Jdou blokovat hovory se skrytou identitou?

Od: Datum: 29.10.12 09:44 odpovědí: 12 změna: 05.11.12 22:43

Vadí mi to značně, takovému tupému morčeti, od kterého mám v mobilu nepřijatý hovor se skrytou identitou, pak ani nemůžu zpětně zavolat a jenom mi zbytečně vrtá hlavou, kdo to tak asi mohl být.

Takže bych chtěl apelovat na ostatní - neskrývejte si identitu když někomu voláte, je to buranské a nezdvořilé.

Ale k věci - jdou noname příchozí hovory nějak blokovat? Vodafon operátor mi řekl, že prý nejdou, tak možná jiní operátoři to umí?

Nebo existuje nějaký chytrý mobil, který by si s tímto poradil?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 29.10.12 10:02

ano, smart-mobily s k tomu určeným SW by to měly umět. Takový hovor krátce zazvoní a podle nastavení se buď típne, ztiší vyzvánění, nebo se přesměruje ... dle libosti

Nesouhlasím s tím, že volat ze skrytého čísla je nezdvořilost, volající může mít spoustu důvodu, proč svoje číslo nezveřejnit. Ještě upozorňuji, že skryté číslo mají třeba GSM brány z finančních úřadů. Asi se nic nestane, když to člověk nezvedne, ale TF kontakt může urychlit a zjednodušit projednání nějakého problému

Od: 3t*
Datum: 31.10.12 10:46

Mohl bys říct, které smartphony to umí a na jakym principu? Dovolíš jen čísla která znáš, zakážeš čísla začínající nulou?

Datum: 05.11.12 20:46

nooo já jsem trošku zaostal za vývojem, tak moje informace nebude aktuální ale snad tě někam nakopne. Mám Nokiu se Symbianem a na ten existovalo hned několik aplikací: AdvancedCallManager, BlackList, CallSecretary, ... Princip je jednoduchý: nainstaluje se aplikace, která v telefonu běží na pozadí a "očichá" příchozí hovor. Podle předem nastavených pravidel pak příchozí hovory roztřídí. Buď je nechá zazvonit, típne, nechá potichu vyzvánět, některé aplikace umí hovor automaticky přijmout, přehrát zprávu a zaznamenat příchozí. Pravidla se dají různě modifikovat, patří tam samozřejmě i blokování hovorů ze skrytých čísel. Vytváříš si vlastní blacklisty "otravsonů" které nechceš přijímat, nebo naopak white listy čísel, ze kterých jedině chceš hovory přijmout.

Podle mě existují podobné aplikace i na Windows mobile nebo Android, stačí jen pohledat na netu.

Datum: 29.10.12 10:15

Hovory ze skrytého čísla přijímám. Vždycky je to z instituce, která má svou malou ústřednu. Například městský úřad nebo nemocnice. A nemocnici jsem vděčná za zavolání, když mi včas sdělí, že například plánovaná kontrola se přesouvá na jiný termín.

Datum: 31.10.12 19:21

Nevím jak kdo,ale zásadně skrytá čísla neberu! A dokonce jsem již pár úřadů dohnal k tomu,že volají otevřeným číslem!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.12 20:53

Přesně vím, o čem píšete. I já považuji volání ze skrytého čísla za velmi nezdvořilé, proto ho zásadně neberu - mnohdy i vypípnu. A představte si - mám klid. Nějak nechápu, proč některé instituce v klidu používají i na GSM bráně identifikaci, zatímco jiné mají potřebu se schovávat. Chápu třeba u policie - ale i tam se řešení najde, když jsem to poldíkovi vypípnul asi po desáté, tak zavolal z normálního čísla. Najednou to šlo!

Od: zabu
Datum: 05.11.12 20:08

Ještě poměrně nedávno, ano nedávno, 20 let je nedávno, v době pevných linek, to nikomu nepřišlo divné, že volaný neví kdo mu volá, a hele: po dvaceti letech je z toho problém. To by jeden neřekl co? Jak jsme se stali otroky techniky.

Datum: 05.11.12 20:25

Zřejmě se Vám nikdy nedostal do ruky telefonní tarifikátor,který kromě ceny a délky hovoru dokázal i zobrazit číslo volajícího.

Od: lego®
Datum: 05.11.12 22:43

Urcite ho mel kazdej doma:-/
Vzdyt ani dnes 1/2 naroda nevi co je CLIP.

Datum: 05.11.12 20:27

Proč problém? Není to žádný problém a právě proto že nejsem otrokem techniky odmítám zásadně zvedat hovor neidentifikovaným volajícím. U mě je to sice komplikovanější protože mě telefon jakožto servisáka vcelku podstatně živí, ale věřte, že pokud někdo má problém a potřebuje radu, či pomoc, rychle sleví i ze své anonymity a zavolá mi bez toho, že by se musel skrývat. Já bych si připadal právě jako otrok, kdybych měl zvedat hovor každýmu hejhulovi z telemarketingu a pod. Proto tak nečiním a činit nebudu.

Datum: 05.11.12 20:38

až na to, že telata z marketingu ze skrytých čísel nevolají ...

jak už tady 2x padlo, bývají to instituce a ve vlastním zájmu je lepší to zvednout a nedělat machra. Ale samozřejmě ať si každý zvedá co chce, já taky občas něco nezvedu. Ale naopak - vždycky vím komu :)

Od: pepr®
Datum: 05.11.12 22:06

Škoda, že nemůžu dát dobrou odpověď.*palec*

doplněno 05.11.12 22:06:

Pro Zabu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.