Jaký alarm vybrat pro dům? A jak zapojit?

Od: Datum: 23.02.13 11:28 odpovědí: 12 změna: 05.03.13 19:16

Dobrý den,
už delší dobu přemýšlím, jak zabezpečit náš nově koupený dům na samotě a nějak se v tom nemůžu vyznat, je toho na internetu (i trhu) hrozně moc, alarmy levné ale i drahé, dobré, špatné, prostě potřebuji poradit vhodný alarm pro můj účel.
1.nepotřebuji nic extra náročného ani drahého, ale ani žádný alarm o jednom čidle na zdi.
2. Vybírat čidla drátové nebo bezdrátové? Jaké to má výhody kromě montáže a vedené drátů (děláme nyní komplet nové omítky, takže není problém navést dráty. Jak se potom tyto čidla napájí? Z hlavní centrály? A je možné propojit třeba 2 čidla 3 metry (přes zeď) mezi sebou, nebo ke každému vést drát z centrály? 2x 8 metrů?
3. Jak je to popřípadně s čidlem nebo venkovní sirénou a útokem na ní útočníkem? Když zloděj tuhle sirénu jako první zneškodní zásahem čímkoliv, bude přeci nefunkční, nebo to nějak systém pozná? Nebo jakékoliv čidlo?

Líbí se mi něco takového:

http://www.alarmy.lesovna.eu/…alarm-b3526g-ceska-verze.html
Děkuji za odpovědi a doporučení výrobku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 23.02.13 14:00

1. v tomhle oboru platí víc než jinde, že cena odpovídá kvalitě, nikoliv obráceně. Musíte si ujasnit, jaký majetek chcete chránit(jak drahý), a podle toho vybírat složitost zabezpečení. Musíte vědět, jestli chcete objekt chránit jen v případě Vaší nepřítomnosti, nebo třeba i v noci, v době spánku. A dále hlavně co chcete aby se dělo po aktivaci zařízení. Siréna na zdi je dnes už překonaná záležitost. Ona totiž houkající siréna nikoho nevzruší, notabene na samotě. Dnes je moderní napojení na Pult centrální ochrany, kde zajistí i výjezd "ostrých hochů" k Vám. A že to je zbytečnost? Není, ono totiž není nic báječnějšího, než když Vám na dovolenou do Chorvatska k moři přijde SMSka o narušení objektu.

2. Bezdrátová čidla jdou zarušit, a jsou dražší. Hodí se tam, kde nelze udělat drátové rozvody. Důvodů může být mnoho. Drátová čidla jsou levnější, zase něco stojí dráty a jejich natažení dá určitou práci, kterou zaplatíte. Dnes se hodně používají sběrnicové systémy, kde jsou jednotlivá čidla, klávesnice, sirény atd. propojena postupně jedním 4drátovým kabelem.

3. Pokud je zabezpečení provedeno správně, tak musí poznat jakýkoliv neoprávněný zásah do něj.

No a co bych doporučil? Jako příznivec českých firem, v tomhle oboru nemá konkurenci Jablotron. Pokud vím, tak koupil i hlídací agenturu, a tak poskytuje všechno, od HW až po výjezdovku. Celé za 500kč (čtvrtletně?-tím si nejsem jistý) s půroční zkušební lhůtou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.13 16:26

Děkuji za odpověď,

Ta vaše varianta zní dobře, ale 2000 Kč ročně, to si nemůžeme dovolit. Nejedná se o to, že bysme měli majetek v domě v řádu statisíců, ale i obyčejné vloupání naruší soukromí a pocit a nemusí pachatel ani nic odnést.

Takže stačí něco okolo těch 3000 Kč jak jsem posílal + dokoupit nějaké čidla, takže do 4000 Kč. A baterie vyjdou potom pořádl levněji, než agentura.

Zajímalo by mě, jak se čidla propojují dráty? Jestli od základny do čidla a s čidla dále nebo jak?

Siréna na domě není špatná si myslím, v městě se ztratí, dnes už nikdo nehledí na houkající auto a ani neví, že to může být dům, ale na samotě, když máte jedny sousedy, to je jako pěst na oko. A také když to houká, odradí to samotného pachatele, tzn. nemůže vedět, jestli to JEN houká a může loupit, nebo je to napojené na agenturu nebo na mobil a někdo už jede směr objekt.

Od: stafan*
Datum: 23.02.13 15:50

K tomu co napsal zabu už není moc co dodát. Záleží kolik chcete do zabezpečovačky investovat, jak velký mate barák atd. Než kupovat nějaký systém za pár Kč a k němu dokupovat hafo dalších bebechů doporučují pozvat firmu, která se montaží zabezpečovaček zabývá. Taktéž doporučují Jablotron sám ho mám naistalovaný už více jak 10 let. Lepší je drátový systém nebo se nedá dalkově vyrušit a každý neopravněný zásah do systému spustí alarm. (střihnutí drátu, otevření krabic, zásah do čídla atd). taktéž klíčenky profici dovedou oblbnout. Sirénu, pokud je v dosahu, se dá jednoduchým způsobem zlikvidovat, stačí do ní stříknout trochu montážní pěny a je po ni. Systém nic nepozná. Tak že kombinovat s dalši houkačkou, GSM nebo pultem, pokud je hodný soused požádat ať mrkne okem když je kravál. Profíci do baráku lezou vyjímečně (když dostanou typ, že tam mate miliony) ale většinou jsou to zmetci, kteří nemají na chlast, drogy atd. a tyto alarm často odradí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.02.13 16:30

Ano také to tak beru, že pokud se rozhodne profík, dostane se do domu několika způsoby, i třeba střechou (jako klemppíř rozebere skřidly) a přeci nebudeme dávat čidla všude i na půdu.

Ale pokud jde nějaký ochmelka zmetek, jak jste psal, uvidí svetělné čidla, psa a k tomu alarm na domě a netroufne si, pokud ano, hned to houká.

Jak to ale funguje v praxi? Chtěl bych, aby byl dům hlídaný i v noci a co když budeme chtít z ložnice jít dolů, napít se třeba do kuchyně trochu vody? Nebo do sklepa přiložit dřeva a všude jsou čidla? To sebou pořád tahat tu klíčenku? Mít ji u postele? A když ji zapomenu u postele a budu chtít odjet, tak zase jít zpět atd?

Nebo jde dokoupit ta klávesnice a ta funguje jak?

Datum: 23.02.13 17:37

A ještě dotaz, když budu mít GSM alarm v místnosti a venku na zdi sirénu a zloděj ji urazí, pozná to nějak GSM ale nebude mít co houkat, takže ještě jednu sirénu někde uvnitř alespoň?

Datum: 24.02.13 00:58

Mnoho otázek, které by uměl odpovědět spíš nějaký montér zabezpečovaček ale pokusím se. Kromě ochrany tzv zónové, což jsou čidla pohybu uvnitř objektu, existuje ještě tzv. pláš'tová ochrana, která se zapíná na noc, a zahrnuje např. magnetická čidla na oknech a na vchodových dveřích, čidla rozbití skel apod. No zapnout si to na noc a pak jít otevřit nenadálé noční navštěvě bez odjištění, jste okamžitě vzhůru. Hi. Nicméně to je daň za klid v noci, a věřte mi, že to stojí za to. Za pocit klidu. Není nic nepříjemnějšího, než když se člověk ráno probudí, a zjistí, že mu někdo ve spánku chodil po ložnici a po celém bytě. To je šok, který člověk dlouho nedokáže ustát. Je to pocit naprosté bezmoci a vzteku a člověk se v tom babrá a furt na to musí myslet.

Jakékoliv narušení jakékoliv součásti systému, musí vyvolat poplach. Utržením sirény ze zdi je aktivován spínač utržení ze zdi. Dokonce jsem slyšel o čidlech, v sirénách, která reagují na vypěnění stavební pěnou. Ale ještě jsem je neviděl. Pokud je to bezdrátová siréna, tak stihne odkomunikovat poplach do ústředny, dřív, než se k ní dostane záškodník. Stejně tak kamerová PIR čidla od Jablotronu stihnou odeslat nafocené obrázky do ústředny a kamsi dál na server Jablotronu dřív než ji stihne zloděj utrhnout a rozšlápnout.

Ta venkovní čidla která by spínala osvětlení docela fungují. Jednak zloděje už venku varují, že to nebude mít jednoduché. Ale taky Vám umožňují mít přehled o prostoru ihned, aniž by jste musel někam chodit a hledat vypínač. Hezky ze tmy bytu vidíte osvětlený prostor venku.

No a co se týká tý ceny od Jablotronu, tak mě nabízeli ještě asi dvě nebo tři jiné varianty. Ta za těch 500 je snad komplexní, i s opravou dveří, zasklením oken, pokud budu na dovolené apod. Hlídají narušný barák až do příjezdu policie. Já to mám spíš tak abych se s tím naučil dělat, a tak si platím jen základní za 97kč měsíčně. Ale ta nemá tu půlroční zkušební dobu zdarma. Pokud chcete, tak tu mám někde kontakt na ně.

Datum: 24.02.13 09:35

Děkuji za obsáhlou odpověď, odkaz na firmu klidně můžete poslat, tady nebo do zprávy. Děkuji

Datum: 24.02.13 18:12

Do pošty nemohu, nejsem registrovaný. JABLOTRON SECURITY a.s., Sinkulova 1209/40, Praha 4, 140 00, tel 244 020 111. Nevím, jestli ta čísla platí, ale je to opsané z faktury, tak snad jo. Kdyby nefungovala, tak volejte technickou podporu Jablotronu 483 559 987. Oni Vás už nasměrují a dají určitě lepší rady než já.

Datum: 25.02.13 10:39

Děkuji za odkaz, náhodou jsem je kontaktoval již včera večer a odpoveděli mi tohle

Dobrý den,

Tato služba rozhodně není poskytována námi, a jistě sám uznáte že zařízení v hodnotě několika desítek tisíc nezapůjčíme včetně zajištění ostrahy objektu za pouhých 97 kč/měsíčně.

Jediná služba kterou poskytujeme k systémům Jablotron je Bezpečnostní SIM za 96 kč/měsíčně. Případně potom kompletní napojení na PCO.

Tak se v tom nyní vyznejte

Datum: 25.02.13 18:02

96 nebo 97 kč, já nevím přesně. No samo, že ho nezapůjčí, já si ho musel koupit. A to Vám nevysvětlili co a jak a za kolik? Nic jiného Vám nenabídli?

Datum: 26.02.13 21:33

Poradili, viz. výše

Datum: 05.03.13 19:16

Možná zkuste ještě kontaktovat nějakou jejich autorizovanou montážní firmu. Seznam je tady.

http://www.jablotron.cz/cz/partner/?montaz=1

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.