Tarif bez závazku

Od: Datum: 01.03.13 13:00 odpovědí: 12 změna: 02.03.13 06:55
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.03.13 13:05

Že nemusíš s operátorem uzavírat smlouvu na dobu určitou o používání jeho služeb.

Takový tarif - pokud jej později nebudeš chtít používat (platit), jednoduše vypovíš bez dalších sankcí (poplatků).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.03.13 13:06

nemas smlouvu , muzes kdykoliv prejit na jiny nebo na kredit

Od: marge
Datum: 01.03.13 13:17

Takže to znamená že nemusím platit žádné měsíční poplatky jako u paušálu,zaplatím jen to co provolám?Moc děkuji za odpovědi:)

Datum: 01.03.13 13:27

Ne - to neznamená...

Buďto máš předplacenou kartu - takže můžeš provolat jen tolik peněz, které na ni předem převedeš (předplatíš si kredit).

Nebo máš s operátorem uzavřenu smlouvu (tarif, paušál - nazývat se to může různě) a podle ní platíš to, co provoláš až ´poté´- po vyúčtování zúčtovacího období (obvykle je to měsíc).

A konečně můžeš mít s operátorem uzavřenu i smlouvu se závazkem, ve které se za nějaký minimální čas jejího trvání (po který ji nesmíš vypovědět - tedy musíš paušál platit i tehdy, když ji nevyužíváš - neprovoláš nic) a za to máš nějaké výhody - např. levnější telefon.

doplněno 01.03.13 13:50:

Smlouvu bez závazku můžeš libovolně kdy ukončit bez dalších sankcí - jen - samozřejmě, platí ve smlouvě definovaná výpovědní lhůta, ze ´dne na den´ to nejde... ;)

Ne - nedělám pro O2... :-D

Datum: 01.03.13 13:38

Jsi moc hodná,a mužu tedy tarif bez závazku kdykoliv ukončit bez sankcí a přestoupit k jinému operátorovy?

Datum: 01.03.13 13:45

Neděláš náhodou u O2?Já jsem totiž po telefonu souhlasila poněvač mi končí smlouva,že si vezmu jiný tarif(MÁM PAUŠÁL)ale jsem si to rozmyslela a tu smlouvu nepošlu zpět,přišla mi poštou.Pokud jí nepošlu zpět je tam napsáno že do 2 měsícu mi automaticky změní tarif na méně výhodný bez závazku a ten bych chtěla zrušit a přestoupit k blesk mobilu,volání za 2,50kč.sms za 1,50kč jsem totiž bez práce a nechce se mi platit měsíční paušál chci platit jen to co provolám.Děkuji za odpověd.

Datum: 01.03.13 15:04

BleskMobil = 02 ;)

doplněno 01.03.13 15:04:

O2

Datum: 01.03.13 13:58

A nevíš jak dlouho je ta výpovědní lhuta?

Datum: 01.03.13 14:06

Výpovědní lhůta musí být definována přímo ve smlouvě a nebo v nějakém dodatku (např. ve všeobecných podmínkách) k ní - takže se koukni - fakt nevím, jaké výpovědní lhůty stanovují jednotliví operátoři pro (případně jednotlivé) smlouvy.

doplněno 01.03.13 14:34:

Není zač... ;)

Datum: 02.03.13 02:17

U telefonních operátorů je výpovědní lhůta většinou 30 dnů, ale přesně byste to měla najít ve své smlouvě.

Datum: 01.03.13 14:19

Moc ti děkuji:)

Datum: 02.03.13 06:55
Jak píšeš ve druhém řádku že bys chtěl tarif kde platíš jen to co provoláš a žádný další měsíční paušál za nic, zkus se podívat na tarif O.2 Zero.
Je to tarif určený třeba do zabezpečovacího zařízení. Simka není omezená životností půl roku po dobití jako předplacenky ale platí bez omezení. Zaplatiš opravdu jen v tom měsíci kdy voláš.
Jsi oficiálně tarifním zákazníkem se smlouvou.
Ceny za volání nejsou nijak extra výhodné ale lepší než z předplacenky.
Operátor ve smlouvě uvádí že může kartu tarif vypovědět když se z něj ročně neprovolá ani koruna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.