Vyplatí se oprava televize Panasonic?

Od: Datum: 30.09.12 13:57 odpovědí: 9 změna: 30.09.12 20:54

Dobrý den, mám starší televizi Panasonic model TX-25MK1P. Po zapnutí se neobjeví obraz, ale pouze světlý uzký vodorovný pruh uprostřed obrazovky. Televizi mám 12 let, běžela po celou dobu bez jakékoliv závady. Obraz byl vždy stejně kvalitní, tak nepředpokládám, že by byla vadná obrazovka. Děkuji za radu. Jan.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 30.09.12 14:00

Taky se mi to u televize stalo, obrazovkou to nebude, spíš nějakym zdrojem pro emitor nebo tak něco.. Každopádně dnes televize stojí pár korun, takže bych se na opravu vykašlal..Navíc ve výsledku člověk ušetří, protože bude mít nižší spotřebu jak televize CRV..

Od: bmbx®
Datum: 30.09.12 14:19

Světlý vodorovný pruh je nefunkční snímkový rozklad, oprava takové závady není nákladná, ale rozhodně ne v servisu. :D Asi na to ten Panasonic trpěl taky mám jednu s takovou závadou doma, ale z opravou otálím, její majitel má novou a tahle už by už asi neměla využití.

doplněno 30.09.12 14:23:

axlík, axlík:

co to je ...zdroj pro emitor nebo tak něco...?

...a TV s klasickou obrazovkou je CRT - Catodhe Ray Tube (katodová trubice) *smich*

Datum: 30.09.12 14:33

no já bych skoro řekl, že jestli vaše televize má 12 let, pak je čas na generační obměnu. Rozdíl obrazu mezi starými a novými televizemi je opravdu nebe a dudy.

Od: polinek*
Datum: 30.09.12 14:46

Já bych řekla že ne,,,,mne stála oprava zrovna min. týden 2 000kč 2 roky stará...Jsou levné telky a jsou v záruce dlouhé, ,,

Od: bmbx®
Datum: 30.09.12 15:33

Jakmile musíte dát cokoliv do servisu, bude to vždy drahé - musí z něčeho žít a v dnešní době si lidi radši koupí nové než nechávají opravit. Pokud máte v okolí šikovného elektornika- amatéra do 500Kč se určitě vejde.

Od: itan71*
Datum: 30.09.12 15:50

Být Váma tak koupím novou,stejně by to jednou přišlo. Za nějaký čas odejde něco jiného a hledat někoho kdo to opraví a ten už na to nesežene součástky. Na to bych nečekal.

Datum: 30.09.12 16:08

Iba pre pamatnikov -rok 1980 celá rada tv Orava - vadná legendárná PCL85 /805/ Neopravujte ,dnešný tv má polovičnú spotrebu .

Od: mkat®
Datum: 30.09.12 17:53

Zavada bude pravdepodobne v snimkovom rozklade.Nemalo by to byť až tak drahe.(pokial nebudu odpalene vychylovacie cievky)

Ak sa do toho vyznate ,alebo niektory znami,tak tu si stiahnite servisny manual . https://www.google.sk/search?q=+Panasonic+model+TX-25MK1P.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a

Ja osobne by som to skusil opraviť.No zaleži na vas.

Datum: 30.09.12 20:54

Vyhodit, zajet pro novou, dovezt novou, zapojit, uvařit kafe..

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.