Samsung EX1 nebo canon S90

Od: Datum: 26.10.12 11:34 odpovědí: 9 změna: 06.11.12 12:23

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 26.10.12 12:08

Lepší by bylo navrhnout cenový limit, pokud chcete za každou cenu jeden z těch dvou, tak asi Canon, pokud na tom netrváte mohlo by se vybírat z více značek ;)

Od: siskaborova
Datum: 26.10.12 13:37

limit je cca 10 K, cili neni katastrofa 11 ale taky to neni delo za 20... cili jak se u nas rika "ze dve" ale je to od jedne do 3... cili tak z 10 tisic .))

Datum: 26.10.12 12:29

Oba fotí poměrně slušně...Samsung o něco lépe.

Vzhledově (což samozřejmě není pro výslednou fotografii rozhodující parametr) se mi osobně více líbí také Samsung.

Nicméně..pokud Váš manžel dřívě "hodně fotil", nefotil zrcadlovkou? Pak by mohl být oběma těmito fotoaparáty více či méně

zklamán.

Fotoaparát není "svetr"..a pokud fotografování Váš manžel rozumí, pak bych se "vykašlal" na překvapení, a raději to s ním probral.

Každý fotograf má své preference a co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro druhého.

Osobně jsem zatím v ruce nedržel žádný kompakt, který by mi nahradil zrcadlovku (existují, ale není jich tolik).

Pro Vašeho manžela ale může opravdu být vhodný zcela jiný fotoaparát, než který tady vybereme...byť s nejlepším úmyslem.

Datum: 26.10.12 13:40

:o) muj manzel mel foceni jako konicka v podobe stare "potvory" jeste na kinofilm oblepene lepici paskou o)). Je to neskutecne skromny clovek .o) tedka me obcas bere muj sony stary asi 5 let, ale to je vetsi fotak a tak chce neco do kapsy, kdyz jdou s dcerou venku nebo jak porad rika pujdou na ryby... nechce se mi vyhazovat prachy za sustitka za 3 tis a zoom 17x... to je prej blbost...

Datum: 26.10.12 14:03

nechce se mi vyhazovat prachy za sustitka za 3 tis a zoom 17x... to je prej blbost...

Ano, to opravdu je..

Jde o to, že v cenové hladině 8-10tis můžeme (můžete) zkusit vybrat velmi slušné fotoaparáty s výměnnými objektivy (do budoucna se může hodit).

Např.Sony NEX-F3 cca 9000Kč (včetně objektivu 18-55mm)

Nikon1 J1 cca 9000Kč (včetně objektivu 10-30mm)

Olympus E-PM1 cca 8000Kč (včetně objektivu 14-42mm)

Všechny fotí opravdu výborně..vzhledem k ceně.

Datum: 26.10.12 14:50

To je prave to, co se ve me mydli za pocity... vim, ze by chtel neco do kapsy, je to sice muj malej pulka a ten se nepomlouva, ale on proste neni komplikovanej do te miry, ze by si neco dal dokupoval ... chci proste neco all in se slusnym pomerem kvalita a cena... ale pokud mi do tech parametru pisi to: po box, KLDR, MHD, RVHP a podobne - jsem proste v pytli .o))

Datum: 26.10.12 15:03

Tak si zkuste někde v prodejně osahat ten Olympus E-PM1 nebo Nikon 1 J1..oba jsou dost kompaktní a obrazově slušné.

Sony NEX je přeci jen větší, hlavně díky objektivu..

doplněno 26.10.12 15:11:

P.S.: ale i Nikonu a Olympusu objektiv "přečnívá"..Nicméně..ve skle je základ snímku.., takže osobně bych to klidně překousl, pokud bych se rozhodoval pro tento typ fotoaparátu.

Datum: 06.11.12 11:52

Martine, dekuji za zpravu ,o)) koukala jsem na ten nikon 1j1 a jsem skoro na 99 procent rozhodnuta pro nej, nastudoaval jsem si ruzne recenze atp. Pravda je, ze pres tan samsung zx1 a panasonic lx3 canon g11 a 12 atp jsem nakonec dala na Vas. Narazila jsem ale i na nikon 1v1 a podle vseho uz jsou i na stejne cenove urovni ( i kdyz me desi proc jsou v nekterych shopech je cena od 8 tis do cca 20 tis).. muzete mi rict ktery z nich? jo a date mi duveru na nejaky email at to nehonime tudy? kuju moc

Datum: 06.11.12 12:23

Dobrý den,

můj mail je "martincakl@seznam.cz"

Není problém, klidně to probereme..

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.