Koupit použitý mobil?

Od: Datum: 30.09.12 15:24 odpovědí: 9 změna: 04.10.12 10:38

Potřebuji si koupit nový mobil. A vzhledem k ceně, uvažiji o koupi použitého. Jedná se o Nokii 5800, ale to asi není důležité. Byla mi doporučena firma Mobil pohotovost. Mají prý použité telefony cca za polovinu ceny nového. Dají vám prý novou baterku a nabíječku. Nekupovala bych ho přes internet, ale v kamenné prodejně. Máte někdo zkušenosti s touto firmou? A na co bych si měla při nákupu dát pozor - co zkontrolovat apod? Děkuji za radu!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 30.09.12 15:43

Že dají novou baterku a nabíječku neznamená že bude bez problému fungovat. Požadujte záruku ta Vám víc pomůže. Já taky nekupuji fungl nové ale v bazaru a jen se záručákem.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 30.09.12 16:00

O Mobil pohotovosti jsem zatím nějaké negativní reference nezaznamenal, takže klidně...

Jinak - nabíječka je samozřejmostí, nová baterka - no, možná, někdy jsou originálky lepší, než případné neznačkové náhrady... Ale - trvej na záruce (aspoň těch 6 měsíců), protože na mobilu, který technik vypulíruje, stejně jen tak nic nepoznáš... Takže si zkontroluj, že sedí IMEI telefonu (*#06#) s nálepkou uvnitř a záručákem a to, jak mobil vypadá zvenku (odření, praskliny)...

doplněno 30.09.12 16:00:

Jen - cca 50 % ceny nového je (až na výjimky) moc...

Ohodnoceno: 4x

Od: agnes*
Datum: 30.09.12 16:38

Vám oboum moc děkuji. Záruční list je prý samozřejmostí - na 6 měsíců. To jsem do dotazu zapomněla napsat... Děkuji!

Datum: 30.09.12 16:37

Koupila jsem si u nich mobil (Sony j6), automaticky dali šestiměsíční záruku (ani jsem si o ni nemusela říkat) a mobil funguje dodnes i s jejich baterkou a nabíječkou. Nepotřeboval ani výměnu baterie ani žádnou opravu. Dobré zkušenosti mají s touto firmou i mí známí.

Od: agnes*
Datum: 30.09.12 16:39

Moc děkuji. Půjdu do toho.

Datum: 30.09.12 20:51

Jen si před koupí vyzkoušet alespoň základní věci. Vložit simku, zavolat, vyzkoušet mikrofon a reproduktor, vyzkoušet vyzváněcí reproduktor, kvalita signálu...

Ohodnoceno: 1x

Od: edge®
Datum: 04.10.12 10:20

Je hodně alternativ on Nokie, který vám nahradí 5800 s přehledem. Nokia C6-01, C7 např. Ty by neměly být v bazaru omoc dražší než 5800.

doplněno 04.10.12 10:22:

Nebo když už fakt levně tak použitoi Nokii 500. Je to pořát lepší než 5800 se starým symbianem a má největší výhodu kapacitní displej.

Datum: 04.10.12 09:34

Mobil pohotovost je v "pohodě"
Když koupíš použitý, dostaneš 6 měsíců záruku na sryté vady. Do 7mi dnů jde telefon vrátit. Jméno někdo psal.. zkusit signál, volání, repro, atp.. :)

Od: buss®
Datum: 04.10.12 10:38

Proč ne? Na co pozor? Vyzkoušet všechny funkce, vnější vzhled, ošúchanost.. Záruka je 6 měsíců, na baterku a nabíječku 24.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.