Chrastění v mikrovlnce

Od: Datum: 03.10.12 19:01 odpovědí: 24 změna: 08.10.12 21:28

prosím o radu s mikrovlnkou CANDY MIC 201 EX.Ohřívá,vaří,peče,smaží,ale když je vypnutá svítí jen display ,ozývají se z ní divné zvuky patrně z magnetronu.Nevíte někdo co je příčina?Ona je ještě sice v záruce,ale já ji vestavěl a zapojil sám a tudíž mi asi zaniká záruka.Je čistá,jako nová a zapojená dobře.Nic na tom není.To chrastění mě znepokojuje.Začalo to asi po roce.Díky moc za radu.ROMAN

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.12 19:05

Podívej se jestli není něco spálené na MOTu nebo jestli se něco neuvolnilo (mechanicky).

Datum: 03.10.12 19:14

Mohl by jste ty podivné zvuky více specifikovat? Jsou jako elektrické (takové bzučení až pískání) nebo spíš cvakání?

Od: romanm
Datum: 03.10.12 19:22

Díky za odpověď.Těžko to slovem popsat.Něco jako chroustové vydávají.Já trošku šprtám do elektriky,ale fakt nevím k čemu to přirovnat.Navíc na kostře mi svítí zkoušečka.Fázovka.Já to rozdělal a poslouchal odkud to asi jde.Podle mě je to z magnetronu.Nezní to jako brum z trafa.Takové jakoby chrčení ,škrábání

Datum: 03.10.12 19:31

Podívej se na motor talíře.

Datum: 03.10.12 19:36

Ne tam to nemůže být.Asi.To chrastí,když není v provozu.Jen je pod proudem.

Datum: 03.10.12 19:40

Ten zvuk vychází pouze z pravé strany od magnetronu

Od: bmbx®
Datum: 03.10.12 19:45

V první řadě by mě nejvíc znepokojovalo, že na kostře svítí fázovka, a to bych začal řešit, pak bych se věnoval chrastění - pokud je ti život milý *zed*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.10.12 19:52

Tím,že jsem tomu nasadil kryt,tak fázovka už nesvítí.Čím to je nevím.Ale mikrovlnka je teď a i byla i před tím dobře napojená a nechrastila,vesele chrastí.A čím dál tím víc

Datum: 03.10.12 20:52

Kdybys líp specifikoval ten zvuk, čemu je to podobné, nebo to nahraj a pošli jako MP3 ;)

Datum: 03.10.12 20:55

Souhlas s kolegou... máte nějakého kamaráda elektrikáře? Nebo pokud máe nějaký multimeter, změřte si vidlici... oba kolíky vidlice proti dutince pro ochranný kolík...měřte odpor... tím zjistíte zda-li je napětí i na kostře. Nicméně to může být i nějaký odrušovací kondenzátor. Bývají na vstupním filtru spojeni z fáze a středního vodiče na kostru. téže můžete, je-li vidlice zapojena v zásuvce, jen vzít voltmetr a zkusit měřit napětí na libovolné kovové (nenalakované) čísti mikrovlnky proti ochrannému kolíku nějaké další zásuvky. pokud napěříte napětí několik voltů, je to kondenzátor. Jak jsem uvedl v jiném vlákně, měření fázovkou je asi tak přesné, jako zrak po 20 pivech.

doplněno 03.10.12 20:58:

měřte ten odpor, ten vám ukáže zkrat. pokud nenaměříte nic, je přívod v pořádku, a fázovku rozsvítí proud tekoucí přes kondenzátor. Ale návštěvou elektrikáře každopádně nic nezkazíte. Na dálku se dá těžko přesně radit :( Omlouvám se za chaotický výklad.

Datum: 03.10.12 20:35

Když je magnetron bez funkce,je od proudu odpojený.Pokud je tam nějaký napájecí obvod automatiky,mohl by to dělat transformátor.Také by to mohl způsobovat nějaký plech,který se ohřál a teď pomalu chladne.

JABRAKA

Datum: 03.10.12 20:57

Díky za odpovědi.Chrastí to v ní i když v ní vůbec nic nedělám i 3 dny.Ten zvuk zítra nahraju,ale jak a kam ho mám poslat?

Datum: 03.10.12 21:02

klidně na uložto

Datum: 03.10.12 21:03

Je pravda, že pokud by bylo trafíčko umístěné na plechu, spojeno šroubem který neni dotažený, začne rezonovat celá skříň... velmi častý problém u starších stykačů které jsou v rozváděčích špatně upnuty na plechovém krytu... dříve se plastové rozváděče ještě nedělali :)

Datum: 03.10.12 21:16

Všechno je dotažené,asi to budu reklamovat.Jak jsem se dočetl v návodu,tak se nejedná o mikrovlnku vestavnou.I když je .Ale stejně mi to nedá,proč to dělá.Kdyby jste mi někdo poradili,ušetřili ba jste mi problémy s reklamací.Otevřu to a KAM mám

upřít svůj zrak.Na trafo,na magnetron,na kondík?

Datum: 04.10.12 22:39

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 05.10.12 01:34

romanm:

zklidni se, dle popisu "něco tam chrastí" ti těžko na dálku poradí, nedokážeš ani trochu popsat co je to za zvuk, psal jsem ať jej líp popíšeš nebo nahraješ, pak se můžem o něčem bavit ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.10.12 09:46

Kedze ide o zvukový prejav, zapoj do opravy hlavne svoje uši. Oči používaj pri oprave len kvôli navi. Keď popíšeš, aké skrutky sú použité v mw, určite Ti niekto poradí, aký skrutkovač, je vhodné pri práci potrebné použiť . Keď sa Ti to podarí odkrytovať, ozvi sa. Pozor! Nezabudni predtým odpojiť zariadenie od el. siete. V Tvojom prípade, vytiahnuť zástrčku, ktorá sa nachádza na prívodnom napájacom kábli mikrovlnky, zo zásuvky.

Datum: 06.10.12 23:05

Ahojte mí rádcové a Vlado.Tak dělá to ten malý reproduktorek.Co s tím?

Datum: 07.10.12 23:57

Naozaj by sa zišla nahrávka. Zvuk je pravidelný? Napr. v sekundových intervaloch? Na príčine by mohli byť napr. odchádzajúce filtračné kondenzátory v napájacom zdroji.

Datum: 08.10.12 18:14

Díky Vlado za radu.Myslel jsem si to.Ale,že by po roce a půl už to byly filtrační kondíky?Já jsem ji včera dal znovu do původního stavu

Zabudoval a zatím je klid,tak nemám co nahrávat.Nicméně jak to začne chrastit,tak je to jako když na přívody na reprák zapojuješ napětí.Třeba tužkovou baterku.Jinak ta MT fachčí dobře,tak to bude patrně v tom.Jak to začne zase chrastit tak to nahraju.Napiš mi prosím Tvůj mail.Pošlu ti to.Díky.ROMAN

Datum: 08.10.12 20:00

Konečně nějaký popis, pokud to chrastí jako když připojuješ reprák tak to může mít opravdu někde špatný spoj, ten repráček je jistě piezo a může být neustále pod stejnosměrným napětím, pokud je někde v jeho přívodu problém tak chrastí. Filtrační kondíky bych vyloučil, pokud by bylo špatně vyfiltované napájení tak aby chrastil reprák, tak by musela "bláznit" celá elektronika.

Datum: 08.10.12 21:12

Dík za odpověď.Piezo je to samozřejmě,ale je zapájené v obvodu na tišťáku.Jedině,že by tam byl studeňák.Musím to zase rozebrat a proměřit.Mám pod ní zabudovanou troubu a jak jsem dnaska pekl,tak to zase začalo.Pošlu tu nahrávku.Napiš mi mail.Můj je

i.o.65@seznam.cz

Datum: 08.10.12 21:28

může tam být studeňák, nebo může být vadný reproduktorek, na piezokeramiku jsou přívody většinou pružinkami na postříbřené elektrody piezokeramiky - vůbec bych se nedivil, kdyby ty zvukové efekty dělala koroze na těch elektrodách.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.