Porodnice - co musím podstoupit?

Od: Datum: 20.06.16 19:46 odpovědí: 11 změna: 23.06.16 16:14

Ahoj, zbývá mi pár týdnů do porodu a jsem docela šokována tím, co slýchám o chování personálu v porodnicích.

Je mi jasné, že toho mají sestřičky nad hlavu, ale prý je celkem obvyklé, že vám řeknou vyhrňte si rukáv, vy ho vyhrnete a oni oznámí teď vám zavedeme kanylu a už jí zavádějí, nebo na sále že se máte uvolnit že bude klystýr a v tu chvíli začnou strkat hadičku.

Nemám nic proti zavedení kanyly, chápu že jde při nějakých komplikacích opravdu o sekundy a zavádění by bylo nemožné nebo opravdu na dlouhou dobu. Ale ráda bych se vyhnula klystýru a holení. S obojím mám špatné zkušenosti. Ale hlavně to holení.. Při podráždění kůže se mi na několika místech včetně těch intimních dělá atopický ekzém. Stačí taková maličkost jako přetočený kraj kalhotek, zapařená kůže, nebo právě holení. A jediná možnost jak se ho zbavit jsou mastě s kortikoidy, které se nedoporučují při kojení a mazat si takový sajrajt poblíž intimních míst je také hnus.

Je možné jim hned na příjmu říct, že prostě klystýr a holení nechci a mám k tomu jisté důvody? Nebo tím budu akorát znepříjemňovat práci sestrám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 20:10
avatar

Záleží bohužel nma koho zrovna padneš, není sestra jako sestra. A ty, co to nestihnou a porodí doma nebo v ssanitce taky nejsou oholené a nedostaly klystýr, prostě si to tvrdě vynutit, je to tvoje věc. Akorá se jim tam nesmíš pokakat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hs
Datum: 23.06.16 16:08
--vloženo do špatného vlákna--
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 20:19
avatar

Zdravím, jsme v 21. století, tudíž Vám nikdo nemůže nic přikázat, pokud to není životně důležité. Nicméně klystýr i holení mají svůj důvod... mamině je to asi jedno, jestli se u porodi po... (chápu, že to je poslední, co žena řeší, ale já bych se se svou povahou propadla, ale takovému doktorovi to může být dost nepříjemné. Holení je z důvodů hygieny (hlavička dítěte), a dobré manipulaci (asi nechcete pekelně zatahat za chloupky, až dítě půjde na svět atd.) ;).

Co místo vyholení krátký sestřih? Jako ekzematik s ložisky též nepoužívám kortikoidy stále, střídám je s nekortikoidními krémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 20.06.16 20:35
avatar

zkuste se prostě těšit na miminko a nedělejte si starosti s takovým množstvím problémů...vše proběhne v pohodě, jen když se nebudete bát...alespon se o to pokuste, prospějete tak děcku i sobě, preji vám hodne stestí *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kaceros
Datum: 20.06.16 20:41

A nechcete se oholit dopředu sama ještě doma? Můžete si tam dát tu mast a pak už to nemusíte řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 20:55
avatar
Oholeni je lepsi z duvodu siti a nasledneho hojeni.
Klystyr taky doporucuji. Kdyz budete tlacit at z vas nestrikaji exkrementy a to doslova... zkuste se domluvit s porodni asistentkou co vam na to rekne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 21:43
avatar

Klystýr existuje i šetrnější než hadička do konečníku, dávají se čípky. Ale asi jak v které porodnici. Na zavedení kanyly opravdu není potřeba týden se psychicky připravovat... to není nic tak hrozného. A to oholení ohanbí je běžná procedura, té se taky nevyhnete. A nehroťte to tak. Miminko vám pak bude dělat radost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 23:35
Zena rodila v rijnu ve Strakonicich a zadny klistyr nedostala. (Jak vyplach tak ani tabletu ci roztok). Rovnez ji nikdo neholil, pravda uz byla... Jinak vse v pohode. Sestricky na pohodu, doktor na pest
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 06:27
avatar

Ještě jste zřejmě nerodila, nemáte zkušenosti.

Já bych se nebránila ničemu. Zdravotnický personál je vyškolený k tomu, aby věděl, jak pacientky připravit. Nechápu, na co potřebujete ten čas. Chcete se snad pomodlit? Když Vám řeknou - Zavedeme kanylu, tak to udělají. A když řeknou: Zavedeme klystýr, udělají to taky. Na co vyčkávat? Nejste tam sama, potřebují připravit několik rodiček. A pokud má žena zdravý rozum a nepotřebuje si informace přebírat hodinu, na co otálet? Tohle Vám uděláme - a tak se i stane. Na co čekat?

Když jsem rodila, a už je to hodně let, rodila se mnnou "paní doktorová". Ne lékařka, manželka doktora. Ta si vymínila, že klystýr nechce. Tak jí ho nedali.

Rodilo se. Najednou začala sestra ječet: poďte sem, pojďte sem, rychle, hadry, vodu. Posr... nám tady všechno! Prostě ta paní, která odmítla klystýr při těch tlacích opravdu nahodila kde co. Proto si myslím, že i ten klystýr k něčemu je, i když to není nic příjemného, co si budeme povídat. Ale pořád lepší ho zvládnout, než se pak podělat při porodu.

Tak se nemrskejte, ničemu se nebraňte, oni nejlíp vědí, co je potřeba. Nefrflejte, neztěžujte sestrám jejich práci. Pokud máte nějakou alergii, máte to jistě v papírech a personál se podle toho zařídí. Upněte se raději na miminko, přeji Vám pěkné a zdravé. *houpy*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.16 07:52
avatar

Holení i klystýr mají svá opodstatnění. Když vám doktor řekne "zatlačte! Ale tak ne! Do konečníku!", pak by mohl nastat malér. :-D Když bude třeba, pro to, aby malé mohlo rychleji na vzduch, lékař kousek hráze nastřihne. Nebolí to, nebojte. A po porodu zašije. Ikdyž se mu do ranky budou motat chloupky? *sok* Nepřemýšlejte, neděste se! V porodnicích naprosto přesně vědí, co mají nebo musí. Věřte jim! Nejste ani první, ani poslední. Vaše přání by mohla ohrozit život a zdraví vašeho dítěte nebo vaše. *slunce*Těšte se na miminko a až bude na světě, dejte první fotku tady. Prosííím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 23.06.16 16:14
Místo klystýru si můžete předem opatřit "Yal gel" - je to rovnocenné z hlediska účinku, jen za to zaplatíte.
Co se týče holení - tak pokud se "upravíte" doma (kraťoučký sestřih (tím myslím dámským holicím bateriovým strojkem např od Philipsu) tak Vás určitě nikdo na místě nebude holit "do hladka".
Jinak mě překvapuje, že takové věci (postup) řešíte až teď - jak jste tedy vybírala porodnici? Já třeba chtěla do porodnice, kde se rodí odděleně - nejste v kontaktu s jinými rodičkami např. "na hekárně" (jak se rozjede porod až do jeho úplného konce, tak jsem byla na sále+koupelně prostě sama jen s mým doprovodem, takže mému klistýru ani porodu nikdo kromě mě přítomen nebyl kromě zdravotníků-což byla mimochodem 1 porodní asistentka a doktor až v úplném závěru - tedy dosti jinak než bývá v TV seriálech...), ale abych se do takové porodnice dostala, musela jsem do fronty zájemkyň u ve 3:30 hodin ráno...(je to 4 roky) - ale za ten "komfort" mi to čekání stálo (jednalo se jinak o normální porodnici-nic soukromého).
Jinak se při tlačení opravdu tlačí ze všech sil a představa, že bych se potento na sále... to bych opravdu měla zábrany s tím uvolněním se.
Co se týče Yal gelu, tak jsou na to v porodnicích zvyklí že si jej rodičky nosí sebou - ale můžete si to u Vals ověřit telefonátem, či až tam budete docházet před porodem (v určitou dobu - nevím přesně kolikátý týden - již nebudete v péči svého gynekologa, ale té porodnice kde jste registrována, tak se seznámíte s prostředím...).
A ano, na zavedení kanyly se žádné diskuse nevedou - od toho je tam lékařský personál.
Ale je jistě spousta soukromých, alternativních porodnic, kam můžete jít a diskutovat s nimi o Vašich požadavcích...jen si zjistěte, kolik je poplatek za takovouto individuální péči.
Hodně štěstí každopádně přeji!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.