Aktualizace androidu

Od: Datum: 29.09.12 18:19 odpovědí: 6 změna: 04.10.12 09:40

Dobrý den,

pořídil jsem si nový telefon (Huawei g300). Včera prý byla aktualizace na nový Android, ale mě zatím nic nepřišlo. Koukal jsem se na info o telefonu na online aktualizace a zatím tam nic nebylo. To nechodí všem hromadně? Popř. kdy to asi tak přijde? Jsem v chytrých telefonech naprostý nováček, takže jsem ze všeho úplně vedle, protože tam skoro ničemu nerozumím :D :D

Ještě jedna věc mi nesedí. Všichni říkají, že nemají problém přehrát film v HD, mě se však všechny HD videa sekají (spíše je obraz pomalejší než zvuk). Stáhl jsem si pár doporučených přehrávačů, ale u všech je stejný problém. Nevíte někdo nějaký trik jak na to vyzrát? Všechny HD videa mám ve formátu MP4, není to třeba tím?

Předem děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.12 19:04

Dobry den. S aktualizaci zalezi na vyrobci zda ji vyda nebo ne. Takze cekat a procist forum ohledne vaseho pristroje. Jinak ohledne toho videa to vypada na slabsi vykon procesoru..
Ohodnoceno: 2x

Od: siley*
Datum: 29.09.12 19:57

aktualizace u huawei se v 90% musi stahovat primo na hlavnim webu http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3940&tb=0%29; (prekliknout na sofware).

sekani hd videi je jednoduche vysvetlit.

1. mobil ma rozliseni 800x480 takze je blbost sledovat hd a fullhd

2. 90% prehravacu pouziva hardware dekodovani ktery ty hd nestiha protoze mobil nema dostatecny hw vykon

3. stahnete si prehravac MX Player https://play.google.com/store…m.mxtech.videoplayer.ad&hl=cs a pouzivejte S/W dekodovani

4. stahujte klasicke avi co ma 700mega - 1giga, rozdil nepoznate mezi hd(720p) a toutou verzi

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.09.12 13:30

Tento tel mám již čtyři měsíce a videa prehrava normálně. Stahoval jsem v hd a jedou v pohodě, ovšem záleží hodně na formátu. V noteboku mám nějaký soft, teď neřeknu z. Hlavy jaký, a umí film převést přímo na rozlišení 800x480 a to je pak pecka. Vykonove úplně dostacuje, neni pravda, ze nestiha.
Co se týká aktualizace, všechny jsou OTA, takže nikde nic nemusíš stahovat, ona přijde sama, ale poušti to po částech, kvůli přetížení serveru. Jak ji mám stazenou od čtvrtku, ale ještě jsem ji neinstaloval. ICS má málo možností nastavení a je prý celkově pomalejsi než GB. Před stazenim aktualizace si precti názory na forum androida, dost lidi co se ukvapili, teď řeší, jak se dostat zpět na nižší verzi.
doplněno 30.09.12 13:42: http://androidforum.cz/novy-v…ta-ics-937-je-zde-t32328.html
Zde jsou postřehy, klady a zápory nové ICS 4.0.3. Ja ještě s aktual počkám. Je ale fakt, ze ti spokojeni nemají důvod tam psát, takže je to věc názoru.

Datum: 30.09.12 13:48

Já mám HD videa ve formátu MP4 ale sekají se, pak jsem si naformátoval MP4 800x480 a taky se seká. Teď jsem si stáhl FLV 800x480, to sice jede docela v pohodě, ale někdy jde obraz jinak než zvuk. Vše přehrávám v MX Player. Nevíte jaký formát tento mobil zvládne opravdu dobře? Jinak jsem s tímto mobilem spokojený, až na ty problémy s videem...

Datum: 30.09.12 13:57

Jak se dostanu k pc, napíšu soft, kterým převádím ...jinak na přehrávání nepouzivam žádný stažený prehravac, ten co byl v tel mi zatím vyhovuje.
doplněno 01.10.12 11:54:

Takže převádím pomocí Freemake video convertor. Vybereš si video, dole si dáš android, vybereš rozlišení a spustíš. Ale jak říkám, některé flmy jedou v pohodě i bez toho a jsou to .mkv

doplněno 04.10.12 10:09: Včera jsem zkousel film v HD 720p a jede úplně normálně. Obraz ještě lepší než po konvertu na rozlišení displeje. Kdo má tedy dostatek místa na karte, určitě HD.

Datum: 04.10.12 09:40

Neni potřeba nic konvertovat.. stačí stáhnout film v "normální" kvalitě, jak někdo psa, k čemu fullhd na mobilu, když stejně zobrazí jen těch pár pixelů. MxPlayer je nejlepší přehrávač na android. Používat s/w dekodér, a všechny formáty přehraje bez problémů. Navíc je blbost stahovat fullhd o velikosti několika giga..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.