Termostat = spojení s čerpadlem u kotle dakon

Od: Datum: 16.01.13 13:34 odpovědí: 8 změna: 20.01.13 18:27

Dobrý den. Poprosil bych Vás o radu. U nově instalovaného kotle na tuhá paliva Dakon Dor F 25 max je na zadní straně ( u kouřovodu a výpustí ) naistalován termostat zn. Campini Corel TS9520 a ten je potřeba propojit s čerpadlem Grundfos UPS 25 - 40 180 se třemi ručně přepínanými rychlostmi ( výkony ) , tak aby automaticky při požadované teplotě dle nastavení na kolečku termostatu zaplo , nebo vyplo čerpadlo . Nyní mám čerpadlo zapojeno trojlinkou do zástrčky a zapínám ručně. Potřebuji poradit kam který vodič umístit na termostatu. Současné zapojení vodičů na čerpadle je vidět na foto (hnědý fáze, modrý nulák, žlutý zem), ale už nevím jak je odtud vést k termostatu a zároveň z termostatu k trojvidlici zástrčky. Ještě jsem zjistil z překladu, že C1 rozepíná a C2 spíná kontakty. Na foto je zapojení čerpadla nyní, svorky termostatu a krabička termostatu se schématem. Děkuji za pomoc. Lukáš

doplněno 16.01.13 13:41:

.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.13 15:07

Nemohu najít foto svorek termostatu.

Ohodnoceno: 0x

Od: netpos*
Datum: 16.01.13 15:19

Moc se omlouvám, nešlo mi to všechno vložit . . .

Foto by mělo být snad bez problému k zobrazení zde:

http://netpos.rajce.idnes.cz/elektro_2013/

Datum: 16.01.13 16:25

Odpovím Vám obrázkem.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.01.13 21:47

Děkuju Vám moc. Takhle názorně je to super a zcela jasné *palec*

Od: vikyn*
Datum: 17.01.13 19:07

Hele a nebylo by lepší to svěřit elektrikářům? Když máš takové znalosti z elektrotechniky se nebojíš, že tě to zabije, nebo přinejmenším vyhodíš pojistky v Temelíně. Co za to může chtít? 100Kč a máš po starostech.

Datum: 17.01.13 20:26

Co by za to chtěl elektrikář si opravdu netroufám říci a skoro bych se styděl na tento minikšeft nějakého zvát a navíc ten dobrý pocit, že něco taky zvládnu víc než vyměnit jen žárovku. Ale nejsem opravdu sebevrah, mám zkoušečku, pracuji při vypnutém proudu, vše pak znovu proměřím zda někde neprobíjí . . . Takže maximálně vyhrknou typojistky *frajer*

Jinak honzaferda to popsal dokonale, takže teď už to zvládne každý další kutil se stejným, nebo podobným problémem, když si to zde nastuduje.

Od: vikyn*
Datum: 20.01.13 17:14

No dobrý.

Takový prkotiny ti udělá kdekdo za ...hubičku. No každej Ukrajinec je buď zedník, nebo elektrikář. Zrovna před týdnem jsem dělal revizi na přístavbě místnosti v baráku. Jak to dopadlo?

Neznaj třetí drát na kolík - o proud. chráničích nemaj vůbec ponětí. Nechal bys sis od něj udělat elektriku v koupelně?

Možná pro tchyni... Ale fakt jsou dobrý. Udělaj ti zásuvku kde chceš.Třeba nad vanou, nad dřezem apod. Ještě že chtěj při kolaudaci

revize! No nic.. Já si na autě mimo žárovky taky nic neudělám, a nechám to automechanikovi.

Datum: 20.01.13 18:27

No, ještě dlužím říci, že jsem to v sobotu zapojil a chodí to bezvadně.

Ani ty pojistky nevypadly, neboť nedošlo k žádným potížím.

Takže na závěr konstatuji, že jsem tu montáž přežil, nicméně se nebudu do budoucna pouštět do žádných větších akcí . . . *uspech*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.