Jak na zpoplatněné satelitní vysílání?

Od: Datum: 16.08.12 12:38 odpovědí: 10 změna: 17.08.12 22:16

Zdravím všechny,

když se zaváděl analog,nikdo se diváků neptal,jestli to chceme a co to bude pro nás dobudoucna znamenat.Chlácholili nás sliby,že kdo nebude chtít vydávat peníze(za zbytečnosti)stačí mu BEZPLATNÁ nabídka kanálů.Mě stačí-stejně všichni platíme za satelit,poplatky za TV a teď mě vytočilo,že se má od 1.9.2012 začít platit nějaký "servis,úroveň služeb,administraciůa podobné věci.Přitom si myslím,že jejich servis ještě není na takové úrovni,aby za to chtěli nějaké peníze navíc!Stačí jen trošku horší počasí-a nemusí být v místě-a obraz se okamžitě začne sekat a jen to píše,že vyhledává signál!TO se dřív za analogu nestávalo,tak byl problém jen v elektřině!Proto vás prosím o radu,je nějaká jiná možnost,kde by byla základní nabídka zdarma a ne jako u Skylinku?Není to česká firma ale zahraniční-Lucemburská-tak je jasné,že nám to "osladí"POMOC!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 12:55
avatar

nevím jak poradit řeším ten samý problém, nějaký bojkot nebo žalobu v úspech moc neveřím. Sklapnul jsme paty a přistoupil na akci výměna karty za 6OO kč. Nemusím platit 2 roky poplatek a dostal jsem 2 měsíce rozšířenou nabídku jako by zdrarma*bum*. Ale jine řešení zrušit satelit a koupit septopbox no nevím, jak už jsem investoval asi před 4 léty 5000 do satelitniho kompetu s kartou skylink. Taky nepovažuju za košer jak inzerovala firma bezplatný příjem a teďka nasadila nějaký poplatek jednoznačně trošku podvod, ale myslíte, že se v ČR domůžete práva?Asi tak :

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 20:57

Řešíme stejný problém.

Kontaktovali nás sami ze Skylinku,ať jim nahlásíme číslo karty a typ přístroje,že nám zašlou poštou kartu za 600,-Kč.

Máme 2 přístroje,takže celkem za 1200,-Kč.

Poté,co jsme sdělili požadované,slečna lítostivým hlasem pravila,že máme smůlu,jelikož vlastníme velmi zastaralé přístroje,do kterých nové karty "nepasují" a máme si za několik tisíc zakoupit nejen karty,ale i nové přístroje.

Satelit jsme dostali od rodičů jako dárek v prosinci 2008,takže je to 3,5 roku.

Myslíte,že je to vůbec možné,nebo zase nějaká finta?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.08.12 21:28

Skylink většinou uznává přijímač označený Skylink Ready což jsou ty největší šmejdy. ICE karta většinou funguje i ve starších přijímačích. Vypůjčit a vyzkoušet. Ovšem pokud je starý přijímač SD (což nejspíš bude) tak to chce opravdu nový HD ale zbytečně Skylink Ready

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 16.08.12 17:58

je to od nich lumpárna a já nedávno koupil kartu výměna a za nedlouho se dozvěděl o servisním poplatku, který sice začne až cca. za dva roky, ale jak píšete, kvalita signálu není 100% a poplatek ho rozhodně navylepší. kdybych to věděl, tak jsem šel do O2 TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 18:06
avatar
Zabývám se satelitním příjmem 24 let a za tu dobu jsem na satelitu a ze satelitními platformami zažil tolik zvratů, že mě nějaký servisní poplatek nerozhodí, ale pravdou je že většina majitelů satelitních kompletů to vnímá jako podraz (asi proto že je to podraz). Já sám jsem tady v okolí přemluvil dost lidí co se chystali jít do DVB-T, aby si koupili satelitní sadu a že jim ještě pomůžu vybrat aby jim to opravdu vyhovovalo. No a teď čekám až mi příjdou vynadat, i když jsem v tom nevinně Ale vysvětlete to těm lidem když jim příjde do kaslíku složenka na 348 Kč, že.
Ale když se obě tyto platformy loni prodávaly mediální skupině M77, čuchal jsem zradu...
Sám jsem zvědavý kolik karet zůstane v provozu a kolik jich ti vydřiduši, co nemají ani oficiální zastoupení na území ČR, takže ČTÚ na ně nemůže, zablokují. Teď jich je zatím v provozu asi dva miliony.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 19:48
avatar

Ještě doplním odpovědi.Dva roky neplacení toho "udrž.poplatku" jsou za předpokladu,že si vyměněnou kartu za 600,- Kč aktivujete do konce srpna 2012.Dva roky se počítají od aktivace.Takže aktivovat nejraději do čtvrtka 30.srpna 2012.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 20:15
avatar
A také ještě do konce srpna platí akce "2 měsíce nabídka KOMPLET" - všechny programy Skylinku, kromě Hustler TV a X-Man TV.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 15:43
avatar

Nwn jak to je se satelitním příjmem, stačí mi jen těch pár základních na pozemním,ale říkám si že pokud by chtěli platit mimo koncesionářský poplatek,tak telka letí z okna a ruším placení za TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 17.08.12 16:11

Používám satelit téměř 20 let z toho cca 10 let s dekódovací kartou CS Link. Tato karta umožňuje příjem jen CS kódovaných programů mimo slovenských.Do dnešní doby jsem se bez těchto slovenských programů obešel, kromě asi 2 nekódovaných a tak se rozhoduji zda mně stojí za to, za 600,- Kč a ročního poplatku 348,- Kč., podpořit a podporovat tento podraz. Mám za to , že i nadále mně budou stačit české programy, které přijímá kvalitně i pozemním signálem.Bez slovenských programů se asi obejdu , stejně tak jako bez zmíněných poplatků. Po odzkoušení mého 10 let starého sat.přijímače MASCOM, jsem zjistil, že ostatní satelitní nekódované programy fungují i bez karty. Často sleduji převážně jen Eurostort ( je sice v německém jazyce), který není kódován a bude zřejmě i nadále k dispozici. miro

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.12 22:16
avatar
Všechny karty obou platforem umožňují příjem všech CZ+SK stanic, zřejmě tam máš aktivovaný tarif ZÁKLAD nebo STANDARD CZ. Tedy pokud máš opravdu CS link, páč karty diGITALlink se začaly prodávat až v roce 2006 (několik zaměstnanců se vzbouřilo, dali vale společnosti T&T (tehdejší distributor karet Czechlinku) a založili GITAL).
Právě že příjem slováků je jedním z důvodů, proč se teď lidem moc od satelitu nechce a hodně z nich si raději koupí kartu Skylink VÝMĚNA nebo zaplatí serpo. A ano, na volné programy karty netřeba, já takhle na dílně přijímám přes satelitní receiver připojený na zesík Rádio Beat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.