Televize LCD vs nahrávání z DVD

Od: Datum: 06.09.12 06:51 odpovědí: 8 změna: 06.09.12 13:52

Zdravím. LCD televize s možnosti nahrávání umí nahrávat jen signál z tuneru. Existuje nějaká LCD televize, která má možnost umožnit nahrávání i z jiného zdroje signálu, např. z DVD recordéru u kterého jde jen HDD?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 07:10
avatar

dvd recordér s harddiskem snad není zapotřebí nijak složitě nahrávat, ale postačí z HDD data kopírovat. O co Vám přesně jde. Mj. DVD se dají také kopírovat pomocí PC. Otázka je ne zcela pro mne jasná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfm*
Datum: 06.09.12 07:29

To je ten problém. Kopírovat z HDD na DVD nejde, vadná mechanika, oprava nerentabilní. Jak postupovat při kopírování skrze PC?

Datum: 06.09.12 07:38

Opravu zvládnete svépomocí, pokud jste technický typ.

Nevím, zda je možné propojení mezi rekordérem a PC. Pokud disponuje rekordér datovým připojením ( USB, HDMI aj.), tak můžete vyzkoušet.

Případně disk vyjmout a připojit k PC - za pomoci HDD boxu, nebo přímo na desku ( je potřeba vlastní kabeláž). A dále OS, v kterém přečtete daný HDD ( je nestandartně formátován výrobcem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfm*
Datum: 06.09.12 08:25

Mechanika byla vyčištěna, seřizení trimrem laseru na maximum, pohyblivé ploché připojení prověřeno, všechna napětí zdroje sedí, měřeno i osciloskopem ( filtrace ). Je zajímavé, že DVD spolehlivě načte, ale o kopírování odmítá diskutovat. Hledat závadu dále, je pro mne náročné, ( brýle + lupa ). ( Prověřovat el. kondensátory, jednotku LSI ( konektory ), za to mi ten 5 let starý stroj nestojí. USB - jen pro přehrání dat z flashe nebo extérního HDD, HDMI - jen pro připojení k TV, SCART - jen pro připojení k TV, COMPONENT - totéž, S - VIDEO pro kameru. Přesto data z HDD u DVD bych chtěl nějakým způsobem zachránit. Nezbývá , než otevřít svůj PC stroj a zkusit připojit HDD z DVD. Jedná se o HDD/DVD recordér LG RH 278H. Jednodušší způsob asi nebude. Máte jiný nápad?

Datum: 06.09.12 12:35

Nezkoušel jsem, jak je tomu u LG, ale kupříkladu Panasonic používá vlastní souborový systém. Výsledkem je nemožnost přečtení zapsaných souborů mimo než rekordér.

Nedávno mi svěřil známý k opravě rekordér, u kterého přestal fungovat příjem signálu z dálkového ovladače. HDD/DVD rekordér značky LG, stáří 5-6 let. Pokud by jste byl z Brna, a chtěl by jste vyzkoušet mechaniku, nebyl problém se domluvit.

Oprava optických mechanik se jeví značně nerentabilně. Výměna by problém vyřešit nemusela, příčinou může být závada na základní desce. Na internetu se podobné rekordéry (samozřejmě použité) prodávají kolem pětistovky, oproti výměně v servise v hodnotě dvoutisíc by to nebylo tak velké zklamání v případě neúspěchu.

Existují různé postupy, jak překopírovat data z HDD z rekordéru. Otázkou ale zůstává, zda je lze nějakým způsobem přečíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfm*
Datum: 06.09.12 13:52

Zdravím. Nezmínil jsem se jěště o tom, že z DVD jde nahrát do HDD, ale z HDD zkopírovat soubory ne. Samozřejmě je to bezcenný krám, ale nerad prohrávám. Už jsem odtud vydoloval HDD a udivilo mne, že se jedná o klasicický IDE HDD 250 GB, který je přes redukci připojen na desku LSI. Můj sčot má jen 4x SATA, tak musím složit ze šrotu něco, co obsahuje IDE sloty . Nehodlám shánět nějakou redukci IDE - SATA, v podstatě ani nevím, jestli existuje. Dva HDD IDE už jsem ze sklepa vyhrabal, jeden na zálohování a jeden na výzkum. Normálně bych tomu nevěnoval tolik času, ale syn tam má nahrávky z kamery svých dětí od narození. Až složím nějaké archaické PC, budu pokračovat v bádání. O výsledku Vás budu informovat. Děkuji za Váš zájem.

Datum: 06.09.12 07:33

Pokud TV disponuje vstupem, tak ano. Většina nových TV má mezi konektory USB, možná by to stálo za zkoušku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfm*
Datum: 06.09.12 07:56

Zdravím. U LCD televize s nahráváním, kterou mám, je USB vstup jen pro přehrání dat z flashe nebo externího HDD, tak jak je to běžné u všech televizí s možností nahrávání. HDMI pro satelit. Nic jiného. U DVD recordéru je tomu tak stejně. USB vstup jen pro přehrání z flashe nebo externího HDD. HDMI jen pro připojení k TV. Dostat data z HDD recordéru, když je mechanika na odpis, ( nejde kopirování ) nebude jednoduché.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.