Izolant mezi trafopájku

Od: Datum: 13.10.12 16:30 odpovědí: 12 změna: 14.10.12 08:42

Dobrý den,

chtěl bych se Vás prosím zeptat mám asi 20 let starou trafopájku 75VA model trp2-73 pájka pořád funguje dobře ale mezi dvoumi hroty je něco jako dřevěný pásek izolující od sebe hroty a tento pásek je již příliš krátký a nedrží a chtěl bych ho vyměnit tak bych se Vás chtěl zeptat z čeho je vyrobený nebo jak se jmenuje ten materiál připomíná mi to dřevo? a jestli se dají někde koupit ty stahovací plastový obdelníky viz foto

Předem děkuji za odpověď Petr

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.12 16:42

Mám pájku ještě o nějaký ten rok starší a tenhle problém jsem vyřešil tím, že jsem ty šíny větším šroubovákem roztaáhl od sebe, takže mezi nima vznikla mezera cca 3mm. Jsou dost pevné, takže se samovolně k sobě nepřiblíží a vzduchová mezera je lepší izolant, než ten původní pásek. Ten byl původně z texgumoidu, případně z pertinaxu (rozhodně ne dřevo)

Ohodnoceno: 3x

Od: technoman*
Datum: 13.10.12 16:44

ten pásek je z pertinaxu a stahovací objímky z teflonu ale u některých starších pájek jsou tlusté vývody omotány prešpánem a přes to je to stažené kovovým páskem, se sletovanými konci

Datum: 13.10.12 16:59

Tohle se běžně řešilo izolačkou. Omotej jeden ten hranolek kousek pod šroubky izolačkou, stačí tak 3 vrstvy mezi hranolky a pak je tou izolačkou stáhni k sobě.

Datum: 13.10.12 18:02

No nevím, dneska se dělá izolačka plastová. Tu bych asi na tohle (vzhledem k teplotě) asi nepoužil. Ovšem textilní izolačka se při dobré vůli ještě sehnat dá.

Od: bmbx®
Datum: 13.10.12 19:34

Textilní izolačku bych na to nedával, uvolňoval by se z ní při ohřátí ten černý "humus" *smich*

Datum: 14.10.12 07:09

To se uvolňuje jen chvíli. Taky to pěkně smrdí, ale teplem páska následně ztvrdne a nic se už neodpařuje. Míval jsem tím opravovaný i výfuk na Pionýru*smich*.

Datum: 14.10.12 08:42

Ta smršťovací bužírka je rozhodně elegantnější ;)

Datum: 13.10.12 17:12

Na toto je vhodný pásek pertinaxu. Jednostranná deska na plošné spoje a pokud je mezera mezi těmi "šínami" větší než tloušťka pertinaxu, tak spojte dvě destičky dohromady.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.10.12 17:29

Originál není dřevěný pásek :D ale pertinax, lze nahradit kouskem sklolaminátu, nebo pertinaxu z kousku plošného spoje, nebo teflonovou fólií. Já osobně si svou letitou trafačku vyspravil omotáním obou vývodů teflonovou páskou a celé jsem to stáhnul smršťovací bužírkou.

doplněno 13.10.12 17:31:

Taky lze použít skelnou pásku a přes ní smrštovačku, to jsem taky u jedné trafačky udělal...

Ohodnoceno: 2x

Od: pitrisek28*
Datum: 13.10.12 20:29

Děkuji všem za radu Petr

Od: buss®
Datum: 13.10.12 21:02

Je to IZOLANT, aby nedošlo ke zkratu. Tudíž cokoliv izolujícího, co vydrží teplo. Ano umělá hmota pod páskou odcházela, Tudíž dát zase něco, co vydrží teplo.

Datum: 13.10.12 21:31

Dobrá rada,teflonová páska pro instalatéry.Nejprve omotáš jednu nožičku,pak stahneš k sobě a omotáš obě.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.