Zkratovaná pračka?

Od: Datum: 20.02.13 19:51 odpovědí: 4 změna: 20.02.13 21:51

Zdravím,
máme už asi 7 let pračku ARDO TL85S a před chvílí, když dala žena prát, tak při ždímání lezla pěna vrchem (?), měla divný zvuky, tak ji vypla z elektriky.
Když ji zkouším zapnout do elektriky, tak vyhodím všechny pojistky v bytě. Zkoušel jsem i jiný zásuvky.
V čem by mohl být problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 20:30

Co zkusit odšroubovat zadní kryt a podívat se, jak to tam vypadá?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.13 20:38

To je těžké takhle říct, v čem je problém - pračka onemocněla.

Nejspíš se dostala voda tam, kam nemá, odešel zdroj od elektroniky, případně motor...chce to rozebrat a proměřit.

Pračka je zralá a servis.

Datum: 20.02.13 20:53

7 let to je slušná výdrž tak ta už odešla do "ždímačkového nebe" *smich* za to že se podíváte pod zadní kryt nic nedáne ovšem mám obavy že závadu co zjistíte nebo asi ani nezjistíte asi stejně nic neopravité. Takže pozvat opraváře a prokonzultovat případný servis zda li by nebylo výhodnější koupit novou pračku.

Od: bmbx®
Datum: 20.02.13 21:51
Divné zvuky při ždímání je nejspíš poškozené ložisko. K poškození došlo nejspíš opotrebovanym guferem které propouští vodu, ta se nakonec někam dostala a udělala zkrat. Pokud to bylo do motorů tak je to malér. Škoda pokud se to podchyti včas tak nové ložisko a gufero je záležitost do 200Kc, nedávno jsem takovou závadu řešil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.