Společná anténa - každý chytá něco jiného?

Od: Datum: 18.09.12 14:42 odpovědí: 10 změna: 29.09.12 17:35

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné, aby v domě se společnou anténou šlo jen někomu na set-top-box více programů. Mám nový televizor Samsung a jde mi naladit pouze Č1, ČT2, NOVA a PRIMA. Servisní technik mi řekl, že mám jen analogové připojení. Je možné, aby na společnou anténu v domě byl digitál připojen pouze na někoho? Děkuji mnohokrát za odpověď.

S pozdravem

Václava Nečinová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 14:54
avatar

Pokud máte nový televizor, tak na něm digitální tuner určitě je. Musí te si TV přepnout na digitální příjem a teprve pak započat s laděním programů. Je možné, že jste TV měla zaplý v analogovém modu, tudíž naladil jen analogové programy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.12 15:28
avatar

I ten analogový příjem je dnes pasé,nikdo české TV programy v analogu nevysílá.Takže anténa je zapojena do antenní zdířky televizoru a při sepnutí menu zvolíme automatické ladění.Přístroj naladí DTV programy ze společné anteny a zeptá se:chcete naladit i analogové programy?Odpovíte -Ne a vrátíte se do menu.Na tlačítku volby vstupů se zvolí DTV a přístroj přehrává digitální programy,které obsahuje společná antena.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.09.12 17:00

Ano možné to je a to díky tomu, že vaše společná anténa má v sobě přijímače digitálního signálu (ve vašem případě jen 4 - na ČT1,2 Novu a Primu) a ty převádí na analog a ten je pak rozveden po bytech. Chce to aby vám do společné antény zabudovaly "rozbočovač" který povede do bytového rozvodu i přímí signál z antény, pak můžete chytat digitální signál i přimo na vaší TV.

doplněno 18.09.12 17:04:

Ohneta a jabraka:

nějak jste přehlédli, že byl přítomen servisní technik, takže ve špatném naladění přístroje asi problem nebude ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.12 17:48
avatar

No jo, ale proč teda soused chytá digitál?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 18:28
avatar

Aby se digi signál převáděl na analog,to už snad nikde není možné.Také se tu mluví o Set top boxu,který sousedé používají.Václava možná používá STB i na digitální televizor,což může být vada.Kanály,které uvádí,jsou vysílány z rozdílných multiplexů,což je divné.myslím,že pokud vyřadí STB,vše bude v pořádku.Jinak bych doporučil použít na okno náhradní anténu,kterou se dá zabezpečit celé pozemní vysílání.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 20:18
avatar

Znám několik kabelovek, který vesele převádějí jak pozemni digitál i satelitní digitál na analog a ještě se tváří jak jsou dobrý. Před nedávnem k tomu pustili dva pozemní MUXy a málem z toho byla obrovská oslava.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 19.09.12 01:21
avatar

Jenyku trošku váš příspěvek nechápu!.!.!

Dneska snad každá kabelovka převádí do analogu?.?.?.?.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.09.12 20:01

ohneta:

těch rozdvojek je ve STA víc, asi to blbě zapojili, vím jak to zprasili u nás *smich*

jabraka:

v začátcích digi, na požádání montovali do STA settoboxy, na každý vyžádaný program jeden, bypass který by pouštěl signál z antény do rozvodu se dával zvlášť, taky na požádání :D Mám někde foto, mohl bych tady ukázat co ti "profesionálové" v naší skříni STA dokázali *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 20:22
avatar
Přesně tak. Dodnes jsou takto řešeny některé STA v panelácích a bytovkách. A nájemníci si to zezačátku chválili, že si nemusí kupovat "ty krabičky k televizi"
Ohodnoceno: 0x
 
Od: volf
Datum: 29.09.12 17:35

Společný anténní rozvod může být udělán tak, že jde do každé zásuvky plnohodnotný digitální signál, který potom zpracuje televize s digitálním tunerem nebo set-top-box.

Druhou variantou je, že se vybere několk televizních stanic, které se převedou do analogu a teprve potom se pustí do společných rozvodů. K příjmu pak stačí původní infrastruktura v domě i staré televizory. Nájemníci ale přicházejí a plohodnotnou programovou nabídku i další funkce jako je třeba EPG.

Je otázkou, jak byla digitalizace vyřešená u Vás. Obě metody mají svá pro a proti a každé se hodí jinam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.