T-MOBILE smlouva na určito

Od: Datum: 16.10.12 15:07 odpovědí: 8 změna: 17.10.12 17:18

Dobrý den, nevíte prosím:

má T-mobile právo, když mi skončila smlouva na určito-2 roční-tarif "Přátelé300", mi změnit tarif na " S námi 390"?(kdy samozřejmě platíte víc-390Kč a jsou tam horší podmínky por mne).

jak je tomu v obchodním zákoníku s prodlužováním smluv na určito?

Mám pocit, že mi mohou smlouvu na určito prodloužit automaticky na neurčito, pokud jsem nedala výpověď s 1 měsíční lhůtou, ale nechápu, že si dovolí mi změnit tarif.!

Operátorka mi na to řekla, že prý mi nemůže prodloužit bývalý tarif na neurčito, jedině zas na určito na 2roky...tak proč potom píšou o automatickém prodlužování na neurčito?(po uběhnutrí lhůty této účastnické smlouvy na 2 roky). připadá mi, že lže, že je to blbost.

Nevím, co ted s tím...myslíte, že i u tohoto prodloužení na neurčito mohu zaslat Odstoupení od smlouvy do 14 ti dnů-dle obchodního zákoníku, když se jedná jen o prodloužení smlouvy a ne smlouvu novou?

Či to musím nechat být a dát prostě výpověd s 1 měsíč.výpověd. lhůtou.

ANEBO VŮBEC NEMAJÍ PRÁVO NA TO A POSÍLAJÍ MI SMS ZPRÁVU:..."z důvodů uplynutí sjednané smluvní doby je Vám změněn tarif z původního přátelé 300 na nový S NAMi 390"... JEN PRO TO , ABY TO NA MNE ZKUSILI, A KDYŽ JIM NEDÁM JASNĚ NAJEVO(alespoń ústně), ŽE TUTO SMLOUV NECHCI UZAVŘÍT, TAK VLASTNĚ TO PRODLOUŽENÍ SMLOUVY PLATÍ.

Operátorka mi nude volat dnes ještě ..je mi jasné, že chce udělat smlouvu nejlépe na 2 roky či i 3...ale já zuřím, jaký zas podraz je to od T-mobilu na zákazníka.

Děkuji moc za všecky rady předem.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 15:37

Dobrý den, nový tarif jste si neobjednal tak ho nepřijímejte. Trvejte na přátelích, nebo ještě lépe operátorce sdělte, že chcete smlouvu zrušit úplně. Jistě vám nabídne lepší podmínky, jen aby si vás udrželi ;)

Datum: 16.10.12 15:49

tak tak.. nesmíte se snima mazlit... bud přistoupi na vaše požadavky a nebo vypověd.. uvidite jak vam pak budou nabizet kde jake vyhody..takové šachování je pro mě nepřípustné a být na vašem místě tak zuřím taky..

Od: madboy*
Datum: 16.10.12 16:07

Ano souhlasim s tim nenechat se ojeb.vat od operatoru.KDyz nekde ctu na netu zpravy o tom kolik stoji v cesku minuty chce se mi plakat a zaroven jsem nepricetny.Ja vubec nechapu tu nehoraznost uctovac si takove penize za tyhle sluzby.

ja si kazdy mesic dobiju kredit za 10 euro a mam v tom 2000 minut 1000 sms a 2GB fup limit..zajimalo by me kdy se tohoto dockate v cesku!?

Od: zaba
Datum: 16.10.12 16:27

DĚKUJU MOC VŠEM ZA VÁŠ OBĚTOVYNÝ ČAS MI ODPOVĚDĚT A I ZA NÁHLED A HRANICE NAŠÍ ZEMĚ, KTERÝ BUDE PŘÍNOSEM I OSTATNÍM V ČESKU. A ŽE SE NEDÁME:)

Od: uska®
Datum: 16.10.12 16:30

zaba -záleží co máte ve smlouvě. Já mám konkrétně - že mám před ukončením smlouvy si vybrat a dohodnout nové podmínky. Pokud je nebudu kontaktovat, vyberou mi tarif sami. Pokud jste s nimi nekomunikoval, tak po ukončení smlouvy měli udělat co? Zablokovat vám telefon? No prostě dali vám jiný tarif a co s nim teď budete dělat já nevím, máte to ve smlouvě. Doufám, že nebude muset vydržet s tarifem nové dva roky.

Nejhorší je nepohlídat si datum konce platnosti smlouvy. Tak teď se nečertěte.

Ohodnoceno: 2x

Od: zaba
Datum: 16.10.12 21:15

Tomu nerozumím. Smlouva byla na určito, to znamená, že k určitému datu KONČÍ. tzn.konec. Já je o nic dalšího nežádala-myslím, že bych po tomto datu měla slyšet v telefonu jakoukoli hlášku , že služby T-mobile mi nejsou dostupny. Přesně, jak říkáte. Vždyť přece, když se na něčem s někým domluvím do o využívání do URČITÉHO DATA, tak se asi nedomlouvám jen tak.

Nezdá se mi právní, když po dni ukončení smlouvY oznámí její pokračování...a ještě s jiným tarifem, ..nemyslíte?

Jak přemýšlím-logicky-polopatě-nejde mi to do hlavy jinak.

?

Od: pepr®
Datum: 16.10.12 21:25

Tomu říkají služba zákazníkům. Pokud se před koncem smlouvy neozvete, tak vám ji automaticky prodlouží o další dva roky. Neříkám, že je to správné, ale je to tak.

Určitě to máte napsáno ve všeobecných podmínkách. To je to lejstro s malinkýma písmenkama, které nikdo nečte a pak nadává, co že si to dovolují.

Ovšem pokud se vám tou změnou zhoršili podmínky, můžete od smlouvy odstoupit. Nebo tím aspoň pohrozit ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.12 17:18

Součástí každé smlouvy s operátorem jsou obchodní podminky pro sjednaný tarif a Všeobecné obchodní podmínky (VOP). O2 a T-mobile už mají ve VOP uvedeno, že pokud zákazník smlouvu před uplynutím sjednané doby neukončí, nebo pokud si včas nezmění sjednaný tarif za jiný, smlouva se automaticky obnovuje.

U O2 na stejnou dobu, na jakou byla sjednána předchozí smlouva, u T-mobile jde myslím o jeden rok. V podmínkách obou operátorů dále stálo, že pokud by po uplynutí sjednané doby už operátor původně sjednaný tarif nenabízel, převede smlouvu na jiný podobný tarif.

___ Pročtěte si VOP T-mobile, OP původně sjednaného tarifu a OP nově nastaveného tarifu - možná, že v nich najdete něco, co budete moci použít pro odstoupení od smlouvy.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.