Diktafon, který nebude rušen mobilní sítí

Od: Datum: 26.02.13 10:05 odpovědí: 9 změna: 09.03.13 07:50

Dobrý den,

ráda bych si pořídila diktafon, ze kterého mohu přenášet nahrávky do mobilního hovoru. To znamená, že potřebuji diktafon, který by nerušil mobilní vlny. Můj starý diktafon Phillips tohoto není schopen.

Budu ráda za jakékoliv rady a tipy.

Předem moc děkuji,

Jana.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 15:00
avatar

Mobilní vlny určitě neruší žádný, ani ten starý. Spíš slyšíš vysílání mobilu v reproduktoru, toho se nezbavíš ani koupí nového diktafonu.

doplněno 26.02.13 15:00:

Nebo jinak: Mobil diktafonem rušen určitě není, ale naopak velice pravděpodobně ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.02.13 15:12

Všechno má své řešení, dám vědět večer ;)

doplněno 26.02.13 19:35:

Kdysi jsem rušení mobilem řešil ohledně pokusu vyrobit si hlasité handsfree a byl s tím malinko problém. Ohledně diktafonu a mobilu jsem nikdy žádné pokusy nedělal. Tak jsem to zkusil teď a kupodivu žádný problém. Zkoušel jsem digitální i mikrokazetový, nahrávání i přehrávání a vůbec žádný problém, což mne samotného udivilo. Popište přesně o co vám jde a jaký máte signál, slabý signál nutí mobil komunikovat s buňkou silnějším výkonem signálu a to pak může způsobovat rušení audiozeřízení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jana3456*
Datum: 26.02.13 20:17

Jste zlatý , jde o to, že potřebuji z diktafonu do hovoru pustit nějaké nahrávky, aby bylo samozřejmě co nejméně poznat, ba dokonce vůbec, že se jedná o nahrávku. Sama jsem toto již absolvovala, z pěti hovorů se mi rušily dva, nechápu proč, ale bylo to tak. Takže říkáte, že u Vás je vše v pořádku?

Jinak co se týče signálu, tak by měl být dobrý.. Ale jak říkám, nerozumím tomu, proč se mi dvakrát hovor rušil, a to opravdu hodně a třikrát ne. Telefonovala jsem z jedné a té samé místnosti.

Datum: 26.02.13 20:56
avatar

Pokusně můžete zkusit zabalit celý diktafon do alobalu (celý ovinout aby se fólie překrývala), v místě reproduktorku nejlépe prodirkovat nebo nechat nevelký otvor. Ovládat po paměti přes fólii (nejlépe) nebo prostřihnout malé otvory v místech ovl. prvků.

Účinek tohoto odstínění by měl být velmi výrazný, je ale spíš jen pro pokusné nebo občasné použití.

Elektricky by bylo možno zkusit blokovat přídavnými kondenzátory pronikání mobilního signálu do obvodů diktafonu, technicky náročnější ale trvalé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.02.13 21:41

ferda:

obávám se, že pokud k rušení dochází tak běžné metody stínění jsou neúčinné, vím jak jsem se vyvztekal s tím výše zmíněným handsfree.

doporučuji, provést pár kontrolních hovorů a najít správnou polohu diktafonu k mobilu, kde rušení bude minimální .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana3456*
Datum: 07.03.13 09:57

Dobrý den,

děkuji moc za rady, můj tehdejší diktafon po deseti letech odešel, takže musím shánět nový, nemáte tip na nějaký? Trh je plný, nicméně se moc neorientuji, recenze na heuréce jsou všelijaké. Děkuji moc. Jana

Od: bmbx®
Datum: 07.03.13 19:10

recenze zásadně nečtu, většínou jsou rozporuplné až k smíchu. jeden chválí to co druhému vadí a naopak :D

Pokud chcete nahrávat třeba i mluvené slovo na větší dálku, tak srozumitelnosti nahrávky až neskutečným způsobem přispívá diktafon s možností stereo nahrávky.

Olympus, Sanyo, Sony...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 08.03.13 23:29

Já bych asi začal s delším audiokabelem(tak o 0,5-1m delší než nyní), tím se zmenší VF pole u toho záznamníku, a jako další krok navléct na kabel, na stranu u záznamníku nějaké feritové perly, nebo nacvakávací ferity.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.03.13 07:50

zabu:

tazatelka nejspíě nemá diktafon propojen audiokabelem a pokud dochází k rušení, tak ferity na kabelu stejně nejsou nic platné. Nemá cenu teortizovat, já než jsem odpověděl tak jsem vzal digitální a ikrokazetový diktafon a udělal jsem pár pokusů a mě to nerušilo vůbec, přitom bedýnky u PC to občas chytly a přitom byly podsttně dál ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.