Aktivace roamingu - O2

Od: Datum: 02.09.12 13:40 odpovědí: 6 změna: 02.09.12 16:39

Dobrý den,

potřebuji poradit. V pátek jedu na týden do Anglie a potřebuji aktivovat roaming. Mám operátora O2. Mám zavolat na infolinku a roaming si aktivovat tak nebo to lze i přes internet? Jde mi výhradně o smsky, volat ani posílat mms nemusím.

Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 02.09.12 13:54
Roaming by jste měla mít automaticky nastavený, ale pro jistotu se podívejte na web o2.cz. Navíc tam najdete několik balíčků pro roaming, takže nemusíte mít výchozí roaming Eurotarif.
Jinak pokud budete mít internet na dosah tak můžete psát smsky zdarma přes internet pomoc některé české smsbrány [například esemes.cz nebo poslatsms.cz], jen se nezapomeňte podepsat na konci SMSky...
doplněno 02.09.12 13:57:

Tady si můžete vybrat: http://www.o2.cz/osobni/roaming/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 02.09.12 15:45

Děkuji vám. Já jsem doposud s mobilem nikdy necestovala, na dovolené si ho s sebou neberu, takže s nastavením roamingu jsem se zatím nesetkala. Na ten web mrknu.

S těmi smskami zdarma z internetu jsem taky počítala, internet v mobilu ale nemám, a kdyby mě v rodině (budeme ubytováni v rodinách) pustili na internet, napíšu email, tam se toho vejde víc. A notebook se mi s sebou tahat nechce, je přece jen trochu moc velký.

Od: bena*
Datum: 02.09.12 16:16
Má-li Váš mobil wifinu, můžete se zdarma připojit na internet. V hotelech, na letištích a restauracích je veřejná wifina, tak není problém... Někdy narazíte i na nezabezpečenou otevřenou soukromou wifinu, tak i to lze eventuelně použít.
A z toho příspěvku podemnou si nic nedělejte, to asi někdo nemá co dělat nebo se nudí. Mě se kdokoliv zeptat i na sebevětší banalitu, není čeho se bát.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 02.09.12 16:39

Bohužel, wifinu můj mobil nemá. Taky už jsem o tom uvažovala. Ale děkuji :)

Nic z toho nedělám a ani dělat nebudu, vždycky se najde nějaký chytrý kritik, co rád komentuje cizí názory a otázky, a vždycky najde něco, co by někomu vyčetl. Tohle je portál, který se týká rad, a ať už sem napíše kdokoli s jakoukoli otázkou, měl by dostat odpověď, bude-li tu odpověď někdo znát. A co já se budu trápit s někým, koho v životě nikdy neuvidím. Děkuji vám ;)

Od: barthomer*
Datum: 02.09.12 14:01

Kdybyste rovnou volala O2 a nepřispívala sem na fórum s nesmyslnou otázkou, mohla jste to mít vyřešené za 5 min. a ne si to pracně dohledávat na netu a nebo se ptát tady a tím pádem ztráta pro vás několik i desítek minut ... *klik* Prostě doba internetu a člověk se už bojí živě mluvit s operátorem a řešit problémy. Proč to dělat jednodušše, když to jde složitě... *ee*

avatar
Upozornění od sys hejkal 02. 09. 2012 14:50:32
barthomer, všimněte si nápisu nahoře: Internetová poradna pro jakoukoliv otázku. Tazatelka chce radu. Její volba.Pro ní to má smysl. Trochu tolerance prosím...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 02.09.12 15:42

Myslím, že je lepší počkat a poradit se, zeptat se, jaké mají lidi zkušenosti, než 15min se domlouvat s hlasem, který vám říká, jaké číslo máte zmáčknout, a pak se hádat s operátorkou, zatímco vám nabízí různé tarify. Do odjezdu mám ještě času dost, můžu to udělat kdykoli, ne nutně teď a tady, jako mi radíte vy. Nebojím se s nikým komunikovat - na infolinku volám často, když mám nějaký problém nebo se chci jenom na nějakou maličkost poptat.

A nesmyslná otázka? Myslím, že smysl docela dává. A kdyby nesmyslná skutečně byla, už by ji nějaký správce dávno smazal. Ale přispívá sem spoustu lidí se spoustou problémů, ptají se na různé věci, tak proč se nemůžu zeptat i já?

A mimochodem - zrovna vy jste mi nijak nepomohl. Vyčítání něčeho, co dělám pro svou vlastní vůli, je zbytečné, stejně tak jako vaše odpověď. Nic mi nedala a divila bych se, kdyby ji někdo jako dobrou odpověď ohodnotil. Já to tedy rozhodně neudělám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.