Program na zmenšování fotek?

Od: Datum: 21.09.12 16:03 odpovědí: 10 změna: 22.09.12 09:18

Můžete mi prosím poradit, zda existuje nějaký program na hromadné zmenšení fotek...kde je zmenším na mnou požadovanou konkrétní velikost. Příklad... 100 fotogrfií různé velikosti od 3 do 6 MB chci, aby všechny byly 2MB.

Používám Zoner Photo Studio 13 ale tam to musím dělat po jedné.

Díky za případné rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 21.09.12 16:12

Můžu doporučit IrfanView - je zdarma, dá se doinstalovat čeština. Ke stažení zde: http://www.slunecnice.cz/sw/irfanview/ a čeština zde: http://www.irfanview.net/lang/irfanview_lang_czech.exe Doporučím i pluginy nainstalovat - ke stažení zde: http://irfanview.tuwien.ac.at…fanview_plugins_433_setup.exe

Pak stačí kliknout na Soubor - dávková konverze. tam si pak nastavíte požadavky.

Toto umí i JPEG Resampler, ale ten nepoužívám.

Od: lego®
Datum: 21.09.12 16:25

XnView - gratis a umi rovnou cesky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.09.12 19:20

Zmenšování na cílovou datovou velikost umí paint.net, ale nevím, jestli dávkově.

Lepším nápadem ale může být zmenšovat na cílové rozlišení a kvalitu, třeba v tom Irfanu.

Datum: 21.09.12 19:41

JPEG Resampler

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.09.12 19:49

Zoner používám vcelku dost, ale nenašel jsem funkci na změnu velikosti, třeba na 2 MB. Spíš se zeptám, k čemu to je dobrý? Změnu velikosti, třeba ze 4000x3000 px na něco menšího, to mě je jasný a to Zoner v dávce lehce umí.

Od: aliassim
Datum: 21.09.12 21:57

Vkládám fotky do eshopu, kde je povolená maximální velikost jedné fotky 2MB a na druhém do 1MB tak musím všechny fotky zmenšovat po jedné ...nebo hromadně a pak stejně ještě musím doupravovat do požadované velikosti...hrozně by mi ulehčilo práci, když by jem mohla zadat všechny do 1-2MB naráz.

Datum: 22.09.12 00:04

U fotek do e-shopu bych dala přednost zmenšování jednotlivých fotek (u dávkového zmenšování nemáte takovou kontrolu). Kvalita fotek spolurozhoduje o tom, jestli zákazník zboží koupí nebo ne.

Datum: 22.09.12 00:22

No, já bych asi napřed každo fotku ořezal na nějaký stejný poměr, ať to vypadá všechno pokud možno stejně a potom všechny pomocí dávky zmenšil na nějaký normální rozměr. Řekl bych, že na eshop je velikost třeba 4000x3000 px zbytečně moc. Podle mě, by musela stačit šířka do 1200 px. A s takovouhle velikostí se v 99% případů dostaneš pod ty 2 MB na fotku.

Datum: 22.09.12 09:18

2MB je na net strašně moc a 1MB taky.

1200*900 a 85% jpeg -> 180-240kB. Od oka rozdíl od .png nepoznáte, ani když je máte přímo vedle sebe a porovnáváte. U fotky to možná nepoznáte vůbec, ani při detailním bádání. (U grafiky jo.)

Od: mil®
Datum: 22.09.12 07:31

Používám Jpeg Resampler.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.