Význam slova trvalá u kadeřnice

Od: Datum: 09.12.12 20:42 odpovědí: 8 změna: 18.02.13 09:49

Dobrý den,

vysvětlil by mi někdo co znamená pojem trvalá u kadeřnice? Co to prosím je? Nebo příklad?

Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.12 20:42

Je to trvalá ondulace, tzn., že se vlasy za pomocí chemie natočí a vydrží několik týdnů.

Ohodnoceno: 2x

Od: pavlikovic
Datum: 09.12.12 21:34

Aha a kolik to vydrží týdnů? Pokud se to neobnoví znova tak vlasy už nebudou mít ten účes?

Datum: 09.12.12 21:41

To záleží na tom, jak "silná" trvalá se nechá udělat, od nějakých 3 měsíců třeba i po rok! Trvalením se vlasy ale dost ničí, spoustě ženským nezbylo nic jiného, než se po trvalé nechat ostříhat, jak měly vlasy zničené a krepaté (jako chemlon)... Taky se doporučuje používat speciální šampony a kondicionéry pro trvalené vlasy, aby trvalá déle vydržela...

Datum: 09.12.12 21:38

Vydrží asi 8 týdnů, nebo dokud vlasy neodrostou. Když je trvalá ondulace, tak většina žen po umytí vlasů si vlasy ještě natáčí na natáčky. Takto natočené vlasy drží dlouho tvar účesu.

Datum: 10.12.12 14:20

Je s tím ale velká práce a udržba. Vlasy se po umytí musí natáčet /my kdysi spávaly v natáčkách, to byl tedy spánek jak na hromadě koksu a sexy dívka k tomu/, nebo se po umytí vlasy vyfoukají přes kulatý kartáč a tvarují. Je to pracné. Pokud to jen umyjete a necháte uschnout, budete vypadat jak zdivočelý smeták. Nebo jako kdysi svého času Angela Davisová.:D

Jediná trvalá, která se mi líbila a nedala žádnou práci, byla tzv. "mokrá trvalá". Dala jsem si ji udělat na dlouhé vlasy, nenatáčelo se to, byla taková slabší a nechala se volně uschnout. Vznikly takové pramínky různě hadovitě stočené. Natíralo se to gelem, vlasy pak vypadaly jako stále vlhké. To už se ale dneska nenosí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.12 14:21

Při "trvalé" se v podstatě z rovných vlasů dělají kudrnaté. Má také výhodu, že "odmašťuje" vlasy, takže se pak tak nemastí, a účes vydrží po umytí déle. V dnešní době je už ale trvalá "nemoderní", nechávají si ji dělat většinou už jen starší ženy, které jsou na ně zvyklé (vím to z kadeřnictví, kde jsem se na to nedávno ptala, protože mě zajímalo, zda se trvalá dnes ještě dělá). Dnes už jsou ale modernější způsoby úpravy vlasů a střihy, takže "trvalá" je na ústupu, také proto, že je velmi nešetrná, či přímo agresivní k vlasům, a dnes je trend, aby vlasy byly především zdravé a lesklé (což po trvalé jednoznačně nejsou).

Od: nevada37
Datum: 17.02.13 23:50

Jsou různé typy trvalé ondulace a opět vrací. Mladší dívky většinou chtějí tzv. rovnou trvalou díky které se z vlnitých vlasů udělají rovné. A nebo také chodí na objemovou trvalou kterou mám například já a to je mi 19 let. Jsem pro trvalou sice po ní vlasy trochu ze začátku páchnou po síře poněvadž se ve vlase rozpojují disulfidové vazby které jsou tvořeny 2 sírami ale po 2-4 dnech není většínou vůbec cítit.

Datum: 18.02.13 09:49

Já už taky léta používám tuto metodu na narovnání vlasů,dělají mi to u Welly a tato narovnávací trvalá mi vydrží až do odrostu.Takže na další jdu tak za cca 3/4 roku.není to jako dříve,že by se vám vlasy zničily,jsou stejné,lesklé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.