Problém se satelitním přijímačem

Od: Datum: 21.10.12 16:56 odpovědí: 11 změna: 22.10.12 08:54

Moji rodiče dostali asi před třemi lety satelitní komplet na dvě družice s dvěma přijímači. Do nedávna vše fungovalo, dá se říci vpohodě. Potom najednou přestali oba přijímače fungovat. Rodiče tedy odvezli oba k opraváři, aby se na to podíval. Opravář řekl, že byly oba přijímače zablokovány(nechápu). Nyní je stav takový, že když se satelit zapne, tak se musí vytáhnout karta a znovu vložit a to při každém vypnutí a znovu zapnutí. Potom normálně funguje. Jinak píše u všech kanálů ''program blokován''. Karty jsou po výměně, takže jsou nové i zaregistrované. Opravář řekl, že neví co s tím. Poradíte nekdo? Mám totiž obavy, že by se časem mohlo něco poškodit. Přijímače jsou oba Opticum X11p. Předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.12 17:24

Nemám žádnou zkušenost s přijímači opticum.

To jak po zapnutí popisujete, že se musí vytáhnout a vložit karta, to je při zapnutí do elektriky a nebo i při zapnutí z úsporného režimu?

Zkuste po zapnutí přijímače přepnout na nějaký nekódovaný program - jestli pojede?

U popisu přijímače je psaná čtečka na karty Conax. Takže pokud tam používáte jiné karty (třeba Cryptoworks), tak není zaručená jejich funkce.

Můžete vyzkoušet kartu vytáhnout pouze o 1mm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 21.10.12 17:30

viděl bych to na CL modul...jestli nemáte IRDETO, příčina je jasná

doplněno 21.10.12 17:33:

tak už to vidím, váš přijímač má bohužel vestavěný dekod. modul, který nový systém kodování IRDETO neumí...je to na vyhození

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 19:02

To jste mi moc radost neudělal. Jen by mě zajímalo jak je tedy možné, že po vytažení a znovu zasunutí karty vše funguje. Až zase do té doby než se satelit vypne do pohotovostního režimu a znovu zapne(dálkáčem).

doplněno 21.10.12 19:46:

Jen bych chtěl doplnit, že to dělá i se starou kartou.

Od: jardino555*
Datum: 21.10.12 19:38

ono to chviličku jde, než družice ověří zápisy v systému a pak to blokne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 19:50

Když se ten satelit zapne a karta se vytáhne a znovu zasune, tak už to funguje normálně třeba celý den. Podotýkám že se to stejně chová i na starou kartu. A dělá to od té doby co se to vrátilo z opravy. Servisák tvrdí, že to bylo zablokované, ale proč to dělá tohle, to prý neví.

Od: jardino555*
Datum: 21.10.12 20:00

a jaký tam máte vestavěný dekod. modul? Conax? Cryptoworks? Irdeto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 21:05

Tak to nevím jaký tam je modul, ale podle popisu na internetu by tam měl být ten CONAX. Ale jak říkám se starou kartou to fungovalo bezproblémů až do toho odblokování. Teď to dělá s novou i se starou.

Od: jardino555*
Datum: 21.10.12 21:32

Nová karta bohužel neřeší samotný problém...když máte dekoder Conax. Tady vidím opravdu řešení koupit nový přijímač. Už bych nekupoval vestavěný dekoder...ale slot. Prostě zapoměňte na Conax, Cryptoworks ( ten k 1. listopadu končí ) Musíte mít dekoder Irdeto. aby správně spolupracoval s Irdeto kartou...Vy jste sice koupil novou Irdeto kartu ale bohužel s dekoderem Conax si nerozumí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 22:10

Nevím, asi to nechápu. Kdyby si to nerozumělo, tak to přeci nebude fungovat vůbec. Ale ono to funguje normálně, jen se po zapnutí musí vytáhnout karta a zase zastrčit. Pokud by si to nerozumělo, tak by přece nešly kódované programy, ale oni jdou. Tak jsem z toho nějaký zmatený.

Od: jardino555*
Datum: 21.10.12 22:18

Já měl kdysi podobný problém...prostě to nefunguje na stoprocent...Conax je takový hybrid...jde a nejde...radím jediné. kupttw přijímač s dekoderem Irdeto a bude po problému

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.12 08:54
avatar

Přjímač Opticum je sice už dost stará technika ale míval celkem slušnou podporu takže se dlouho daly sehnat nové verze Firmware, kterými se dala čtečka přepsat na univerzální. Má li váš opravář COM cabel a trochu zkušeností, měl vám přehrání firmware nabídnout. Bohužel netuším jak to teď bude s přehráním na IRDETO jestli se potřebný FW ještě dá sehnat. Zkuste položit dotaz na AB forum, které se přímo zabývá řešením problémů satelitního příjmu.

http://www.ab-forum.info/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.