Kam v lete s batoletem kdyz bydlite v byte?

Od: Datum: 22.06.16 17:36 odpovědí: 7 změna: 26.06.16 13:47

Bohuzel nemame zahradku, i kdyz delsi dobu shcnaime. Bydlime v byte a mam 12 mesicni batole co uz odbre chodi. Rada bych s ni chodila ven aby se probehla po trave. Bohuzel tu technicke sluzby moc casto nesekaji travu a vsude pomeste to psise pripomina prales. Ani detska hriste nebyvaji casto sekana. Kdyz uz tak je tam hodne deti. MNohem starsuch nez batoleci vek a ty malou obcas povali. Tak jedine nastrikat repelentem a chodit behat do vysoke travy a odufat ze se casem zahradka uvolni.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.16 17:41
avatar

Majo, ale no tak, proč takový zoufalý tón. Mnoho z nás vychovalo děti ve městě. ;) Nenapsala jste, ze kterého města jste. Takhle by vám pohli poradit lidé, kteří vaši lokalitu znají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.06.16 17:47
avatar

Na hřiště, nejlépe s pískem a houpačkou pro malé děti (uzpůsobená sedačka) nebo podobnou klouzačkou. Ne každé hřiště má toto vše, tak je střídáme. Nebo na cyklostezku s odrážedlem. S neteří jsme chodily na procházku v kočárku, ona je povídací, takže stačila jedna zastávka na hřišti a jinak jsme se chodily dívat na věci - na kačenky, na vláčky, na rybičky na přehladu, klidně i na auta na dálnici (s chlapečkem). Zastávka na zmrzlinu, tuhle se podívat na tamto a máte dopoledne v čudu

Pak chodíme na trampolíny, mají cvičení pro děti 1-4 roky, ale vyblbne se tam jak slušně lezoucí batole, tak předškolák.

Obě rodiny, jejichž děcka hlídám (ségra a známí) zahradu mají, ale nemají tam nic, čím by se dítě zabavilo (kromě jednoho pískoviště), takže hřiště a "dívat se na něco" jsou jasnou volbou ;) Pokud je na hřišti moc dětí, a starších, tak holt musíte děti poučovat (i když je Vám to proti srsti, to nám všem), že musí brát ohledy. Žádné přednášky, ale jedno jasné a sebejisté "dávej pozor, je tu malé dítě". A i Váš malý se pak takto naučí bránit se sám, říct si "nestrkej do mě" atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 22.06.16 18:18

Když jsem bydlela v jednom krajském městě a taky měla dvě malé dětičky, tak jsem nabalila svačiny do krabiček, vodu do láhví, rezervní oblečení , deku, hračky, balon a tramvají jsem odjela až na konečnou, kde byla příroda, potůček, jinde zas koupaliště, les.Kousek jsme se prošli , pak vybalili deku. Oběd venku. Děti si stavěly z mechu, házely šišky, kouleli jsme si balon, pozorovali jsme brouky, hledali hezké kamínky a kytičky, krmili ryby a kačeny. Místa jsme měnili. Ale na některá nás to táhlo opakovaně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 22.06.16 18:22
avatar

Seznámit se s nějakou maminkou, která bydlí v domečku se zahrádkou a má stejně staré dětičky. A navázat úzké přátelství, Vy můžete potom přemýšlet, jak se jí revanšovat zase nějakou protislužbou. Třeba pečete, šijete atd...

A kde máte prarodiče? Nejsou někde poblíž. Požádejte obec, aby sekali hřišťátka v pravidelných intervalech. Ozvěte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 13:40
avatar

Přesně tak - navštívit občas na pár dní své či manželovy rodiče, pokud žijí na venkově. Nebo tam máte určitě nějaké další příbuzné - sourozence, tety, švagrové...Nepoznala jsem nikoho, kdo by žil ve městě a neměl na venkově vůbec žádnou zpřízněnou duši.

Malou dát na kolo, klobouček proti slunci, do batohu svačinu a pití a jet, kam Vás kolo ponese. Určitě najdete plno pěkných míst, kam se budete ráda vracet.

Občas zajít s malou na koupaliště /do stínu/, tam bývá tráva vždy posekaná. Ona se vykoupe, vyhraje si ve vodě a jistě se jí tam bude líbit.

Hřiště v okolí. Nemusí se plácat ve vysoké trávě proč? , ať si hraje na písku, a Vy si hrajte s ní. S Vaší pomocí různé průlezky a houpačky, zkusit s pomocí i klouzačku.

Pokud si matka někam hrcne a jen se kouká, kdo a kdy její malé děcko povalí, je na tom něco špatně. Nenechte ji samotnou, choďte a hrajte si s ní. Uvidíte, že si najde své kamarády a za nějaký čas už Vás při hře nebude potřebovat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.16 13:09

Majfo,dobrý den,pokud jste na mat.dovolené,potom máte několik možností.Pokud můžete dát něco peněz - proč nezkusit třeba Hříběcí boudy ve Strážném v Krkonoších na delší pobyt.Vyjde to Vaši rodinu o trošinku finančně více nžli život ,doma, a budete od rána do večera venku.Není tam moc turistů,je tam bezpečně,zdr.služba i horská v místě,co víc si přát. Moje kamarádka je na mat.dovolené a je celé léto na horách. Jinak - nemáte příbuzné nebo známé,kteří žijí na venkově? Další možnost nastínil někdo přede mnou - vyjeďte autobusem do přírody,tam,kde jsou např.i odpočívadla a můžete tam strávit celý den stejně jako na koupališti ve stínu.Možnosti vždy jsou - jen se zamyslet./ včetně inzerátů/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 13:47
avatar

Já svá dvojčata-batolata nabalím do kočárku,jídlo,deku a běhám s nima(s kočárkem)cca 5km,po cyklostezce ke splavu,tam jim roztáhnu deku a kluci se vyblbnou a utíkáme zpátky.Do trávy je nepouštím,ale repelent máme v kočárku taky.Hlavně pro mě,protože já už klíště letos měla.Koupila jsem repelent co je na tělo i textílie,takže jim tu deku taky po okrajích stříknu.Jindy zase běžíme k dětskému hřišti kde chtějí houpat v takovém tom kruhu...jak už tady zaznělo,prostě nabalit a cestovat po okolí,oběd na lavičce,u splavu...Dvojčata se zabaví sami,nikoho nepotřebují,ale zase do kočárku pro jedno dáte více věcí a vždy si můžete naplánovat trasu tak,aby jste minula nějaké hřiště,kde uděláte pauzu a potkáte i jiné děti.Ve městě tomu technické taky moc nedají,ale soukromé pozemky kolem splavů jsou posekané,stejně tak kolem kapliček co máme v okolí i na nedaleké(volně přístupné) přehradě je posekáno.Takže až pujdou do trávy,máme kam,ale s repelentem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.