ANDROID seznameni

Od: Datum: 12.10.12 19:41 odpovědí: 6 změna: 12.10.12 22:39

Dobrý večer.
koupil jsem si telefon s operačním systémem Android a po předchozí zkušenosti se Symbianem bych si potřeboval ujasnit pár věcí.

1. Software pro zálohu a její obnovu. Který požít a jak překopírovat kontakty ze symbianu do androidu.

2. Jak zablokovat připojování k internetu. Chci využívat pouze wifi.

3.Jak přiřadit k různým lidem různé vyzvánění a foto.

Zatím děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.12 20:09

Zdravim

1. Na zálohování používám program MyBackup nebo je jich spousta ke stažení na Google play. Stačí napsat záloha telefonu a vyjede jich řada zdarma. Doporučuji číst recenze pod nimi. - Překopírovat kontakty by mělo jít přes bluetooth. V symbianu označit všechny kontakty a odeslat do Android zařízení nebo přes kabel a třeba outlook. Není to těžké

2. Nevím jakou verzi máte Androidu. Tak buďto stáhnout aplikaci Data ON-OFF nebo najet do Nastavení, , Bezdrátové sítě, Mobilní sítě a tam je - Použít datové pakety - to odznačit a projistotu najet o pár řádku níže na - Názvy přístupových bodů a otevřít. u O2 tam bude internet. To změnit na třeba internet1. a data už to sosat nebude - tohle platí pro android 2.3 - ale v podstatě stačí ta aplikace Data On-OFF

3.u verze Android 2.3 jsem to nezkoušel a nevím. u Android 4 to myslim jde normálně. Přidržet na kontaktu a dát upravit a měla by tam být položka na foto ke kontaktu. Nebo možná bude existovat aplikace. Nemám bohužel teď tlf. u sebe tak nemám možnost vyzkoušet..

Hodně zdaru..

Datum: 12.10.12 20:11

Pro zálohu se da použít google - zalohovat v nastavení, funguje to samo. Anebo zalohovat na sd kartu. Přetáhnout kontakty můžete jednoduše - v původním tel je dát na sim kartu a chybí novém tel je pak můžete ze sim uložit do tel.
Blokovani dat opět v nastavení - zakázat data, povolit jen wifi.
Foto jde přidat ke každému kontaktu. Vyzvánění tusim jen ke skupinam - rodina, přátelé, práce atd.

Datum: 12.10.12 20:15

Jen upozorňuji že volbou přetáhnutí kontaktu přes simkartu se přetáhne jen jedno číslo. Pokud jich tam pod jednim kontaktem bude mít více tak to nepůjde..

Od: bmbx®
Datum: 12.10.12 20:59

Přetáhnout to jde, na SIM kartě se objeví jméno víckrát a u každého bude číslo, ale je to pak dost práce to v tom druhém telefonu "učesat", takže nedoporučuji. Všechny ty operace jdou jako na obyčejném telefonu, dělal jsem je nespočetněkrát, a samozřejmě jdou i na Androidu. Jak je to se symbianem nevím, ale že by byl symbian horší než obyčejný mobil bez operačního systému? :D

Datum: 12.10.12 20:18

V posledním bode se mýlíte. Ke každému kontaktu lze přidat vyzvánění.

Datum: 12.10.12 22:39

Máte pravdu, je to tam. Mám ho teprve 4 měsíce a ještě jsem na to nepřišel ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.