Jakou televizi pro dědu

Od: odpovědí: 10 změna:

Ahoj,

potřeboval bych poradit, uvažuji o koupě televize dědovi, kouká vesměs na sportovní kanály, takže mu chci koupit nějakou s velkou úhlopříčkou a s co nejmíň funkcema (je mi jasný že wifi, smart tv, apod. blbosti nikdy nevyužije). Nemáte nějakej dobrej tip?

Díky moc

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar ladinpraha

Napřed si ujasni, co znamená pojem velká. To může být 80 cm nebo taky dva metry. Další věc je, kolik do toho hodláš investovat. Funkcemi jsou nacpané všechny televizory, proto bych se podíval, jak vypadá dálkové ovládání. U některých TV je přehledné a jednoduché, u jiných zase značně nepřehledné, se zbytečně moc tlačítky. Značku bych moc neřešil.

Tak, tak, skvělá odpověď. Přehledné ovládání s přiměřeně velkými tlačítky, to je základ. Další už se odvíjí od konkrétních okolností. Třeba pokud se někdo rád podívá na film, i když v televizi zrovna nic není, tak ocení, když to zvládne přehrát z flashky. To se může i hodit pro tu chvíli, kdy si někdo potřebuje na chvíli odskočit a nechce, aby mu utekl jeho seriál, tak si to na chvíli zastaví. I když je to ta funkce navíc, hodí se i starším lidem. To je jen příklad. Někdo rád čte teletext, někdo ho zas nikdy nepotřebuje.. atd.

 


0x

Ja vám neporadím nič ,vám nie je treba žiadna rada ,ja vás chválim za to ,že hned hovoríte o "velkej uhlopriečke" -novom modernom Tv pre deda.Moja skúsenost je skor taká ,že dedom deti,vnuci posúvajú obohraté ,vyjasené bezkontrastné sklenené Tv s vysokou spotrebou .Príjmite iba výtku v tom ,že v roku MS hokej,futbal ,Tour ,Olympiada,Paraolym ste dedovi radost zo športu mali urobit o polroka skor. Kupujte tv i /sat /v plnom HD priplatte mu Eurosport 1-2 HD ,Nova sport HD ,CT4 HD.

 


0x
avatar figurek

tady je spíš otázka jestli děda dobře vidí a dobře slyší. Jestli má slabší zrak, pak nemá smysl kupovat televizi s vysokým rozlišením. Ten rozdíl prostě nevidíte. Jestli má děda špatný sluch, pak bych vám doporučil televizi s odděleným nastavením hlasitosti pro sluchátka a pro reproduktory. To je užitečná věc. No a hlavně bych vám doporučil koupit nějakou zavedenou značku, případně připlatit pár stovek za delší záruku. Ať se vašemu dědovi nestane to co mě, kdy mi televize kixla měsíc po záruce.

*bum*

Ta oddělená regulace hlasitosti reproduktorů a sluchátek je jistě užitečná věc, vysoké rozlišení bych neřešil to asi pro něj nebude nějaký přínos ať už má zrak dobrý nebo špatný. Připlácet za delší záruku, to jsou nejhůře investované peníze, to je lepší je spláchnout do WC *smich*:D

to je hloupost s těmi penězi do záchodu zapláchnutými kamaráde. Hloupost na druhou. Vidím že ti ještě nekixla televize měsíc po záruce. Za příplatek pěti stovek ti na záruce přidají tři roky a televize je přece jen dost drahá věc.

Sharp dává tři roky záruku standartne, stačí se zaregistrovat. Po dobu opravy dávají náhradní tv, když nezvladnou opravu u zákazníka. Ale Sharp je japonska kvalita, ten záruku prezije v pohodě. Ovládání jednoduche, spotřeba do 70watu u 117uhl.

 


0x

Tak jsem doufala, že někdo konkrétně poradí značku televize neboť řeším ten samý problém a v tomto směru jsem antitalent. Prosím - může někdo konkrétně poradit. Mám představu uhlopříčku 100 - 120, jednoduché ovládání. Děda slyší až moc dobře, opravdu sleduje jen sport, nic si nahrávat nebude, takže bez zbytečností které nevyužije. A na pořízení mám už jen 10 dní.

Prosím,... ... Uška

doplněno 12.10.12 20:57:

bmbx- děkuji, objednáno, bohužel mohu jen jeden bodík:)

Vybírat od SAMSUNGA nebo od SONY, ti v LCD TV vedou, ostatní mají stejně z větší části LCD panely od těchto výrobců. Pak je na někom je naladit a vše šikovně nastavit - přepínání programů a ovládání hlasitosti je všude stejné, tak proč se pídit po jednoduchém ovládání? Víc snad děda potřebovat nebude.

 


0x

Nebál bych se ani levnějšího typu LCD od SENCORa.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]