07.16 21:19

Rozchod, od stola i od lože !

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 12.07.16 21:28
avatar

Zdravím. Vendy, když už se ani ne po roce s partnerem rozcházíte v názorech, co bude za pět, deset let? Pokud vám vztah neklape, určitě si děcko nepořizujte, protože potom trpí neshodami mezi rodiči hlavně děti. Určitě si nemyslete, že dítě vztah spraví. Vztah vám nefunguje, partner k Vám přistupuje jako k věci. Za to, že vztah nefunguje, mohou vždycky obě strany. Pokud Vám partner řekl, že pokud nechcete dítě, že ho nezajímáte, tak se s ním rozejděte. Nenechte se citově vydírat a dobře si rozvažte, zda chcete mít děcko právě s tímto partnerem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tulak
Datum: 13.07.16 01:17
... cituji: "Za to, že vztah nefunguje, mohou vždycky obě strany." ... ... ...? Myslím si, že to zase až tak není pravda. Vždyť není výjimkou, že jeden se ve vztahu může "rozdat" ... a druhý to má na "háku" ... a ještě se cítí "ukřivděný". Oboustranná vina by mohla spočívat pouze v tom, že oba nevybírali svého partnera více zodpovědně, ale ne z toho důvodu, že jim už společný vztah nefunguje tak, jak si jej "vysnili". Pokud by se ale dali dohromady takoví dva partneři, kterým by popisovaný způsob žití v manželství vyhovoval, ... pak by oba dva mohli být spokojeni ... a není tu žádný problém. ... {;-(
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.16 21:42
avatar

Zaplať pánbůh, že jste na to přišla včas. Byla byste asi po celý život vinna, že za vše můžete Vy. A to vydírání s dítětem! Pryč! Pryč! Pořád byste se hádali, a Vy ustupovala, aby bylo po jeho a byl klid.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.16 23:40
avatar

- já bych se ho docela bála - ale pokud jste zamilovaná ... tak na to přijdete holt později.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 23:54

Koukám že na tento druh otázek zde odpovídají stále ti samí,stale těmi stejnými odpověďmi ať ho pošlete k vodě.Já bych nedělal hned závěry.Nevím proč se hádáte a jestli jste v právu nebo ne,ale i Váš přítel je jen člověk kterému mohou rupnout nervy.Mohl to říct prostě ve vzteku a pak toho litovat.Pakliže dítě nechcete tak se o něj nesnažte a počkejte to je jednoduché.

Nestotožňuji se tedy s tím dát dítě tomu kdo víc vydělá,ale nechápu co se Vás dotýká na tom že by se otec mohl soudit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.16 16:32
avatar

Anděli, máte určitě pravdu, že člověk v rozčilení řekne něco, co ani nedohlédne, nedomyslí, ale... zažil jste někdy soud o dítě? Jistě, jste-li ročník 85, tak jako účastník řízení asi ne, leda jako to dítě, o které se rodiče soudili. Pro nikoho z těch tří to není nic příjemného, naopak, je to spíš zlý sen, který naprostou většinou nemá dobrý výsledek. Nepřeji vám nic takového a i ostatní rádci mimo jiné zřejmě zvažují tento fakt, tak proto ty rady... prostě zkušenosti. Přeji Vám, abyste zažil jen zkušenosti dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 06:25
avatar

Je to dneska divná doba. Dříve se lidi měli rádi, vzali se no a pak se jim narodilo miminko. Nebo postupně víc dětí.

Dneska je to samý přítel, přítelkyně, pořizují si děti bez manželství a když něco, tak pán frnkne a máme tady další samoživitelku. Neříkám, že v manželství se lidé nerozváděli, ale přece jen je to pevnější pouto, než nějaký přítel. A že děti potřebují ke svému zdravému růstu rodiče oba, není třeba zdůrazňovat.

Dítě se, chudinka, ještě ani nenarodilo a Vy už si ho tady berete jako rukojmí. Když budou dobré vztahy, dítě bude, když bude chaos, o dítě se snažit nebudu. Není to trapné? Dítě by se mělo narodit z lásky obou partnerů a ne o tom dlouze uvažovat a licitovat. To není jako: mám udělat řízky nebo svíčkovou?

Celkem se ani pánovi nedivím, když takto uvažujete. Snad nebudu troufalá, když se zeptám na Váš věk. Protože, pokud už jste v letech a budete s dítětem pořád otálet, je klidně možné, že se ho ani nikdy nedočkáte. Pokud je Vám podle nicku skoro 30, máte opravdu nejvyšší čas začít být rozumná.

Na druhou stranu nemá cenu si ho hned pořizovat s někým, s kým se neustále hádáte. Takže máte 2 možnosti:

1/ rozejít se, najít si člověka, který se hádat nebude a bude hoden s Vámi zplodit potomka. Že to může nějaký čas trvat, je jasné. Tohle nelze uspěchat.

2/ sáhnout si do svědomí, začít se chovat jako hommo sapiens /oba dva/, uklidnit se, vystrojit svatbu a následně mít potomka spolu.

Jste jistě dospělá a je jen na Vás, kterou cestu si zvolíte. My do toho nevidíme. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.07.16 07:18
avatar

Ano, přesně takto to cítím i já. Samý přítel, expřítel a zodpovědnost žádná, potom se zde objevují otázky od samoživitelek, jak nemají peníze, vymazání otců z rodných listů apod.

Kde je manželství, tam je větší zodpovědnost, větší snaha o kompromis, něco vybudovat a ne při prvních problémech sbalit kufry.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 13.07.16 08:25
avatar

musím se připojit, je to všechno takové nepřirozené, vidíme to kolem sebe, např.kamarádky dcera, už má dvouletou holčičku a teprve nýní s přítelem chystají svatbu, přitom se před narozením decka znali již nekolik let...asi si každý nechává zadní vrátka nebo jak to nazvat :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 09:02
avatar

Dobrý den. Roční známost mi přijde na plánování dítět dost krátká. Teprve se s přítelem poznáváte... no a poznali jste, že se asi k sobě příliš nehodíte. Vy byste totiž měli být nyní v období nejvěžší zamilovanosti a natěšenosti na sebe. A to se jaksi u vás nekoná. Pravděpodobně společně bydlíte jako druh a družka - výdobytek soudobé vztahové módy... a už si lezete na nervy. Buď jste oba ještě nevyzrálí, nebo jste při výběru partnerů sáhli oba vedle. A jestli někdo někoho miluje, tak se to většinou v životě dokazuje činy a ne slovy... slova o lásce se lehko říkají, ale konač činy - to už je námaha. S dítětem nikam nespěchejte, nebo rozšíříte řady zástupů samoživitelek...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.16 10:53

Jděte od sebe, asi to bude nejlepší. Jak už tu bylo napsáno, samý přítel, přítelkyně a kde nic tu nic. Kamarádka teď měla v rodině případ - holka chodila 6 let s klukem, už chtěla mimino, on nic. Rozešli se a začala chodit s jeho kamarádem. Po roce prý že je kretén, za hádek se rozešli. Ovšem holka chtěla dítě...zase se sešli, měli mimčo, nadšení na obou stranách - a dnes je klukovi rok, holka je s ním sama, protože s takovým kreténem se prý nedá vyjít. Co nato říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 13:28
avatar

Zdravím, a kolik mu je let? Jeho chování odpovídá mateřské školce - ty mě, tak já tobě taky. Neštítí se naschválů, ubohost! Kdyby mi chlap řekl, že ho v případě, že teď nechci dítě, nezajímám, tak za půlhodinku mám sbaleno a šáteček. Asi je frajer zvyklý říkat a dělat si, co se mu zachce, bez ohledu na následky. Jeho problém. Máte určitě na víc, než na namyšleného egoistu, co si nevidí do "huby" a rád oplácí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.16 13:59

Mateřská škola...protože se pohádáme tak nechci dítě.Buď se budeš chovat jak já chci a říkat co já chci nebo dítě nebude.Vždyť je to to samé.Mě to zavání vydíráním dítětem.Opravdu by jste stála o muže bez názoru?Jen někoho kdo vás bude slepě poslouchat?

Kdyby každý měl odkládat dítě když se pohádá tak lidstvo vymře

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.07.16 22:26
avatar

Angell - Nepleťte si jednu hádku s dlouhodobým nesouladem. Proč pořizovat dítě do vztahu, který neklape už teď, riskovat, že se rozpadne a z tazatelky bude samoživitelka, ev. matka, která přijde o dítě. Taky si myslím, že se k sobě asi nehodí, když v tak krátkém vztahu se už takhle vážně hádají, zatímco, by měli tokat jak tetřívci. Ano, co bude za 10 let? To s ním stejně nemůže vydržet! Je to egoista, který se neštítí žádné zbraně, aby dosáhl svého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 22:33
avatar

blesik

- souhlasím, já bych dokonce řekla, že takoví muži mohou ženy časem i mlátit. Ale pokud je tazatelka zamilovaná, tak neuvěří, to je těžké. Kdyby nebyla zamilovaná, tak by se tady neptala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: euerj
Datum: 13.07.16 19:55

Nejste spolu ještě ani rok a už se takhle hádáte? Proboha se s ním rozejděte, ani ne rok je na hádky a takovéhle výroky o tom, kdo se bude soudit o dítě (které ani neexistuje), ještě fakt brzo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 20:29

Upřímně, položte si otázku zda chcete s takovým chlapem být. Všechnu vinu hází na Vás, trucuje jak malé dítě a klidně Vám defacto vmete do tváře, že Vás jednou o dítě připraví u soudu, protože budete vydělávát méně. A věta že jste mu to slíbila je na zabití, copak se dá slíbit, že si s někým pořídíte dítě? Pokud by šlo o mě, ani bych se zde neptala a přítele nakopla do prd**e a buď bych ho pakovala z bytu nebo bych se stěhovala já (pokud bychom spolu bydleli).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.