Slábnutí baterií u digifotoaparátu Samsung S6

Od: Datum: 27.08.12 17:09 odpovědí: 22 změna: 31.08.12 03:07

Před časem jsem si pořídil gigifoťák Samsung S630. Je na nabíjecí tužkové baterie, ale po nafocení několika snímků mi přístroj signalizuje slabou baterii. Mám nabíječku i měřič napětí baterie a je zřejmé, že baterie není vybitá, ale na funkčnost aparátu už po několika snímcích nestačí. Může někdo poradit nějaké řešení kromě koupě nového fotoaparátu? Má někdo podobnou zkušenost? Díky za rady. Milan

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 27.08.12 17:14

Některé fotoaparáty lze nastavit na baterie nebo na akumulátory. Pokud je aparát standardně nastaven na baterie, signalizuje pak akumulátory jako vybité. Projděte si menu, nastavení, typ baterií...

Datum: 28.08.12 09:15

Děkuji za snahu odpovědět a získat tak nějaké body, ale odpovědi vesměs neřeší popsaný problém. Už v otázce jsem uvedl, že nepotřebuji radu na nákup nového fotoaparátu, ale hledám možnost (dejme tomu po podobné zkušenosti, nebo z profesionální zalosti) řešení (pokud existuje) popsaného problému. Když vyzkouším několik různých typů baterií (zcela nových) a ani ty nedovedou zamezit tomu, aby se po několika snímcích objevovala hláška "slabé baterie", je zcela zřejmé, že rady týkající se baterií mi nijak nepomohou. Potřebuji zjistit jaká závada může být na fotoaparátu, jestli je řešitelná a jak může být drahá. Jinak pracuji přesně podle návodu k obsluze a používám doporučené baterie. Kdo nemáte podobnou zkušenost, nebo nemáte potřebné odborné znalosti, na dotaz neodpovídejte. Přesto díky za snahu. Milan

Datum: 28.08.12 20:01

Odmítám Vaše obvinění!

Nejde mi o body a neradil jsem koupit nový fotoaparát. Pouze jsem Vás informoval u možnosti nastavení u některých fotoaparátů!

Většina fotoaparátů, které se prodávají si jednorázovými bateriemi s napětím 1,5V jsou na ně nastavené. Pro používání akumulátorů s napětím 1,2V je nutné zvolit typ baterie v menu. Jinak foťák plný akumulátor s napětím 1,2V považuje za vybitou alkalickou baterku...

Datum: 28.08.12 21:31

Dobrý večer. Je mi líto, že moje vyjádření považujete za nějaké obvinění Vaší osoby. Pokud ano, tak se omlouvám a vina je na mé straně. Já jsem nevěděl jak odpovědět na všechny rady současně a dát srozumitelně na vědomí, co se asi snažím zjistit. Takže třeba zmínka o koupi nového fotoaparátu se vztahovala k jiné odpovědi, ale ta také nic neřešila. Chtěl jsem tedy dát na vědomí, že potřebuji radu někoho kdo má podobnou zkušenost, nebo fundovanou odpověď odborníka, který rozumí digitálním fotoaparátům a že odpovídat jen pro nějakou čárku za odpověď (a tím neříkám, že to byl zrovna Váš případ) pro mne nemá cenu. Pokud si projdete celé vlákno, pochopíte co mi skutečně pomohlo. I když rada rovněž obsahovala doporučení nákupu nového fotoaparátu. Ale pochopil jsem z ní, že můj fotoaparát je zmetek firmy Samsung. Snad Vám tohle moje vysvětlení postačí i jako omluva za to, že jsem si pro své vyjádření vybral kliknutím zrovna Vaši (jistě dobře míněnou) radu. Přeji hezký den. Milan

Datum: 28.08.12 21:39

Vaše reakce byla uvedena jako odpověď na moji radu, proto jsem ji vzal osobně. Po Vašem vysvětlení samozřejmě omluvu přijímám, snažil jsem se pouze poradit to, co někteří uživatelů digifoťáků nevědí. Pokud byl problém jinde, a pomohly Vám jiné rady, tak třeba můj tip pomůže někomu, kdo bude mít podobný problém s jiným aparátem.

Hezký den! :)

doplněno 28.08.12 21:45:

Pokud chcete reagovat na všechny dosud zveřejněné odpovědi, doporučuji "odpovědět" na svůj vlastní dotaz, nová reakce pak bude zařazena na konec vlákna...

Od: bmbx®
Datum: 29.08.12 00:32

hope:

nastavování napětí článků se už u foťáků leta nedělá a pokud ano, tak jsou to výrobky firem, co se do výroby fototechniky neměli nikdy pouštět *smich* Vždyť obvody co dokáží vycucnout maximum z akumulátorů s plochou vybíjecí charakteristikou (1,2-1V) nebo z primárních článků se strmější vybíjecí charakteristikou (1,5-0,9V) jsou tak jednoduché. Možnost přepínání považuji spíš jako obchodní trik než nutnost. Ten SAMSUNG si bude s kvalitními akumulátory chrochtat, s tím jsem si téměř na 100% jist ;)

Od: machal02*
Datum: 27.08.12 17:16

baterie už asi neudrží ampéry voltově může být v pořádku (takže baterie neudrží již kapacitu) proto na batérie dávají ve většině případů záruku jen půl roku

Od: des*
Datum: 27.08.12 17:20

Já bych ten foták vrátil a koupil si Olympus.

Datum: 27.08.12 18:14

Články už nemají kapacitu a měřit nabíjecí články voltmetrem a dle toho usuzovat jak jsou nabité nelze.

Datum: 28.08.12 09:25

Tenhle legrační fotoaparátek sebou stále nosím pro pracovní účely...

Nicméně od doby jeho pořízení má s bateriemi neustále problém...I na zcela nové alkalické baterie Duracell udělá nemnoho fotografií...a "zdechne"...Na akumulátory to není o mnoho lepší.

Zkoušel jsem ho před lety, kdy byl ještě v záruce reklamovat, ale prý je "vše v pořádku"...(ještě jsem byl poučen jak se zachází s bateriemi...jak je měnit, kdy kupovat nové...atd.).

Prostě se s tím smiřte...a pokud na jedny baterie uděláte 40 fotografií, tak si gratulujte..Jestli chcete udělat na jednu sadu baterií více fotek, pak si kupte jiný fotoaparátek...

doplněno 28.08.12 09:28:

P.S.: Z toho tedy Milane plyne můj závěr, že tento aparát má od jeho výroby s bateriemi problém...a není to jen problém jednoho kusu, ale obecně všech S630.., který vyřešit nelze, protože i výrobce se k tomuto problému v době záruky staví "zády"..., a teď po skončení výroby (což už bude pár let) se k tomuto problému nebude stavět jinak.

Fotoaparátů mám doma poměrně dost...a žádný jiný nemá s bateriemi problém..

Takže se s tím bud opravdu smiřte, nebo kupte jiný fotoaparát..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.12 20:16

Díky za odpověď. Její obsah má pro mne smysl. Vyčítal jsem si, že jsem nešel foťák reklamovat hned když se mi nepozdávalo malé množství pořízených snímků (na normální tužkové baterie nenabíjecí nereagoval vůbec) a stále jsem zkoušel baterie s vyšší kapacitou a dobíjel je a hledal příčinu v sobě a nabíječce. Teď je mi jasné, že jsem si za drahé (tehdy) peníze koupil jen zbytečnou hračku. Jen je mi líto, že obrázky dělal Samsung opravdu bezvadné. Uvažuji tedy o koupi fotoaparátu s nabíjecím akumulátorem a doufám, že množství zbytečně nakoupených tužkových baterií zužitkuji v jiných "hračkách". Ještě jednou dík za ušetřený čas, který bych věnoval zbytečnému pátrání po příčině. I když v jedné prodejně fotoaparátů mi tvrdili, že by pomohla výměna základní desky. Vůbec se v tom nevyznám a tak o tom docela pochybuji a je to zřejmě konstrukční vada výrobce u typu S630. Milan

Datum: 28.08.12 20:53

Kdyz jsem cetla zduvodneni zamitnuti reklamace, pripadal jsem si jako negramotny blbec.Jejich odpoved byla totiz v podstate velmi slusne napsane sdeleni „pouzijte nove baterie, pak to funguje”.To je odpoved pro desetiletou blondynu, coz ja opravdu nejsem.
Fotografuji dlouhe roky a s daleko lepsimi fotoaparaty nez S630, ale nemel jsem silu a hlavne cas se s nimi hadat.Vysledek by beztak byl stejny jako u prvni reklamace.
Chyba opravdu neni ve Vas nebo v pouzitych bateriich, ale u firmy Samsung.
Jinak se nebojte, novym fotoaparatem si pri spravnem vyberu kvalitativne nepohorsite..spise naopak.Ovsem pozor na opravdu spravny vyber..
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.12 21:12

Zkuste koupit články Sanyo Eneloope a uvidíte, to že na běžné nenabíjecí články foťák ani nereagoval bývá normální mají velký vnitřní odpor. Pokud jste byl s fotoaparátem spokojen, tak za pokus to stojí ;)

Datum: 28.08.12 21:42

Děkuji za radu, ale pravdu má asi rádce, který uvádí, že Samsung S630 je neopravitelný zmetek (zřejmě konstrukční). Protože jsem začínal právě s doporučenými bateriemi Sanyo Eneloope a koupil jsem si i nabíječku se sadou 4 ks baterií, určenou právě pro tyto baterie, ale nebylo to vůbec nic platné. A protože mi na můj dotaz neodpověděli ani dva zákaznickým centrem Samsungu doporučené autorizované servisy Samsung, i to velice výstižně svědčí pro tento závěr. Milan

Datum: 29.08.12 00:33

Já tomu prostě nevěřím...

Datum: 29.08.12 07:30

Dobrý den. Naprosto nechápu čemu nevěříte. Pokud by fotoaparát fungoval jak fotoaparáty fungovat mají, asi bych nehledal zbytečně nějakou pomoc. Že nejsem jediný případ zjistíte i v diskusi. Takže já bych se mohl domnívat, že jste dealerem výrobků (včetně digifotoaparátů) Samsung, nebo prodejcem, anebo využivatelem nepravdivé reklamy na baterie SONY Eneloope, kterou jsem se také nechal ovlivnit. Nic naplat, nejlepší jsou zkušenosti jiných uživatelů, ať si výrobci či prodejci tvrdí jakékoliv líbivé lži a lákají na ně zákazníky.

Já například nevěřím, že do takové skupiny nepatříte. A píši Vám to proto, že naznačujete, že jsem si problém fotoaparátu Samsung S630 a beterií Eneloope vymyslel a tím mne nepřímo označujete za lháře. A protože Vaše víra, či nevíra nepřináší nic k danému problému, nechápu proč se do diskuse zapojujete tímto výkřikem. Nakonec - věřte si čemu chcete, ale nevykřikujte to zbytečně do světa, pokud nehájíte nějaké vlastní zištné zájmy.

Datum: 29.08.12 10:34

Nejsem zastáncem Samsungu a baterie SANYO (ne SONY ;)) Eneloope, žádnou reklamu nemají, lidé o nich skoro nic nevědí, přitom jsou vynikající do všeho, protože mají téměř nulové samovybíjení. Osobně je používám v profesionálním blesku, který má rozhodně větší spotřebu než digitální kompakt a počet záblesků je obrovský. Já prostě nevěřím, že by ten foťák byl na tom tak špatně a že by problém byl neřešitelný ;)

doplněno 29.08.12 11:17:

Chyba může být v nedostatečném nbíjení, už jenom vaše poznámka o tom že je měříte voltmetrem a jsou nabité je usměvná...

Datum: 29.08.12 11:34

bmbx:

Ano...je to "skoro" neuvěřitelné...Kdybych tento "fotoaparát" neměl doma, asi bych také nevěřil..

Už jsem psal v předchozím příspěvku, že ani na alkalické zcela nové baterie Duracell tento aparátek neudělá více jak cca 30 fotek..

Přepínání typu baterií NiMH-Alkalické opravdu má...ale je to téměř houby platné...

V Nikonu F5 mi 8ks alkalických baterií (neznačkových) vydrží cca 10filmů, tedy kolem 360-400 fotek..

Ale co s energií baterek dělá S630...to opravdu netuším..(byť jsou tam jen 2ks baterií AA).

Pravda je, že když do BP Nikonu D7000 zkusím místo alkalických baterií dát neznačkové NiMH (6ks), tak s nimi D7000 udělá 2

(slovy dvě) fotografie...Na Li-ion originál akumulátor 400...Přepínání typu baterií či akumulátorů má Nikon také..

Datum: 29.08.12 11:53

Alkalické články mají větší vnitřní odpor a u kompaktů dávají většinou podstatně horší výsledky (řádově desítky snímků) a v uvahu je nutné brát i počet článků (celkové napětí) nelze srovnávat fotoaparát na 6 článků a 2 články (ten na 2 články potřebuje větší proud a menší vnitřní odpor článků) atd. atd...

Pokud jsem měl v ruce nějaký kompakt na AA články tak i na ty nejlepší alkalické jsem udělal tak 30 snímků i na podprůměrné aku to bylo několikanásobně více, co se týče Eneloop, tak i při nižší kapacitě (vyrábějí se kolem 2000mAh) to bylo více než na nové klasické Ni-MH aku s kapacitou 2700mAh

Datum: 29.08.12 18:09

Srdečně zdravím a věřím, že problému rozumíte daleko víc než já. Jen bych chtěl říci, že jsem se skutečně nepřišel o nic handrkovat a opravdu mi pomohla pouze podobná skutečnost jiného uživatele, který byl se svou reklamací obdobné závady hloupě odbytý. Asi bych taky neměl sílu se potýkat s mocnějšími prodejci. Ale přiznávám, že jsem místo Sanyo uvedl omylem SONY.

Mýlíte se však v tom, že jsem uváděl že baterie měřím voltmetrem, což jsem nikde neuváděl, a dále v tom, že Sanyo Eneloope nemají reklamu. Právě na tuto reklamu na internetu (a tvrzení v reklamě, že tyto baterie ztrácejí jen minimálně svou kapacitu při nevyužívání) jsem naletěl a koupil jsem si nabíječku určenou právě pro tyto baterie se sadou 4 kusů Sanyo Eneloope (ještě další 4 jsem si dokoupil) a věřil jsem, že mám vystaráno.

Plné nabití baterie signalizuje sama nabíječka Sanyo zhasnutím indikátoru. Myslím, že v takovém případě by nemělo být ani nutné nějaké dodatečné měření. Ale pro jistotu jsem zkoušel nabitou baterii Sanyo Eneloope změřit ve zkoušečce tužkových baterií. Uznávám, že se v takovém případě dovídám jestli má baterie 1,2 V, ale předpokládám, že ampérovou hodnotu hlídá právě nabíječka, která (pokud nejde o násobné nabíjení) by měla potřebnou ampérovou hodnotu zajistit.

Co ale nechápu já, je skutečnost, že nechcete připustit, že zmíněný fotoaparát má nějakou chybu, kterou uživatel musí znát lépe než Vy a z toho jsem (zřejmě mylně) předpokládal, že na obhajobě Samsungu S630 a baterií Sanyo Eneloope musíte mít nějaký osobní zájem. Pokud nikoliv, tak se omlouvám. Ale připadá mi to stejné, jako kdyby řezník při prodeji kila masa okradl zákazníka o například 30%, zákazník to reklamoval, ale jiný zákazník by prohlásil, že to není možné, protože jemu řezník účtoval při koupi stejného masa správnou cenu.

Tím nechci zpochybňovat Vaše odborné znalosti, nebo Vaše osobní zkušenosti, ale věřte, že kdybych zmiňované problémy neměl, asi stěží bych otravoval s prosbou o radu někde na internetu. Přeji hezký den a skutečně upřímně si vážím Vaší snahy mi s mým problémem pomoci.

Milan

Od: qw123
Datum: 31.08.12 03:07

Vlastním S630 a ES30 od Samsungu, používám do nich (a také do všech ostatních "hraček") jedině akumulátory Sanyo Eneloop. Není problém, po měsíci vytáhnout foťák ze šuplíku a nafotit 400 fotek s bleskem. Jen mě štve, že tomu ES30 trvá nabití blesku asi 10 vteřin. Samozřejmě je nutné používat chytrý nabíječ, co nabíjí každý článek zvlášť. Obyčejné nabíječky tyhle akumulátory ničí.

Říkejte si co chcete, al Sanyo Eneloop AAA 2000 mAh jsou nej!

Od: zabu
Datum: 29.08.12 20:59

Nechtěl jsem do toho zasahovat. Ale v celé diskuzi je řeč o alkalických článcích a o nabíjecích ať už obyč NiCd nebo Enelope. Já bych se rád zeptal. Zkusil jste Lithovky 1,5V? Uznávám, že jsou drahé(50-60kč/ks). Ale na rozdíl od alkalických vydrží až 40x víc fotek. Třeba jste je zkoušel, a jen se o tom nezmíníl. Nevím. Ale nedalo mi to na ně upozornit. Třeba je to řešení pro ten Váš foťák.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.