Piškotová miniroláda

Od: Datum: 10.07.16 23:44 odpovědí: 9 změna: 12.07.16 12:43

Chtěla bych upéct na oslavu malé zákusky.Kdo má zkušenosti z kolika vajíček upéct roladu,aby nebyla klasicka.A jak stočit.Rozpůlit korpus po délce?Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.16 00:19

S receptem neporadím, já vše dělám "od oka". Ale roláda se obecně připravuje tak, že si těsto klasicky nalijete na plech, upečete a ještě horké vyklopíte na utěrku. Okamžitě srolujete i s utěrkou "do rolády" a necháte vychladnout. Po vychladnutí opatrně rozmotáte (bude i tak stále hodně stočená), utěrku vytáhnete, těsto normálně potřete polevou a zpátky srolujete. Tímto postupem se upečené těsto při rolování nepoláme. (Nepochopila jsem přesně, co máte v dotazu na mysli s tím korpusem).

Ohodnoceno: 0x

Od: nela®
Datum: 11.07.16 09:33

Roladu klasickou upeču bez problému.Jedna se mi o to aby nebyla tak vysoka.Peču malé zákusky věněčky ,laskonky,košíčky a k tomu jsem chtěla roladu ale malou.Upekla jsem ze 3 vajíček a rozpůlila podel plechu a stočila z každé strany.Ale je zase moc malá 3,5cm.Asi upeču ze 4 nebo 5 vajiček?

Od: wamp®
Datum: 11.07.16 10:57

Klasickou roládu peču ze šesti vajec.Neřekla bych,že je až moc veliká.Zkuste ;)

Datum: 11.07.16 11:02

Bože, kdo to sem dal? Taková krása! To je týrání lidí, kteří čumí ve vedru doma a nechce se jim udělat ani jednoduchý oběd!

Od: wamp®
Datum: 11.07.16 11:38

Dajko,nic ve zlém,ale roláda je otázka cca třičtvrtě hodinky času a práce.

Pokud nedáváte klasický máslový krém,tak vyšleháte pouze šlehačku,roládu potřete marmeládou a navrch ovoce,třeba jahody,borůvky,maliny,banány...

Datum: 11.07.16 16:55

Když před tím, než roládu zarolujete, rozříznete ji na plechu na čtyři díly a až pak zarolujete, budte mít čtyři mini. :-D

Datum: 11.07.16 20:29

Děkuji,tak jsem to udělala.Jen jsem chtěla vědět,kdo má zkušenosti z kolika vajíček by asi měla být.Zkušební jsem měla ze 3,byla moc malá.Udělám ze 4

Datum: 12.07.16 08:20

A laskonky? Laskonky jste také dělala? ;) :-D Na fotce laskonka je taková, že se sbíhají sliny.

Datum: 12.07.16 12:43

Ano laskonky jsem taky dělala kokosové.Slepovat budu v pátek pařížskou šlehačkou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.