Výběr stavebního vysavače parkside

Od: Datum: 12.10.12 11:46 odpovědí: 17 změna: 01.01.13 18:51

Dobrý den,

rekonstruujeme svépomocně náš dům a chtěli bychom pořídit nějaký vysavač, který si poradí se stavební sutí (staré omítky, prach z porobetonových tvárnic, prach ze sádrokartonu a pod). Velké věci se zametou, ale na ty drobnější bychom použili právě tento vysavač - .Po hledání na internetu jsem narazil na 2 kandidáty. Teď od pondělí od 15.10. bude v LIDLU vysavač do dílny:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xc…idl_cz/hs.xsl/index_27859.htm

a nebo jsem přemýšlel o tomto poloprofi řešení o Nilfisku:

http://www.vapka.cz/vapka/esh…LFISK/5/49-NILFISK-AERO-25-11

Jde nám i o peníze, takže potřebujeme ušetřit. Když to tak vezmu, za 3tisíce mám 2 vysavače z LIDLU, záruka 3 roky... Za Nilfisk hovoří asi lepší značka, možná lepší servis atd. Vysavač by se mimo jiné používal i v dílně, vysávání auta a pod. Největší "záhul" by dostal teď, řekněme že nyní potřebujeme vysát cca 100kg borčusu a vysavač bude pak stát a upotřebíme ho zas třeba za další týden, kdy se vysaje opět nějakých 30kg bince. Co byste koupili? Mám od Parkside AKU Li-Ion vrtačku a jsem s ní docela dost spokojený, takže Parkside se mi jeví jako levná věc která hobby účely splní. Další možná alternativa je vysavař na popel, který je v podstatě konstruovaný pro práci s jemným prachem a o ten mi jde především. Proti je možná menší výkon, pro hovoří bezesáčkový režim, ale dle prospektů ho umí jak Parkside tak i ten Nilfisk. Tak prosím o vyjádření, jestli nějaký z těchto strojů máte a jaké máte zkušenosti.

PS: Samozřejmě jde vždy půjčit z půjčovny profi řešení, ale když vysavač potřebuju, tak ho potřebuju mít neustále po ruce a půjčovat si vysavač za cca 400/den - tak to za 4 dny mám Parkside zaplacený, že...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.10.12 12:12

Koupil bych ten z Lidlu - sice ´podvozku´ dlouhý život nevěštím, ale na stavbě si své udělá (případně i bez koleček) a v dílně poté také... Do bytu se tyhle vysavače stejně moc nehodí (kde ho skladovat?)...

;)

Ohodnoceno: 3x

Od: kuty*
Datum: 12.10.12 12:59

Máme docela prostorný dům, v dílně si svoje místo najde takže tohle neřeším. Snad teda ty sáčky - jestli je člověk koupí i někde jinde než jen v Lídlu. Ale tak myslím si, že snad ano. Jenom teď jak dobře koumám ten leták, tak jestli to bezesáčkové vysávání bude OK.

Od: mowla*
Datum: 12.10.12 13:06

Mám podobný, od Rowenty, taky v nějaké akci za 1500... Bezsáčkově zvládá v garáži a dílně bez problému, jen část prachu se díky ne úplně kvalitnímu filtru vrací (v garáži neva, koberce tam nemám ;) ). S použitím sáčků byla filtrace lepší, ale zase poklesl vysávací výkon...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.12 13:15

Zdravím,

také rekonstruuji (byt) a také jsem sháněl takový vysavač. Po několika diskuzích s různými lidmi jsem to vyřešil bravůrně. Zašel jsem do firmy Kärcher a nechal si poradit. Vybral jsem si tento vysavač:

http://www.kaercher.cz/cz/Vyr…rosuche_vysavace/16296500.htm

Cena 2300,- mi přišla luxusní. Měl jsem doma už dva vysavače s hepa filtrem za cenu kolem dvou tisíc a už je nechci ani vidět!

Naopak tenhle vysavač je to nejlepší, co jsem mohl vybrat. Můžete si samozřejmě vybrat jiný typ, jde o výkon, jaký budete požadovat. Ale mohu říct, že tenhle mazlik zvládá vysávat uplně všechno. Samozřejmě je podmínkou neucpaný filtr. Ten se rychle ucpe, pokud vysáváte prach. Toho je při řezání a bouchání hodně. Ale filtr se snadno demontuje a vyklepe se přímo v bubnu vysavače a jedete dál. Už mám na to grif a je to pohodička. Navíc nový filtr není drahý. A teď se podržte, zvládá i mokré vysávání a i vysávání žhavého popelu. Takže až dodělám byt, tak tenhle vysavač pořádně vyčistím, koupím nový filtr a šup s tím do komory. Pak ho budu používat už pořád. Nějaký hepa filtr, na to prdí pes ... tohle vysaje všechno i z koberce, protože ten tah je fakt dostačující.

Jděte do něj, nebudete litovat *palec*

P.S. Tento výrobek má i dostupné náhradní díly, které taky nestojí mnoho. Takže si přikoupíte co budete potřebovat. Klidně i rotační kartáč na koberec, nebo nádobu na saponát pro mokré vysávání. Zjistil jsem, že důležitý je objem nádoby a sací výkon. Zbytek jsou doplňky, které tato firma vyrábí tak, aby šli kdykoliv vyměnit a nestáli jako nový vysavač.

Datum: 12.10.12 14:08

Dějuji za odpověď, vypadá docela dost dobře! V Euronicsu ho mají za 2151,- takže asi to bude lepší volba než ten z Lídlu. Nebo ještě někdo má nějaký nápad? Ale asi v této cenové hladině to je těžké poradit něco levného a vhodného pro mé účely:-/

Datum: 14.10.12 18:29
Mám vysavač v Lidlu, trochu jiný (PNTS 1500 B2 - 30l nádoba, 1,5 kW, synchronizovaná zásuvka do 2,2 kW) a jsem s ním plně spokojen. Bez problémů vysává všechno možné od prachu z koberce po suť. Sáčky se dají běžně koupit.
Měl jsem s ním trochu problém, praskl plast - první reklamace mi moc nepomohla, servisák nenašel chybu. Tak jsem to podal znovu. Zase nenašel nic, tak mi volal, já jsem mu to řekl a za 4 dny už jsem měl stroj doma. Vyměněna celá motorová část za jinou z minulého modelu PNTS 1500 A1), brzy ho vyzkouším. Reklamace za Lidl vyřizuje Pavel Linhart z firmy Werco (werco.cz)
doplněno 14.10.12 18:33: Takže pokud chceš vysát hodně bordelu najednou, ber ten Parkside, nezklame tě.
Ještě dodatek k mému: Má trochu poddimenzovaný napájecí kabel (1,5 mm^2 na celkem 3,7 kW), ale plný výkon v zásuvce se stejně moc nepoužívá.
Malým trikem jde i navonět vystupující vzduch.
K případě dalších dotazů napiš ;)
Závada na mém nijak neomezovala použitelnost, výměna byla jen preventivní.
doplněno 14.10.12 18:39: Vysávat popel jsem s ním ještě nezkoušel, ale měl by to zvládnout také. Podmínkou je, stejně jako u podobných vysavačů popela, vysávaní popela až po jeho vychladnutí na max. 40 °c (tohle není v návodu, ale konstrukčně je podobný vysavači popela od stejného výrobce - jen nemá kovovou mřížku chránící filtr).

Datum: 14.10.12 20:19

Dobrý den, děkuji za super reakce a zkušenosti! Chtěl bych se zeptat jestli je teda u toho Parkside nutné při vysávání použivat sáček. Jde mi o to - mám teď docela dost stavební suťi, takže vezmu vysavač, vysaju všechen borčus a ten vysypu z vysavače na vlečku. Nasadím zpátky motor a vysávám dál - lze takhle vysávat? Cca 100kg na jeden zátah? Co filtr atd, jak se to asi zanáší? Řešil jsem toto ještě s dalšími lidmi a poradili mi koupit něco takového

http://www.werco.cz/separatory-popela/hecht-16-e.html

Což je v podstatě popelnice s motorem. Tak jesli ten Parkside vydrží tuhle zátěž kterou popisuji. Zase pro Parkside a pro jiné podobné vidím plus v mokrém vysávání - to asi u toho HECHTa asi nejde, že? Děkuji za veškeré reakce!

Datum: 14.10.12 20:55
Sáček používat nemusíš, ten je jen na jemný prach, aby se ti neucpal skládaný filtr. Ten také není třeba nějak extra čistit, ale vždy je potřeba ho košťátkem vymést a nejlépe trochu vyfoukat stlačeným vzduchem, což by neměl být problém. Navíc během těch několika minut čištění aspoň trochu vychladne.
Když už Hecht, tak třeba http://www.werco.cz/separatory-popela/hecht-8314-z.html , což je Grizzly (Parkside) v šedé, a s jiným držadlem a asi bez synchronizovaného zapnutí...

Datum: 15.10.12 08:31

Takže jsem se ještě díval po internetu a našel jsem tyhle kandidáty:

http://www.luxovace.cz/vysava…-mokrosuchy-karcher-wd-3300-m - cena 1871,-Kč + doprava cca 250,-

http://www.lidl.cz/cps/rde/xc…idl_cz/hs.xsl/index_27859.htm - ode dneška za 1490,-

http://www.werco.cz/separatory-popela/hecht-16-e.html - 1199,- + doprava cca 250,-

http://www.werco.cz/separatory-popela/hecht-8314.html - 1699,- + doprava cca 250,-

S tím, že ten Parkside jak kolega nade mnou píše, je v podstatě tento vysavač http://www.werco.cz/separatory-popela/hecht-8314-z.html

Takže, kdyby bylo na vás, co byste koupili? Srdce tíhne ke Karcheru, ale penezenka veli co nejmene penez za "stavebni vysavac"...

doplněno 15.10.12 11:40:

Tak jsem nakonec koupil ten Parkside, udělám zátěžový test a pošlu nějaké poznatky ať kdyby někdo jiný hledal podobný stroj tak ať ví do čeho jde. Zatím děkuji mnohokrát za všechny

Od: msaudi
Datum: 31.12.12 20:52

Ahoj.

Má vysavač z lidlu PNTS 1500 B2 funkci fukaru(obrácený směr foukání)

Díky

Datum: 31.12.12 22:11

Má, stačí jen přepojit hadici.

doplněno 01.01.13 18:10:

Tyto akce se opakují, minimálně jednou ročně, takže pokud ho nepotřebuješ hned, počkej si, bude v prodeji zas (i když možná už jiný, vylepšený model), odhaduji tak v březnu až dubnu.

Od: msaudi
Datum: 01.01.13 17:43

No jo ale kde ho ted koupim když ho tam ted už nemají :(

Od: pedrokv
Datum: 01.01.13 18:51

stačí napsat na infolinku Lidlu a dozvíte se hned, zda a kdy bude.

Datum: 19.10.12 18:04
Tak co, už jsi ho vyzkoušel?
doplněno 29.10.12 14:54:

@servis: Všechny zde uváděné vysavače jsou buď výhradně bezsáčkové, nebo se k nim sáček dá přidat jako "nepovinné" příslušenství (bez něj se jen rychleji ucpává filtr).

Ještě něco k tématu: Parkside jsem koupil kvůli velké nádobě (30 l) a ceně, automatiké oklepávání filtru mi zatím nechybí. Ale kdybych chtěl vysavač někam do náročného provozu, taky bych asi zvolil nějaký Kärcher.

Datum: 21.10.12 22:14

Tak zdravím, napíšu něco k tomu vysavači od Parkside. Koupil jsem ho v Lídlu za 1490,-. Balení OK, docela mě zaujala hmotnost, je to jako pírko, fakt dosti lehké, takže pocity trošku smíšené. Součástí balení je papírový filtr, docela robustní a pak ještě jeden, vypadá to jak dírkovaný mirelon, ale je to takové trochu elastické - ten je na čerpání vody. Spodní díl - popelnice - tak ta je nerezová, ale docela tenká. Dole jak je to zalícované, ale ne moc pěkně, tak mi to nedalo a spodek nádoby jsem kolem dokola obsilikonoval protože tam byla mezírka mezi dnem a tělem nádoby. Teď je to docela OK. Vysavač působí spíše takovým "hračkovským" dojmem, má 2 plastové kolečka, ty se jenom nasunou na plastový výlisek, který slouží jako ložisko a zaaretuje se to samořezkou a zadekluje takovým krytem. Pak má ještě 2 otočná kolečka, takže s vysavačem lze docela pěkně dělat kolečka a otočky. Hadice je taková úplně obyčejná, věřím, že kdybych na ni šlápl tak je asi po ní. Dále teleskopický nástavec s hubicí. Docela jsem se podivil, ale je to takové krátké takže jsem se musel trochu více hrbit (mám 176cm) než u klasického vysavače (máme Elektrolux UltraOne 8810 a to je ve zpracování "jiná liga"). No a je k tomu štěrbinový nástavec. Jo, teď jak se aretuje motor k "popelnici" tak se tam pěkne motor posadí, vysavač má takové madlo, za které se dá s ním manipulovat. To je otočné a jak se otočí nahoru tak se ten motor zajistí a ještě dole jsou rychloupínáky jak na jízdním kole a tím se to stáhne, ale působí to docela levně nikdy to nejde dotáhnout na "doraz", protože tou páčkou narazím do spodní části vysavače (=popelnice). Ale na výkon vysavače to vliv nemá, protože to je dáno těsností celého motoru jak doléhá na tělo vysavače. A teď jak to vysává Když se to zapne, tak je to docela kravál, ale nic hrozného. Vysávaci podtlak je docela v pohodě, vysává to docela pěkně. Dal jsem mu hned z kraje zabrat, hned jsem začal vysávat stavební suť - staré omítky + kousky cihel a prach a vysálo to docela pěkně. Vysával jsem teda bez sáčku přímo do popelnice. Musím ale zodpovědně říct, že se mi ale přicpal filtr a to jsem vysál tak max 20% objemu nádoby. Tak jsem filtr oklepal a vysávalo se dál. Uvidím jak dlouho vydrží a kolik bude stát náhradní. Celkové hodnocení si nechávám ještě až vysaju několik nádob. Ale zatím vysává, výkon docela v pohodě, ale to zpracování je hold takové amatérské, působí to na mě jako hračka, tak se k tomu budu chovat slušně. Jestli bych si ho koupil znova - to nevím, škoda že jsem neviděl ten Nilfisk. Ale snad něco vydrží, záruka je 3 roky. Zas co by člověk chtěl za 1500, že. PS: má to funkci fukaru, takže když se dá na výfuk hadice, tak to docela pěkně fouká No a nemá teda integrovanou zásuvku pro další spotřebič - což jsem si z nějakého důvodu myslel, že bude mít.

Od: pedrokv
Datum: 28.10.12 20:46

Když Kärcher, tak WS 3.500 P - má automatickou zásuvku na nářadí s doběhem. Jinak ale nemá oklep filtru, což vzhledem k tomu, jak se po webech píše, že stavebním bordelem se za 2minuty ucpe filtru, je asi nutnost. Podtlak 210mBar, hlučnost 73dB

Zvažoval bych Nilfisk AERO 20-21 - automatická zásuvka, oklep filtru na čudlík , podtlak 180mBar, hlučnost 67dB

nebo dražší

Nilfisk Multi 20T - automatická zásuvka, oklep filtru na čudlík+navíc fukar. Podtlak 210mBar, hlučnost 65dB

K podtlaku: Parkside PNTS1400 má 160mBar a hlučnost neuvádí (ani v návodu, u žádného modelu).

Od: servis
Datum: 29.10.12 14:44

Pro úklid po stavebních pracích je jakýkoliv sáčkový vysavač nevohdný, buď se Vám ucpou póry sáčku, sáček se nafoukne, exploduje uvnitř vysavače a veškerý prach tímto uvolněný se prožene motorovou částí a dokonale odrovná ložiska a jejich zadření způsobí přehřívání, extrémní hlučnost a ve finále spáleni motoru.Pokud nebudete vysávat jemný prach, pak vám stejnou službu prokáže drobná stavební drť, jejiž ostré hrany naruší sáček a docílí stejného efektu (sice pomaleji a bez exploze, ale stejně spolehlivě).Pro úklid po stavebních pracích lze doporučit pouze bezsáčkové vysavyče, nebo vysavače s vodním filtrem.Případně kombinaci obojího (np.: http://mixmedia.cz/zelmer-vysavac-zelmer-919-0st,id-29665).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.