Zaseklý objektiv

Od: Datum: 20.08.12 13:13 odpovědí: 4 změna: 20.08.12 22:45

Dobrý den mám problém zasekl se mi objektiv u foťáku, ale já s ním nic neudělala normálně jsem fotila pak jsem ho chtěla vypnout ale už to nešlo, když zmáčknu tlačítku zapnout tak foťák začne dělat takový divný zvuky a objeví se chyba objektivu nevíte co s tím je? myslíte že ho musim dát do opravny nebo je tam jenom nějaká špína kterou bych mohla vyčistit doma?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.08.12 13:19

Takové závady chtějí buďto servis a nebo dobrého kutila, mechanika u ´kompaktů´ není zrovna odolná experimentům...

Nejlépe vyndejte baterii(e) a nechte to někomu zručnému...

;)

Od: bmbx®
Datum: 20.08.12 17:33

Zaseklý mechanismus vysouvání objektivu, převodovka pohánějící objektiv je menší než hodinový strojek, stačí jí málo. Pokud neprasklo nějaké plastové kolečko, stačí vyčistit, ale to je nejen pro zručného mechanika, ale i pro člověka co se kompakty zabývá a ví kam si může dovolit šáhnout. Neodborný zásah kolem obvodů blesku může být životu nebezpečné.

Datum: 20.08.12 22:05

Setkal jsem s podobným problémem u přístroje renomované značky a komfortního typu, který nebyl možná dva roky vůbec používán ... Kalkulovaná cena za opravu by byla ale i tak zjevně nerentabilní. S vědomím nevratné škody jsem velmi velmi opatrně vpravil do mezer mezi pohyblivými částmi objektivu kapičku mazání (už si nepamatuji, zda to byl silikonový olej nebo Kontox apod) a pak postupně zkoušel funkci - zda se to nerozchodí. A rozchodilo se po více trpělivých krocích. Myslím si, že hlavní je nepřehnat to s tím čistidlem či mazivem - pak by došlo asi ke zničení optiky. Možná je také dobré dát mazivu čas a polohu přístroje postupně měnit, aby se to dostatečně rozneslo. Ale v daném případě se podařilo, přístroj pracuje dodnes. S podobnou zkušeností jsem se pak setkal už vícekrát od lidí, kteří o těchto věcech vědí víc, ale je to "o hubu" nebo chcete-li "o ústa". Někdy to ale může být záchrana pro oblíbený přístroj, jehož profesionální oprava by byla většinou nerentabilní. Profesionálům se velmi omlouvám.

Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 20.08.12 22:45

dedabrno:

je otázka, zdali si zaslouží označení "profesionál" člověk, který mění celé díly za nehorázné ceny, nebo šikovný jedinec co si s tím poradí a opraví přístroj na dluho a za zlomek ceny a jednoduchými prostředky. :D

Nebo-li - z dokonalým vybavením to dokáže každý blbec, ale bez něj to je umění ;)

...a teď čekám jak se zase někdo bude čertit...*haha*

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.