Paragraf 6 vyhlasky 50, dostacujici praxe?

Od: Datum: 17.08.12 17:12 odpovědí: 3 změna: 18.08.12 10:35

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně praxe nutné pro získání paragrafu 6 vyhlášky 50/78Sb.
Podle vylášky:
(1) Do doby praxe potřebné pro nabytí některé z kvalifikací uvedených v § 6 až 9 se započítává doba montážní, údržbové nebo jiné provozní praxe na elektrickém zařízení příslušného druhu a napětí
Mám vzdelání v elektro oboru, §5 a momentálně pracuji jako Elektrotechnik, náplň mé práce je obsluha pájecí vlny (vypínání, zapínání a nastavování teplot) ale nijak nepracuju s eletrickými eletrickými rozvody (ve vnitřnostech) tohoto stroje.
Je možné touto prací nazbirat potrebnou praxi k paragrafu §6?
Děkuji za odpovědi, David.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: polotom*
Datum: 17.08.12 18:54

Pro získání §6(aby jsi mohl pracovat samostatně) vyhlášky 50/1978 je nutné složit zkoušku a samozřejmě doložit praxi minimálně 1 rok. Záleží co Ti Tvůj zaměstnavatel potvrdí.Mě například bez problémů uznali praxi na vojně i když jsem tam k eklektrice vlastně taky ani nečuchl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 17.08.12 19:46

1 rok praxe, samo s potvrzením od zaměstnavatele, potvrzení od lékaře o schopnosti práce na elektrozařízení a dvoudenní nebo celodenní školeníčko. V případě, že to nějaký revizák riskne a napíše ti tu 6-ku-proč ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 10:35
avatar

Samozřejmě ještě ten doktor, to jsem opomněl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.