Lze vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dnů?

Od: Datum: 08.10.12 18:33 odpovědí: 9 změna: 08.10.12 19:45

Lze vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dnů, když jsem mobil dostal darem (na faktuře je jméno strýce). Tak mohu ho vrátit já? Neměl by s tím být problém?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.12 18:36

pokud je zboží koupené prostřednictvím internetu, pak ano. pokud je koupené v "kamenné" prodejně, pak to není pro prodejce povinnost. přečíst si obchodní podmínky prodejce nebo se s ním dohodnout.

doplněno 08.10.12 18:53:

POZOR!

do 14 dnů musí být doručeno k prodejci (ne odesláno) a prodejce má potom 30 dnů na vrácení peněz vám.

Od: pilos
Datum: 08.10.12 18:39

No je to z internetu. Já jenom jestli není problém s tím, že tam bude jiné jméno na faktuře.

Datum: 08.10.12 18:39

jen doplnim, nejen ze by melo byt koupene prostrednictvim internetu, ale i predani faktury by melo probehnout na dalku, ne vyzvednuti zbozi v kamennem obchode.
Pak vraceni zbozi neni problem. Tedy, pokud to neni koupene na ICO.

doplněno 08.10.12 18:41:

Jmeno problem neni, dodej k tomu dopis ze zbozi vraci a penize si prejes poslat na ucet takovy a takovy, nebo na adresu tvou.

NEzapomen zbozi musis vratit skoro nepouzite, s puvodnim obalem.

doplněno 08.10.12 18:51:

@mowla

Je opravdu ale zajimave, ze spousta obchodu toto tvrdi. A to bud z neznalosti, nebo to delaji schvalne.*zed*

Datum: 08.10.12 18:43

Takže pokud si ho objednám z ALzy a vyzvednu si ho na pobočce - nemají prodejnu, pouze výdejnu, tak to nemohu vvrátit? Já měl za to, že ano..

Datum: 08.10.12 18:50

Tak ano, trochu jsem se unahlil. Pravo na to mas. Ikdyz spousta prodejcu tvrdi opak. Tvrdi ze kdyz si to zbozi prevezmes na prodejne, mas moznost si to vlastne vyzkouset a tudis nemas narok na vraceni penez.

TAKZE ANO, MAS PRAVO NA VRACENI PENEZ:

Od: mowla*
Datum: 08.10.12 18:40

Pokud je zboží koupeno (nebo aspoň objednáno) prostřednictvím e-shopu, platí lhůta 14 dnů na jeho vrácení bez udání důvodu (jméno na fa není podstatné) - zboží samozřejmě nesmí být poškozeno.

Pokud je koupeno jinde, tato lhůta neplatí a je jen na případné libovůli prodejce, zda zboží vezmě zpět - ať už výměnou za jiné a nebo proti vrácené hotovosti...

doplněno 08.10.12 18:41:

To Majsterjoe: Stačí na netu objednat, převzetí klidně může proběhnout osobně...

doplněno 08.10.12 18:55:

To Majsterjoe: To není z neznalosti, ale z neochoty fungovat jako půjčovna... *smich*

doplněno 08.10.12 19:36:

Pokud budeš posílat zpět zboží zakoupené 1.10.2012 poštou, pak to musí prodejci přijít nejpozději 14.10. (možná i 15.10. -ale nespoléhal bych na to)... Co přijde později ztrácí nárok na vrácení (takže záleží jen na prodejci, zda na vrácení přistoupí), stejnětak i v případě jakékoli komunikace s prodejcem...

doplněno 08.10.12 19:48:

Ano - lze vrátiti jen jednu z více položek nákupu...

Datum: 08.10.12 19:25

A ještě jedna věc. Když je to koupeno 1.10. tak nejpozději to můžu vrátit 15.10.? Nebo jak se to počítá? A když to pošlu 14.10. nebo 15.10. může to prodejce odmítnout a říct, že to přišlo pozdě? Nebo lze napsat email s odstoupením od smlouvy a následně zaslat poštou? Díky za vysvětlení problematiky.

Datum: 08.10.12 19:45

Pocitace se 14 kalendarnich dnu a ano lze vratit jen jednu polozku. Je treba to vse ale sepsat a co nejrychleji dodat tak, aby to tam meli co nejdrive a to maximalne 14.den. Email o vraceni zbozi bych ji zaslat taky. A v tom bych jim napsal ze posilam zpet zasilku.

Datum: 08.10.12 19:43

A ještě jedna otázka. Když jsem koupil třeba 2 položky v jedné objednávce. Lze vrátit jenom jednu?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.