Dárek-elektronická čtečka knih

Od: Datum: 31.10.12 11:25 odpovědí: 12 změna: 18.12.12 13:20

Ahoj, chci se zeptat, jakou kdo máte elektro. čtečku knih, která je dobra , za dobou cenu apod. Chci jí koupit synovi, je na výšce, tak se mu to bude určtiě hodit. Ale moc se ted v tom neorientuji, která by byla dobrá..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 11:38

Já mám PocketBook 602 Pro. Nemám sebemenší problém, výhodou je velké množství podporovaných formátů knih. Nevýhodou je absence klávesnice a že nemá dotykovou obrazovku, takže třeba napsat si poznámku je docela děs (ale koneckonců je to nástroj ke čtení a ne k psaní :) ).

Kindle je asi nejrozšířenější, ale zase má jiné mouchy.

Asi bych si ji nekoupil jako nástroj ke studiu - skripta jsou skripta a podtrhávání, psaní na okraje a zahýbání růžků je nenahraditelné :) ale ke čtení beletrie neznám nic lepšího - spoustu knih ze své papírové knihovny mám už i v el. podobě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.12 12:03

Chtěl jsem právě doporučit Amazon Kindle... ;)

Osobně bych to využil i na studium. Svého času jsem se učil ze skript v elektronické formě přímo z obrazovky počítače. O nějakých čtečkách se mi mohlo jen zdát. Je fakt, že jsem neměl potřebu podrthávat nebo něco dopisovat - učil jsem se vždy komplet skripta, protože ve většině předmětů se stejně nedalo nic rozumně vynechat, aby to poté jako celek dávalo ještě logický smysl.

Datum: 31.10.12 13:13

Kindle. To že nemá dotykový displej není nevýhoda ale výhoda, nemusíš si dávat pozor abys ho náhodou za něj nechytnul. Navíc mačkat tlačítka pro listování je jednodušší než patlat po displeji.

Od: merlose
Datum: 31.10.12 17:37

Za mě Kindle prodávaný v čechách pod označením Kindle 4. Vůbec nejsem pro dotykovou obrazovku, při čtení hlavně v posteli, v tramvaji... různě posunuji ruce a nechtěné otáčení stránek by mi dost lezlo na nervy... Zvážila bych variantu s klávesnicí, já ji nepoužiju, jako nouzový internet mám net v mobilu ale někdy se to může hodit a pak je klávesnice dobrá...

Od: sarinecka61*
Datum: 06.11.12 21:32

Ahoj, kamarádka si nedávno koupila čtečku z www.ecl.cz, hrozně si to pochvaluje, že to i přehrává video, fotky a prej to funguje i jako přehrávač hudby, přijde mi to až moc multifunkční, ale prej je s tím hrozně spokojená, tak nevím :)

Datum: 06.11.12 23:20

Pokud to přehrává video, tak má patrně běžný LCD displej, a ne e-ink. To není čtečka, to je "jen" něco jako tablet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.12 09:46

Mě baterka v Kindlu vydrží nabitá asi měsíc provozu. Kolik jí - dva dny? *smich*

Od: bmbx®
Datum: 07.11.12 13:09

Jsou čtečky knih i s LCD displayem, ale možnost prohlížení barevných fotek, přehrávání videa, čtení za tmy, je vykoupeno malou výdrží baterie, ale hlavně podstatně méně příjemným čtením, číst na e-inkovém, nebo LCD display je hodně velký rozdíl ;)

Od: sarinecka61*
Datum: 26.11.12 19:53

Jestli to chápu dobře, tak z toho LCD bolí oči víc/dřív než z toho e-ink?

Datum: 26.11.12 19:56

e-ink není podsvícený a vypadá to, jako byste si četla normální papírovou knihu. Takto to mají ty opravdové elektronické čtečky.

Ty multimediální cosi nejsou čtečky, je to něco mezi čtečkou a tabletem, výdrž baterky je mizerná a je to nepříjemné stejně jako dívat se celý den do monitoru počítače nebo do mobilu. Pokud něco opravdu na čtení knih, tak rozhodně e-ink!

doplněno 26.11.12 19:58:

u e-ink se prakticky spotřebovává energie jen při změně obsahu displaye, tedy při "otočení" stránky. Proto vydrží klidně měsíc na jedno nabití. S tím pseudotabletem si počtete tak možná dva dny a to to ještě přeženu ;)

Od: mil®
Datum: 26.11.12 20:03

Mám Pocket book 612 a zatím spokojenost. Výdrž přes měsíc a dost formátů ke čtení.

Od: laura7*
Datum: 18.12.12 13:20

Já si nedávno pořídila e-book EB71, je to měco mezi čtečkou a tabletem,ale mě to vyhovuje.Chtěla jsem spíš něco multifunkčního, popravdě stále dávám přednost klasickým tištěným knížkám,ale na cestování je to třeba lepší, knížky se občas pronesou :)

A jestli je tvůj syn na výšce, tak by se mu něco podobného hodit mohlo,ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.