MMS se zahraničí

Od: Datum: 15.09.12 15:41 odpovědí: 1 změna: 15.09.12 15:57

Vlastním samsung galaxy s 3 a ze zahraničí mi něšla odeslat sms. Na internetu jsem si našla článek níže. Jaký máe názor, může to být opravdu tak? Já zatím na jinou variantu nepřišla.Díky

Článek:

Zvláštním způsobem je nastaveno odesílání MMS, které je možné jen při připojení k internetu (u Vodafonu), u Nokia jsem nic takového nepotřeboval a SMS odeslal bez datového připojení. To je pak problém v zahraničí, kdy je účtování paketů mnohonásobně dražší a tak s takovým chytrým tefonem si ze zahraničí toho moc nepošlete. Navigace je s mapami dostupními při připojení k internetu taky zvláštní, zejména když se dostanete do zahraničí a nemáte aktivní datový roaming a nebo vás to sáhne řádně do peněženky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 15.09.12 15:57

Pokud Vám nešla odeslat SMS, zřejmě nemáte aktivní roaming nebo máte nastavené manuální připojení k síti (operátorovi) a pokud se dostanete mimo pokrytí Vašeho operátora, tak musíte se ručně připojit k zahraničnímu operátorovi (roaming).

Jinak internet v mobilu (paketová data) je za hranicemi opravdu hodně drahý a zvlášť mimo EU, tam je to opravdu síla. MMS se posílají přes paketová data a tak poslání MMSky je výrazně dražší.

SMSky lze odesílat taky přes paketová data, ale většina telefonů má nastavenou výchozí GSM bránu (klasické poslání SMS).

Takže mrkněte do nastavení zpráv, případně ten telefon odneste do značkové prodejny a určitě Vám tam vyhoví a nastaví Vám to.

P.S.: Zlatá Nokia ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.