Skvrny na LCD a čočce

Od: Datum: 04.09.12 21:31 odpovědí: 8 změna: 08.09.12 11:37

Zdravím. Mám klasický fotoaparát sony s lcd. No a když se na něho podívám ze šikma na skleněná plocha dipleje je jakoby politá- jsou to skvrny červenomodré- jako kdyby to někdo něčím polil. A je to i na povrchu objektivu. A díky tomu fotoaparát hůře fotí. Zkoušel jsme clin a letošní slivovici :D ale pořád se to tam drží. Nevítě někdo čím to odstranit? podobné skvrny jsme viděl na dotykových displejích v restauracích nebo bankomatech.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 05.09.12 06:09
avatar

Dobrý den Jacku. My používáme k čištění jak fotoaparátu, tak kamery i obrazovek tento přípravek. Nám to pomáhá.

doplněno 05.09.12 06:09:

Podívejte se prosím, na tento odkaz:

http://www.stribro.cz/blread.php?id=443

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.09.12 08:50
avatar

Asi je to opravdu upatlané od dotyku prstů. Prsty jsou mastné a mastnota je docela agresivní. Pokud to není nějak moc do hloubky, stačí vyčistit přípravkem na čištění displejů, ale opatrně, plocha je to citlivá na škrábance a hrubší dotyk. A na objektivu dvakrát pozor, tam je antireflexní vrstva a i když je už trvanlivější, než byla, přece jen opatrně. Slivovice je dobrá na leccos, ale na optiku asi moc ne, nikdy nevíte, jak bude s vrstvami nanesenými na čočkách reagovat.

A nebo to může být i méně obvyklá věc, třeba počínající plíseň z vlhkosti.

Já tedy displeje fotoaparátu okamžitě polepuji ochrannou fólií a objektivu se nikdy nedotýkám prsty, maximálně jemným štětečkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.09.12 11:17

Nejdřív jemným štětcem smést prach, nebo balónkem sfouknout (vhodný balónek na klystýr z lékárny) - prach obsahuje velice tvrdá zrníčka , která jak display, tak objektiv nevratně poškrábou. Pak použít jemný čistý bavlněný hadřík nebo mikroutěrku navlhčenou jakýmkoliv přípravkem na okna (vše podobné "Ironu, okeně" zcela vyhovuje) kupovat "speciální" roztoky na optiku a displaye jsou vyhozené peníze, není to o nic lepší, ale bývá to mnohonásobně dražší :D*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 11:55
avatar

Dovolím si tak trochu nesouhlasit...:) To, co mi nepustilo z optiky ironem, pustilo speciálním roztokem. Zase tak často nečistím...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.09.12 12:04

Pokud něco nepustí ironem, tak pustí čistou vodou nebo špetkou saponátu s vodou, speciální roztok je blbost ;) člověk se k optice musí chovat tak, aby se nezašpinila a pokud k tomu dojde tak to nemůže být nic co by nešlo umýt zpravidla čistou vodou. Z 99,99% vyčistím optiku dýchnutím na čočku a mikroutěrkou ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 06.09.12 18:27

Díky všemm za rady. Nalonec jsme ve městě sehnal ten přípravek v prním příspěvku. Sice to chtělo chilku ale je to dole. Asi opravdu staré otisky prstů- jinak o fotoaparát je pečováno a je neustále v pouzdře a doma takže plíseň by to naštěstí být neměla.

Datum: 08.09.12 11:36
avatar

Já používám vlhké ubrousky na čištění brýlí :-D Na čočky, displeje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.12 11:37
avatar

Nebo jemný hadřík na brýle/čočky a čistý líh (nebo roztok prodávaný jako "lihový čistič").

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.