Jaký dotykový telefon

Od: Datum: 22.08.12 18:05 odpovědí: 18 změna: 25.08.12 17:04

Dobrý den

chtěl jsem se zeptat, kdo máte jaké zkušenosti s telefonem? chtěl bych si koupit telefon dotykový. Cena cca max. 6000kč

budu v něm používat hlavně wifi a možná i klasický internet. A kdyby to šlo tak i např. skype, icq, facebook...potom třeba wordy na čtení..

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: filuta*
Datum: 22.08.12 18:13

Podívejte se třeba na Sony Ericsson Xperia Ray. Jedna z mnoha předností je velikost. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkolarova26*
Datum: 22.08.12 18:21

Doporučuji Sony Ericsson Typo *uspech*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johhny
Datum: 24.08.12 12:04

no kouknite se na mobilenet na youtobe jsou tam dobre recenze a pry nez tipo je lepsi xperia mini protoze ma lepsi fotak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 22.08.12 19:57

Doporučil bych Vám telefon s operačním systémem Windows Phone. Skype tam je, ICQ taky, Facebook máte integrován v telefonu a máte ho propojen s telefonem, můžete snadno sdílet fotky, statusy.

Windows Phone má plnohodntný Office od Microsoftu - Word, Excel, Powerpoint a Onenote.

Internet je tma smaozřejmost a hlavně telefony, které Vám doporučím mají rozlišení aspoň 800x480, takže internet se bude prohlížet pohodlněji, stejně jako obrázky.

Doporučuju Vám Nokia Lumia 710, pokud chcete levný telefon, zkuste ZTE Tania.
Hledáte jinou značku, zkuste HTC 7 Mozart či Samsung i8700 Omnia 7.

Pokud chcete hojně využívat Facebook a internet, radši nekupujte telefon s Androidem, neboť pro něj přibývá virů, které číhají nejen na warezu nebo pornu, ale třeba i na Facebooku nebo dokonce v oficiálním obchodě. I takové případy byly.

doplněno 22.08.12 21:51:

Právě díky své velké rozšířenosti je Android nejvíce napadán a nejvíce se na něj zaměřují hackeři, protože je to pro ně lukrativnější, než útočit na méně rozšířený systém. Budiž důkazem i počítačové Windows oproti Linuxu. Pro Windows, to je virů, to nejde ai spočítat a pro Linux prakticky není nic. A ano si ten telefon zpomalovat antivirem, to taky není pak vončo, zvlášť u levnějších méně výkonných telefonů.

Spousta lidí může například oponovat faktem, že pro Android je mnohem více aplikací, jenže nejsou počty jako počty. Co se týká kvalitních aplikací, tak dá se říct, že pro Android, WIndows Phone i iOS je zhruba tak stejně. Pak tu jsou ale aplikace typu prdící balónky, zapalovač, který neposlouží k zapálení cigarety, je to spíše taková řízená animace a další hlouposti, které akorát zaplní zbytečně paměť. A čím je volné paměti méně, tím je i telefon pomalejší.

Ještě jeden poznatek - Android, jak je hodně používán, jak se instalují a odstraňují vešlijaké aplikace, tak se zpomaluje a je to pak trošku znát u těch levnějších telefonů, které mají jednojádrový procesor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amelikaame*
Datum: 22.08.12 20:33
Doporucuju htc wildfire s
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 22.08.12 21:10
Kup si Android je nejrozšířenější nespolehlivější.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 23.08.12 00:47

Cožeee? Android a nejspolehlivější? V čem proboha? Možná tak v tom, že se spolehlivě zahltí tunou odpadu z aplikací a zpomalí svůj chod... A HTC Wildfire S je to nejhorší co může být, HTC nezvládlo své nejlevnější modely. A dokonce to sami přiznali a momentálně své novinky už Low-endy neobsahují.

Když android, tak možná huawei Ascend, ale podle požadavků bych to viděl na jasný Windows Phone.

Nebo taky do 6000 Samsung galaxy ACE, ale spíš už ACE 2, Sony Xperia U nebo SOLA a nebo právě s Windows Phone Nokia Lumia 710;)

A jinak je plno obchodů, kde si můžete všechny mobily naživo vyzkoušet doporučuji si pár s elektrem projít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 22.08.12 22:17

Windows nebrat, kdyby před lety lidi nedali přednost ve výpočetní technice sdandartu PC a OS Win, bylo by dnes vše o hodně dál, nedopusťte aby se stejná situace stala i v chytrých telefonech *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 00:15
avatar
Koupit můžete 3,5" za šest tis nebo 4" za 8tis a výš. Anebo huawei ascend 4" za necelé 4 tis u vodafonu. Rozhodně se nenechte nalákat na nějaký neohebny symbian nebo windows. Android zvladne vše co požadujete a nejen to. Podstatná je uhlopricka a výkon, což huawei splňuje s rezervou. Jen neni korejsky, ale čínský a s tim má mnoho lidi problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1m*
Datum: 23.08.12 04:41
windows phone nebrat,android je nejrozšířenější a nejspolehlivější systém ,htc samsung,lumia od nokie se moc nepovedla,nemá ani slot na paměťovku
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 24.08.12 12:54

Milane, proč Windows Phone nebrat? Napište několik důvodů, proč ho nebrat.

Ono, podle požadavků tazatele je Windows Phone jasná volba.

A co se týká spolehlivosti Androidu - psal to už někdo, Android si snadno zakálíte zbytečnými hloupými aplikacemi a výkon jde docela dost dolů. I po odinstalací těchto hloupostí ten výkon moc nahoru nevrátíte. Například výhozí prohlížeč v Androidu, to je spíš zdroj utrpení, než pohodlné surfování. Ve čtyřce už je to lepší, ale i tak to není furt vončo.

Slot na paměťovku by v Lumiícxh mohl být, nicméně 8GB, resp. 16 GB nabízí v základu + máte 7GB cloudové úložiště zdarma. Za přípaltek si můžete tam přidat až 100GB, celkově 107GB. A máte to skoro jako takovou paměťovku, protože tam je pohodlný rychlý přístup.

bmbx: Když Apple nevymyslí něco nového, Android taky zamrzne - Android, to je spíš taková kopírka Applu, ale dokonce některé funkce kopíruje i Windows Phone, kteří někteří Androiďáci proklínají, stejně jako Apple.

Ono, dá se napsat, že bez Applu by si Android ani neškrtl, resp. Google, protože nic originálního zatím nevymyslel. Srovnejte si i tablety třeba Samsungu a Applu (iPad) - Samsung, to je prakticky kopie. To samé některé telefony, to je vyloženě okopírovaný iPhone. Nic nového nevymysleli, je to prostě "opice z papírový ulice".

doplněno 24.08.12 15:11:

Ano, bmbx, tím jsem chtěl napsat, že Android se chová podobně jako počítačový Windows a částečně jede v jeho kolejích... A zřejmě na to doplatí.

Jinak staré mobilní Windows, to opravdu nic moc nebylo, byly takové problematické, ale Windows Phone, to je vlastně jiný operační systém, než Windows CE/Mobile. Já mám telefon s WIndows Phone, konkrétně Nokia Lumia 800, takže zde mohu prezentovat své zkušenosti a pocitiy z něj. Něco jiného je, když člověk tn přístroj neměl v ruce.

Mobilů s Androidem jsem měl v ruce dost, takže si tu nic nevymýšlím nebo nevařím z vody...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.08.12 14:50

Já jen vzpomínám na doby Comodore Amiga, Atari ST, se svojí velice vymakanou architekturou. Ve své době s emulátorem PC byly pořád rychlejší než tehdejší PC a celkově zvladali všechno lépe a vešli se do klávesnice, takže vypadali jako trochu větší předchozí osmibiťáky, kde by jsme byli, kdyby se vývoj ubíral jejich směrem...

A takových špatných směrů by se dalo vyjmenovat. ;)

OS Windows by bez Apple neexistoval, vždyť systém oken okopíroval hned v počátku :D

A s mobilníma WIN nemám dobré zkušenosti v jejich počátcích mne drtilo jak nebyly kompatibilní s "velkými" win, word, excel, atd. museli mít svůj kapesní formát a bez konverze nešli otevřít. Asi ty nynější jsou lepší, ale to nevím a vědět už nechci - Android to zvládá všechno a je uživatelsky přívětivý, navíc má haldu aplikací a za babku. Jestli jsou dobré nebo špatné je mi jedno, z toho množství se dobré a kvalitní vybrat dají ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 25.08.12 00:17

No prostě Lumie se nepovedly protože nemají slot na karty*haha* Android je sice nejrozšířenější, ale to sebou právě nese riziko, že není nejspolehlivější a už vubec ne bezpečný kdy to proboha lidi pochopíte*zed* Každopádně pečlivě sledujte co vám vyskočí za požadavky, když instalujete aplikaci, vyhnete se tak problémům, kdy se vám aplikace dostane do kontaktů a co hůř i bankovního konta! Tím, že je tam ta hláška povolit přístup k tomu a k tomu... se aplikace stává legální... A vstahuje se na to takovej hezkej zákon, že za blbost se platí (neznalost zákona se neomlouvá by řekl kolega) Schválně kolik lidí si ty povolení důkladně pročte nebo jen prostě potvrdí a rovnou instaluje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: migel*
Datum: 24.08.12 16:49

Sony Ericsson Xperia Ray ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 25.08.12 16:39

Až někdo vyrobí tak rozkošný, malinký a dokonalý mobil jako je Xperia mini Pro s Win phone, tak by mi Win phone možná ani nevadily :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 25.08.12 16:51

Já bych takového prcka mít ani nemohl, protože bych z něj zešílel - malinký display, malé rozlišení, minitlačítka na klávesnici. Ale to je můj osobní názor, řada lidí chce malinkatý telefon.

Ale když už jsme u toho, koukal jsem na malinké telefony, no velikostí je velice podobný tento LG E900 http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-e900-optimus-7/, jen nemá klávesnici. Sony Ericsson vyrábí i něco podobného jako Xperia Mini Pro, jen to má starší Windows Mobile, ale ten Windows Phone prostě není - http://mobilni-telefony.heure…a.cz/sony-ericsson-xperia-x2/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.08.12 17:00

Bena:

na blízko mám brejle a ruce mám jak lopaty a hodně mne překvapilo jak se s Xperii krásně pracuje - na té mrňavé klávesnici i na tom mrňavém displayi. Ta Xperia se prostě hóóódně povedla *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 25.08.12 17:04

Vidíte, kamarád mi ji půjčoval a ukazoval, že má pěknej novej malinkej mobil a že já mám takovou velkou placku (Nokia Lumia 800). No a já že mám velké a silné prsty, tak jsem byl z tý Xperie na mrtvici :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.