Nákup šicího stroje pro záčátečníka

Od: Datum: 08.09.12 00:48 odpovědí: 5 změna: 29.08.16 22:33

Zdravím,

mám zájem o koupi šicího stroje pro sebe (na šicím stroji jsem zatám nikdy nešila). Uvažuju nad třemi konkrétními typy. Prvním je Veronica 303, pro něj hovoří 5letá záruka a garnce náhradních dílů po 10 let, druhý je Janome 423, pro Janome hovoří jeho velká oblíbenost, a třetí šicí stroj, o kterém uvažuji, je Lucznik 888 Izabella II s ořezem, který nabízí za rozumnou cenu hodně muziky. Děkuji za Vaše případné rady a zkušenosti.

Mahtiel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 08.09.12 01:13
avatar

Dobrý den, Mahtiel. Začínala jsem u elektrického šicího stroje Lucznik, těžký, dokáže ušít nemožné, nezničitelný. V dnešní době už určitě bude lehčí na váhu. Pak jsem vyzkoušela el. šicí stroj, Singer. Výborný, dokáže na něm šít každý, opravy si člověk dělá sám. Nyní mám Veritas, také dokáže úplně vše ušít, bez problémů. To jsou značky, které mám vyzkoušené a mohu doporučit. Jen můj názor.

doplněno 08.09.12 01:14:

Právě proto, když je to pro začátečníka, kupujte kvalitu a značku, šicí stroj se nekupuje na chvilku.

doplněno 08.09.12 08:51:

Nedalo mi to a podívala jsem se na stroje, které píšete. Když bych si mohla nyní vybrat pro sebe, tak bych brala

Veronica 303 Komfort, nejen dokáže prošít vše, je ho možné používat i do učňovských dílen a má hodně nových prvků,které staré stroje nemají. Příklad: Automatický navlékač jehel, navlékne i roztřepenou niť, Plná automatika ušije knoflíkovou dírku za 5 vteřin. Velkoplošné podávací zoubky, které umožní podávání i nejsilnější látky, rohože apod.

http://www.sicistroje-svitavy….cz/veronica/303-komfort.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 08.09.12 07:53

Hlavně si kupte stroj, který dokáže prošít trojitý a vícerý šev u silné látky, např. riflovinu. To znamená silný stroj. Jestli je to některý z uvedených typů, jsem nestudoval. Pokud to nedokáže, budete časem zklamaná, že nic neprošije.

doplněno 08.09.12 07:55:

Čtu, že zkušenosti máte, takže moje připomínka je asi zbytečná.

doplněno 08.09.12 07:57:

Omlouvám se. Přesně obráceně. Píšete, že na stroji jste nikdy nešila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.12 09:56
avatar

Mám doma nový Lucznik 888 II Izabela, asi půl roku. Jsem spokojená. Není to sice automatický šicí stroj, ale předtím jsem taky měla mechanický Lucznik a vydržel mi čtvrt století. Tento má taky uvnitř kovové součástky, to je důležité, že není jen z plastu. Jste-li začátečnice, tak vám tento stroj bude stačit. Nepotřebujete automatiku, přiznám se, že já bych ji ani nechtěla. Jsem zvyklá na mechanický šicí stroj, a to jsem šijávala kde co - kabáty, bundy, sako, kalhoty, i riflovinu, halenky, kalhoty, sukně, prostě všechno možné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanuatuj
Datum: 29.08.16 22:33

Dobrý den. Máte ještě Isabellu 888II? Mám potíže s kráčející patkou a nevím kam se obrátit pro radu. Když ji nasadím tak se mi zasekává o upevnění ořezu. Je to problém jen u mě? Používáte kráčející patku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 03:55
avatar

1) Singer 2) Husquarna 3) Pfaff 4) Lada

Vynikající zkušenosti mám s prvními dvěma značkami (Singer, Husquarna), nevyžadují téměř žádnou údržbu, prošijí džínovinu, roletovinu, kůži, ale i záclonovinu, ... Stroj Husquarna jsem měla přes 15 let - bez jediné opravy, nyní jej má dcera dalších minimálně 5 let bez oprav... Singer jsem měla asi 3 roky, nyní jej má druhá dcera - celkem 10 let bez potřeby opravy.

Stroje Pfaff a Lada mají mé známé, které si je také chválí.

Špatnou zkušenost mám se stroji Lucznik. Po záruční době byly nutné časté opravy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.