Jaký koupit diktafon?

Od: Datum: 30.08.12 12:45 odpovědí: 6 změna: 31.08.12 16:54

Zdravím, chtěl bych požádat o radu s výběrem diktafonu. Potřebuji něco do školy na přednášky, takže kapacita min.1hod. (ideální by byla paměťová karta), vyměnitelné baterie a mikrofon s dosahem, tak 3 metry. Nemusí to být "novinářská" kvalita ale je toho velké množství a ne vždy vysoká cena znamená solidní kvalitu. Nemáte prosím někdo zkušenost a nějaký typ?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 14:21

Je to Vaše volba, ale než bych sebou tahal další krám, nahrávám si např. školení a pod na lautr obyčenou Nokii 6300. Funguje to i na větší dálku, prostě co slyším já, je i nahráté. Myslím, že diktafon má většina mobilů.

Od: buss®
Datum: 30.08.12 14:23

A to nestačí mobil s kartou?

Datum: 30.08.12 15:46

Mám NOKIA 6300 a samozřejmě nahrávání na kartu umí. Problém je, že jakýkoliv ruch v její blízkosti potlačí směrovost a nahrávka je samý šum. Zkusím ještě jiný typ, děkuji za pomoc.

Od: bmbx®
Datum: 31.08.12 10:06

Kupte si jakýkoliv STEREO diktafon, stereonahrávka je podstaně srozumitelnější. Je to jednoduché, protože pořizuje nahrávku pro každe ucho zvlášť, mozek si pak připřehrávání líp poradí s okolními ruchy. Rady s diktafonem v mobilu jsou ůplně na nic, pokud nemáte nějaký smartphone se stereonahráváním :D. Já pouřívám stereo diktafon už několik let a ty nahrávky jsou opravdu nesrovnatelně výborné, navíc diktafony v mobilu mají hanebný frekvenční rozsah, který nhrávce rozhodně nepřispívá.

doplněno 31.08.12 10:12:

Například nejlevnější stereo Olympus (bez karty) dokáže nahrát přes 4hodiny stereozáznamu s rozsahem 50-18 000Hz a jeho výdrž je kolem 8hodin na 2 AAA články, kvalitě záznamu mu i ten nejlepší mobil nesahá ani po kotníky ;) Při použití sluchátek během přehrávání, budete rozumět každému slovu na několik desítek metrů i v hlučném prostředí.

doplněno 31.08.12 10:18:

Tento je dokonce na kartu a s radiopřijímačem:

http://www.alza.cz/sony-icd-a…brny-micro-sd-2gb-d281205.htm

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.12 16:46

Moc děkuji za opravdu konstruktivní radu. Vůbec mě nenapadlo, že to stereo může být tak zásadní. Kolegyně používá diktafon od Olympus a moje nahrané "skřehotání" bylo trapným pokusem, který jsem ani nevytáhl na světlo. Jdu prohledat web a pokusím se něco solidního, ve stereu koupit. Samozřejmě pro vás karma+

Od: bmbx®
Datum: 31.08.12 16:54

V dnešní době i ten nejlevnější stereo diktafon bude dost kvalitní na výbornou a srozumitelnou nahrávku přednášky, takže vybírat už jen podle vychytávek které lze využít, nebo na druhou stranu nejsou potřeba - podsvit displaye, velikost paměti / možnost karty, formát nahrávky...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.