Bude to černá můra UPC a Skylinku?Cardsharing

Od: Datum: 07.10.12 23:48 odpovědí: 2 změna: 08.10.12 12:22
avatar

V zahraničí (hlavně na východě) se prý začíná rozmáhat nový satelitní/IT fenomén. Klasický internetový cardsharing není nic nového, ale lidi začínají přecházet na něco jako zdarma lokální sdílení karet v ulici (WLAN cardsharing) se sousedy do vzdálenosti cca 1km. Pár uživatelům jen stačí složit se na jedné legální kartě, AP wifi routeru s možností nahrát alternativní SW OSCAM server, čtečka karet, kabel, všesměrovou anténu na střechu a XX lidí v dosahu může zdarma ke své základní nabídce přijímat placené kanály přes newcamd,oscam,cccam,... Připojit se může prakticky kdokoliv dosahu po zadání přístupových údajů. Já to sem jen píšu z technického pohledu. Jako, že je reálné, že 1 nasdílenou kartu a dobře nastavenou síť může využívat třeba 100-1000 uživatelů v okolí zdarma. Jaký máte na to názor? Mě to zajímá hlavně z důvodu IT vývoje u PC to byla před časem revoluce warez a teď nastává revoluce u satelitů ve sdílení. Nadnárodní společnosti začínají dostávat lekce v hi-tech oblasti. A prý největší show je,když někdo nasdílí samostaný wifi AP a umyslně nenastaví žádné zabezpečení sítě, takže se tam může přihlásit ke sdílení karty kdokoliv a proti tomu nikdo nemůže udělat prý nic (nebo snad někde chodějí úřady a dotyčného varují, že jeho domácí WLAN je nezabezpečená A to že má někdo doma k AP připojenou čtečku + kartu a chce si připojit satelitní přijímač v přízemí přece nemůže být nelegální Co vy nato?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.12 05:53
avatar
U Cryptoworks se i u nás mezi piráty běžně používala wifi varianta s dosahem cca 100m, u Irdeta to může operátor kdykoliv zablokovat. Ale osobní zkušenosti nemám.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 08.10.12 12:22

Nic nového, provozuji domácí sharing ve svém domě již několik let. V rámci jedné domácnosti to ani není nelegální. Oscam server a klienti po wifi síti - u klientů pracuje Mgcamd klient. Jde to spolehlivě. Nelegální je sdílení mimo domácnost. Sice nevím, jak by se to prokazovalo a postihovalo, ale asi to tak může taky fungovat. Mno, ale jakmile se v tom začne pohybovat více lidí, tak je pravděpodobnost provalení vysoká. Důvod, proč bych do toho radši ani nešel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.