Doporučte mobil s klávesnicí a Androidem

Od: Datum: 07.11.12 20:18 odpovědí: 12 změna: 15.11.12 13:27

Potřeboval bych matce (60 let) koupit "klasický mobil", tedy "starého typu" - s klávesnicí v dolní půlce.

Nesmí to být mobil typu iPhone s obrovským displejem, ale opravdu "klasický mobil", jaké existovaly ještě před 5-6 lety, tedy klávisnice dole. něco takového: http://www.myanmarupdate.com/…obile-phone-manufacturers.jpg

Druhá podmínka, aby měl operační systém Android a bylo možné na něj nahrávat všechny androidské aplikace, ten malý displej v horní půlce mobilu by tedy asi měl být dotykový, aby bylo možné aplikace stahovat z depozitáře Googlu.

Třetí podmínka - nízká cena do 5000 Kč.

Čtvrtá podmínka - lepší výdrž baterky.

Pátá podmínka - jednoduché ovládání pro lidi, co neumějí pracovat s počítači a nejsou technické typy.

Šestá podmínka: mobil spíše menší (do kapsy) a tenký.

Moje myšlenka je, že do mobilu matce nahraju užitečné aplikace, ale ona ani nebude vědět o této možnosti, bude telefon používat jako klasický starý mobil na volání a posílání SMS.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.12 14:45
avatar

A L I G Á T O R! Ten Vás pohltí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 08.11.12 15:08

jj, Aligátor znám, koupil jsem babičce (90 let), ale pro matku z určitých důvodů potřebuji mobil s Androidem, avšak klasický - s alfanumerickou klávesnicí. Už jsem ale vyhledáváním v Googlu zjistil, že takový mobil se prý nevyrábí. Což je dost blbé...

Datum: 08.11.12 15:40
avatar

Tak to pak nějakou Nokii, ty mají klasický vzhled, akorát nemají Android, ale Symbian, ten mi přijde lepší než Android.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 08.11.12 16:01

Se Symbianem nemám zkušenosti, hledám prográmek, který by automaticky nahrával všechny příchozí a odchozí hovory a ukládal je buď do paměti telefonu nebo na kartu, důležité je automatické nahrávání, tedy aby matka nemusela klikat, když chce nahrávat (což pokud vím u Nokie umí diktafon, ale musí se k němu naklikat - to matka nezvládne).

Od: drich*
Datum: 08.11.12 19:02

Tak jestli to hledáte jen kvůli nahrávání hovorů, tak Vám ušetřím čas.

Na internetu najdete spoustu diskuzí, nebo v GOOGLE PLAY spoustu aplikací k tomuto účelu, většina z nich je k ničemu,

buď nenahrávají nebo nahrávají Vás ale protistranu vůbec nebo jen sotva slyšitelně.

Jindra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 09.11.12 19:17

Dostal jsem tip na symbianovské aplikace pro záznam hovorů - Total Recall, Call Recorder a Ultimate Voice Recorder. Prý zejména Total Recall je vychytaný, má mít uspokoující kvalitu (což chápu tak, že při přehrání nahrávky je rozumět tomu, co kdo říká). Po nainstalování se aktivuje automatické nahrávání a dál není třeba se o aplikaci starat. Jen v případě pořeby si v telefonu vyhledat příslušnou nahrávku a poslechnout.

Akorát nevím, zda nahrává do paměti telefonu nebo na kartu.

Od: bmbx®
Datum: 09.11.12 19:59

pro Android jsem zkoušel vše možné, nakonec vyhrál "Record My Call" , nahrává velice kvalitně obě strany do formátu MP3 nebo WAW, ukládá na kartu pod názvem, který obsahuje datum, čas, jméno nebo číslo a zdali hovor byl odchozí nebo příchozi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 11.11.12 14:54

Já se sice pro sebe chystám koupit HTC, tam bych tento prográmek uplatnil, ale matce musím koupit mobil s alfanumerickou klávesnicí, takže v úvahu připadá právě jen Symbian, proto nyní hledám vhodnou symbianovskou aplikaci. Co se týče samotného mobilu, tak matce asi koupím nějakou levnější Nokii (do 5000 Kč).

Od: edge®
Datum: 14.11.12 18:50

To potom máte jednoduchý výběr a to Nokia C5-00 jako jediný dosud prodávaný symbian telefon s klasickou alfanumerickou klávesnicí. Ta ale nemá dotykový displej což asi nebude vadit pokud se na ni bude dát sehnat nahrávací program. Nokia Asha telefony mají klasickou klávesnici i dotykový displej, ale mají "hloupý" systém S40, takže otázka může být, existuje nahrávací program i pro Nokia S40 telefony?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 15.11.12 00:51

Když nemá dotykový displej, jak do Nokie nahraju aplikace?

Od: edge®
Datum: 15.11.12 08:28
No kvuli instalaci aplikací není důležitý mít dotykový displej. Na to slouží ovládací čtyřsměrné tlačítko, kterým se pohybujete v menu. Vy jste nikdy neměl nedotykový mobil? Aplikace se potom stahují přes Nokia obchod nebo Nokia suite z PC.
Mobil s Androidem a klasickou klávesnicí neni, existují jedině s qwerty klávesnicí pod displejem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 15.11.12 13:27

Nemám zkušenost, doposud mám starý typ mobilu, co umí jen SMS :-D
Neměl jsem důvod jej měnit, protože jenom volám, ale na chytrých mobilech mne zajula možnost map (GPS) a nahrávání hovorů + další vychytávky. Takže sobě nejspíš koupím HTC s Androidem a mámě levnou Nokii se Symbianem :)
Uměla by ta Nokie C5-00 nainstalovat i nějaký VoIP prográmek nebo Skype?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.