Závada u pračky

Od: Datum: 25.10.12 16:30 odpovědí: 3 změna: 25.10.12 19:21

Dobré odpoledne, než zavolám event. opraváře, tak prosím, zda by někdo nezkusil odhadnout, v čem by mohl být problém. Máme už x let pračku Candy, prala vždy velmi dobře, nikdy žádný problém. Až dneska.

Normálně jsem zapnula program, pračka napustila vodu (klasicky přes zásobník), buben se normálně točil, pračka se vypustila /jako obvykle/, ale při dalším napouštění se voda nenapouštěla jako vždy do bubnu, ale jakoby "čůrkem" znovu přes zásobník (později jsem zjistila, že u nás teče míň voda, že by menší tlak? nevím zda to souvisí).

A navíc - před pračkou se objevila malá loužička vody (nejsem si jistá, zda dole filtrem nebo zda těsněním u bubnu pračky, nebylo to moc, ale přece jen...). Takto se to opakovalo do konce programu (vždy jakoby čůrkem přes zásobník). Aviváž to vzalo také normálně.

Na konci se prádlo odstředilo (opět normálně), pračka šla v pohodě vypnout a otevřít bubun, po celou dobu na displeji žádná informace o závadě. Samozřejmě vyčistíme filtry, teď váhám, zda ji zkusit znovu zapnout až poteče voda normálně (a budou vyčištěný filtry)...?

Co dál? Volat opraváře, aby to pro jistotu zkontroloval? Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.12 16:42
avatar

V přívodních hadicích jsou sítka která se zanáší a zpomalují tlak vody, ten ten slabý tlak dělá různé problémy... tam bych začal...

Pak muže špatný přicpaný napouštěcí ventil... rozbitý rozdělovač vody, ..elektronika v háji...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.10.12 16:47
avatar

Podle toho, co píšete, to vypadá, že ve Vaší obci došlo k nějaké poruše a následně opravě na vodovodu. Při těchto akcích někdy dochází ke znečištění vody bud proniknutím nečistot z okolí trubky, a nebo změnou tlaku vody dochází k ovolnění nánosů z trubek. Voda je pak špinavá. Zkusil bych vypnout vodu a vyštoubovat napouštěcí hadici, jesli se nedostala nějaká nečistota do sítka. Sítko bude buď na začátku hadice ve soji nebo bude sítko v trubce se závitem na pračce, kde je našroubovaná hadice, nebo může být sítko jak na začátku hadice, tak i před pračkou. Mrkněte, zda se něčím nepřicpalo. Sítko u pračky má ve středu jakoby výstupek, za který se dá kleštěmi vytáhnout a vyčistit.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: petrula
Datum: 25.10.12 19:21

Děkuju moc, zítra poprosím souseda, aby na to mrknul. To víte, ženská bez chlapa... Děkuju.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.