Náhrada za N3210i

Od: Datum: 09.09.12 22:18 odpovědí: 26 změna: 13.09.12 21:14

Zdravím všechny kolegy a prosím o názory!

Mám telefon Nokia 3210i, který mi naprosto vyhovuje. Potřebuji z něj volat a psát SMS. Nepotřebuji foťák (mám u sebe stále fotoaparát) ani internet (mám u sebe téměř pořád NB s Ufonem), nepotřebuji dotykáč ani qwerty klávenici.

Můj mobílek vzhledem k častému používání v nepříliš ideálním prostředí (stavařina) už je na cestě do Věčných Lovišť, má na to za těch šest let právo, již několikrát se ocitl v naprosto nevyhovujícím prostředí. Jsem schopen si jej opravit, ale už mne jeho čím dál častější resuscitace začíná trošku otravovat.

Rád bych našel odpovídající náhradu podobného typu, ale nějak jsem nic podobného nenašel. Nechci riskovat bazarovku, nechci investovat zbytečné peníze, je možné že mi mobil druhý den upadne z výšky a bude z něj šrot...

Poradíte? Dík! *hej*

P.S.: Uvažuji i o Ufonovi, ale potřebuji si zachovat původní telefonní číslo, takže pořízení nového mobílku se stejně asi nevyhnu...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.12 22:27

Pár let zpět jsem řešil podobný problém a nebylo to bezbolestné. Zůstal jsem u NOKIA a zvolil řadu 6, z vlastní zkušenosti můžu jen doporučit. NOKIA 6303i cena kolem 2500 Kč.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 09.09.12 22:29

Asi bych volil něco z této kategorie...

doplněno 10.09.12 01:18:

*smich* "dřív byl odolnej každej" - jeden z mých telefonů byl Erik 388, měl ´pouzdro´ z hořčíkové slitiny, dalyse tím zatloukat hřebíky (vyzkoušeno) - to byl telefon, kterým - když jsi někoho umlátil do bezvědomí a našel jsi pak anténu a baterku, jsi mu mohl ještě zavolat první pomoc... *smich*

Od: hop®
Datum: 10.09.12 01:58

Mowlo, chvíli jsem se živil opravami mobilů (CellNet...) a mám pár historek, možná dám nový topic, aby dnešní mladí věděli, co starší mobily dokázaly vydržet...;)

Od: mowla*
Datum: 10.09.12 02:14

Já si s mobily taky trochu hrál...

;)

Datum: 09.09.12 22:37

Wlezley: možná bych něco podobného přežil, ovšem ty novější Nokči jsou dost fórové, vím to, občas je opravuji...

Mowla: jsem skalním zastáncem Nokií, ale asi se budu muset přeorientovat, zatím díky za tip, nevypadá to špatně!

Ještě si počkám na další tipy... ;)

Od: laybor*
Datum: 09.09.12 22:56

Tento týden jsem viděl v Tescu nějaký Samsung za 300 kč , nový.

Datum: 09.09.12 23:35

No, Samsung, nevím, juknu na to. Nejde mi o to aby to stálo 300,- klidně dám i 3000,- ale MUSÍ mi to vyhovovat, nejde mi o peníze, jde mi o ZBYTEČNÉ peníze za něco co nevyužiju...

Datum: 09.09.12 23:31

Určitě doporučuju zkusit najít nějakou starší nokii, pokud to ještě jde, nokii smartphone rozhodně nikdy ani zadarmo bych nebral, ale sám mám pořád ještě 6230i a je to skvělý telefon, i když tedy i s tím foťákem no. :0) Ale pro mě bylo důležitější, že měl rádio. Skvělej telefon.

Datum: 09.09.12 23:39

Foťák mi nevadí, stejně ho nepoužívám, rádio je super, akorát už taky nepoužívám - díky němu jsem třikrát utavil a měnil repro - když nejde budík tak je to průůůser...

Rád bych starší Nokču, ale novou, bazarovek se bojím - do telefonů jsem dělal a vím jak to občas chodí...

Datum: 10.09.12 14:17

6230i - utopena v záchodě, shozena na trávu z 1. patra paneláku (upadnul z ní kryt, ale bez jakéhokoliv poškození, stačílo profouknout a složit), několik menších pádů na různé tvrdé povrchy... Dosud funguje, jen nejde úplně vypnout (displej se nevypne, místo toho bíle svítí).

6300 - Napřed někomu vypadla z auta (nalezena na silnici), pak používána v "trochu" prašném prostředí (zaprášen i vnitřek), pořád bezchybně funguje.

Datum: 09.09.12 23:42

hop: NOKIA 6303i (manželky služební), týdně protelefonováno cca 1000 hod.2x vyměněná baterie, v provozu druhým rokem bez větší závady. Někdy vytuhne soft ale většinou pomůže promazat SMS a uvolnit paměť.Ale fakt je, že "korkový" telefon mě zaujal taky

Datum: 09.09.12 23:50

Nijak extrémně nevolám, telefonáty se vejdou do minuty. Asi půl roku si docela píšu s kamarádem a telefon občas tuhne na nevymazané SMS - i to umím ošetřit. Ale jde mi hlavně o "trvanlivost" telefonu, aby se nerozložil na molekuly, když mi na něj náhodou v práci cákne pár kapek vody, třeba...

Datum: 10.09.12 00:51

No jo, teď už je docela slušnej výběr těch odolných telefonů, i když to tedy jsou značky, které neznám ani trochu. Ale tak třeba pokud jde o odolnost, tak to bude dobrá volba.

Datum: 10.09.12 01:02

Nojo, dřív byl odolnej každej, dneska je to všechno na rok, aby si pak člověk koupil další...

Datum: 13.09.12 21:01

Také jsme měl N3210, Nokie mi vyhovují, pro svo profesi servisáka potřebuji opravdu odolný mobil. Aktuálně mám N 6303i a není problém. Ano, párkrát mi už i spadl z výšky, to se rozložil - odskočil zadní dekl, vypadla baterka. Tak jsem ho zase složi nastavil znovu časl a frčí se dál. Mimochodem - dnes jsem lovil tentýž mobil zákazníkovi z briketovacího lisu - spadl mu tam, když dosýpal piliny, Byl pod míchadly, těsně před lisovací komorou a funguje! Klika byla, že jsem to vypnul rychle, průchod lisem- to už by asi nepřežil

Od: pppetra
Datum: 10.09.12 12:11

Zdravím, brácha je elektrikář, často leze po střechách atp., tahají různé kabely... A dost telefonů stihl již oddělat - pády z kapsy atp. Má už druhou Nokii 1800 a je MAXIMÁLNĚ spokojený. Telefon má celkem tvrdou klávesnici, takže se na něm výborně píše. Má jen ty nejzákladnější funkce a pořizovací cena je nějakých 700,- Baterka vydrží několik dní. Přežil i pár menších pádů, bohužel po pádu ze střechy (telefon, ne brácha) si bratr musel koupit nový - zvolil ten samý. Jako bonus má vestavěnou baterku a nikdy bych nevěřila, jak taková blbost může být užitečná

Od: bena*
Datum: 10.09.12 13:59

Hope, pokud chcete přejít k Ufonovi, můžete si přenést číslo, ale stojí to asi 300 Kč, myslím... A doporučím telefon Aiji AM 110 nebo Slim HK668B. Ubiquam U400 má takový divný zvuk při hovoru.

Jinak mohl bych Vám doporučit teleofn Nokia 101 nebo Nokia 1616- malý, dělaný pro nenáročné uživatele. Prostě mobil na volání a SMS, příapdně MMS.

Datum: 11.09.12 18:36

Béňo, stále jsem ve stádiu přemýšlení. Pokud se přikloním k Ufonově variantě (s přenosem čísla), stejně si nechám jeden původní telefon od O2, s tarifem zero. Ovšem pokud zůstanu (s "hlavním číslem") u O2, budu vážně uvažovat o Vámi doporučené N101. Nicméně tím, že je to dualSIM, nemusel bych už mít u sebe dva telefony, což mne zaujalo a nalezl jsem také telefon Aligator D100. Nemáte s ním nějaké zkušenosti? Díky za názor!

Datum: 11.09.12 18:59

Přechod k U:fonovi se současným číslem asi jednoduchý nebude, protože dostanete novou SIM kartu (U:fon nemá klasickou SIMku, ikdyž se klasikcé SIMce na prví pohled podobá). A ty tři stovky, nevím, nevím. To bych si radši koupil nové číslo s Voláním za korunu. Ten druhý tarif (Unifon) je pro většinu lidí nevýhodný - je výhodný pro lidi, jejichž známí maj taky U:fona.

A taky pamatujte, že U:fon pracuje na speciální síti CDMA 410-430MHz (klasická CDMA je 450MHz), nikoliv na klasické "zastaralé" GSM síti (900/1800MHz). Takže U:fonovu "SIM" kartu nemůžete použít do jiného telefonu, než do U:fonových (Aiji AM110, Slim HK668B, Ubiquam U300 a Ubiquam U400). Taky si zkontrolujte pokrytí pro MOBILNÍ telefon (světle zelená barva v U:fonově mapě pokrytí) - v některých oblastech je problém, zvláště v řídce oslídlených. Pokrytí je zhruba na úrovni 80% obyvatel ČR (ve městech bydlí zhruba 70% lidí v ČR).

Jinak ta Nokia 101 je pěkná, můžu doporučit, zvlášť pro lidi, co mají ty staré Nokie, přechod nebude moc bolavý, rozhraní je prakticky stejné. A co se týká toho telefonu, doporučil jsem Vám ho taky tak trošku záměrně, protože zabijete dvě mouchy jednou ranou - tenkrát jste někde psal, že máte asi 3 čísla nebo kolik u O2.

Aligator D100 jsem ještě v ruce neměl, neznám ho, ale má foťák, co jsem koukal a ten jste nepožadoval... Ale Dual-SIM to taky je.

Datum: 11.09.12 19:47

Béňo, přechod s číslem k Ufounovi zas tak problematický nebude, po předchozí dohodě zaručují max 3 hodiny bez připojení. Přenos čísla je dražší, okolo 4 stovek, ale to mne vůbec netrápí, jde mi o zachování původního čísla, které mám ještě z dob, kdy byl POUZE Eurotel na paušál. Zkusím se dohodnout na přenosu čísla do tarifu Volání za korunu, vzhledem k tomu, že už několik let mám fofrinternet, mohli by mi vyjít vstříc třeba i v nestandardním požadavku.

Samozřejmě si uvědomuji, že Ufoun funguje na jiném protokolu, něco málo o mobilních technologiích vím...

U O2 mám 4 čísla, s přechodem k Ufonovi bych dvě zrušil, na zbývajících nechal tarif Zero...

Ještě k bolavosti přechodu na "lepší" telefon - myslím, že nejsem tak starý a dementní, že bych nezvládl se naučit něco nového, ale nechci investovat ZBYTEĆNĚ do něčeho, co nevyužiji...

Pokrytí Ufona pro mne bude dostačující, co se týká internetu, tak znám jen jedno místo, kde nemám signál a používám jako modem telefon od O2. Na to, že původně inzerovali pokrytí pouze v Praze a Brně to není špatný výkon. A kdyby náhodou vznikl problém, budu mít druhý foun s O2...

Každopádně díky za odpověď, hezký den!

doplněno 11.09.12 19:51:

..."Přechod k U:fonovi se současným číslem asi jednoduchý nebude, protože dostanete novou SIM kartu..."

Pokud přecházíte k jinému operátorovi, dostanete asi vždy novou SIMku, ne? ;)

Datum: 13.09.12 21:06

Ufona si DOBŘE rozmyslete. Přechod k němu není problém, problém je ukončení smlouvy s nimi. Měli jsme od nich mobilní internet a věřte, že jejich jednání je naprosto neuvěřitelné. Naposledy jsem měl důrazný pohovor s jejich ,,kólcentrem´´ nedávno. Už víc jak před půl rokem po příšerných tahanicích ukončili smlouvu - po urgencích z mé strany i písemně. Přesto přišla zase výhružka, že dlužíme a že nás zadávají do nějakého registru neplatičů atd. Byla by to dlouhá story - ale stručně -už nikdy Ufona.

Datum: 13.09.12 21:14

Díky za varování, ale už několik let mám Ufonův fofrinternet (teď se to už jmenuje jinak) a zatím jsem spokojen.

Od: veq*
Datum: 11.09.12 18:49

Líbí se mi, že nejste náročný. Čím více "serepetiček a chytrých" aplikací, tím méňe vydrží.
Podle toho co píšete mě napadá mobil Evolve gladiator. Nevím, ale podle recenzí čtu, že toho přežije dost.
http://www.mall.cz/telefony-outdoor/evolve-gladiator

Od: ladaadal*
Datum: 11.09.12 19:05

Nechci zadávat nový dotaz, protože mi jde o velice podobnou věc. Jen mám problém, že potřebuji duální telefon, ale jinak stejně jako tazatel - mé jediné nutné funkce jsou: telefonování, smskování a budík (těch může být víc). A taky cena. Nejspokojenější jsem byl kdysi s Nokií 3210, ale nic podobného už se nedá sehnat. máte někdo zkušenost či radu s touto nokií 112:

http://www.f-mobil.cz/dualni-nokia-112-dark-grey.html

Děkuju za rady.

Datum: 11.09.12 19:19

Tak tazateli jsem doporučil Nokii 101, mrkněte na ni. Nokia 112 je už pro "náročnější" uživatele, oproti 101 má foťák s možností natáčet videa (není na škodu mít u sebe foťák na nějakou momentku) a má myslím internetový prohlížeč v mobilu, takže se lze připojit přes GPRS.

Od: ladaadal*
Datum: 13.09.12 17:28

Tak jen pro informaci těm, které to zajímá. Nakonec jsem šel do té Nokie 112 a jsem spokojenej. Vypadá na dnešní dobu docela bytelně a po pár minutách nastavování ji můžu ovládat skoro stejně jako předchozí telefony, takže díky za rady. Jak dlouho vydrží teprve uvidím, ale dokonce by měla mít baterii s dvojnásobnou kapacitou, tak jsem zvědav.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.