Nahrávání z TV

Od: Datum: 14.08.12 20:05 odpovědí: 3 změna: 15.08.12 15:20

Ahoj, mám televizi LG 42LM670S a chtěl bych nahrávat na externí HDD, ale pro nahrávání musím disk zformátovat a potom už ho asi nebudu moct používat s PC, existuje nějaký software nebo program, se kterým bych potom mohl HDD normálně používat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 22:28
avatar

Před použitím HDD v PC ho obvykle taky musíš naformátovat a obvykle se k tomu používá Windows.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 10:04

Televize používají pro nahrávání na HDD svůj systém = zformátují HDD, proto se nedoporučuje používat ten, na kterém máte nějaká data. Takto nahrané pořady jdou později přehrát zpravidla opět pouze na televizi (u některých značek dokonce jen na té jedné konkrétní).

Disk zformátovaný TV můžete připojit opět k počítači a nastanou dvě možnosti: a) uvidíte datovou strukturu, ale data Vám nepůjdou přehrát (jen na TV). b) neuvidíte nic a pro použití u PC si budete muset HDD znovu zformátovat (Windows to umí sám - pravým myšítkem kliknete na disk a vyberete možnost formátovat).

Pokud chcete mít disk u TV a často na něj nahrávat, doporučuji zakoupit druhý, který budete mít určen jen na tohle a ten první si necháte na data z počítače.

doplněno 15.08.12 16:23:

Co se týká té možnosti a) - nepůjdou přehrát data, která nahrála TV (ta jdou opět jen na TV), ale další data na PC tam klidně nahrát můžete.

Ovšem jak už jsem psal, je lepší mít disky dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 15:20

U TV nevím přesně jak to je, ale u mého settop-boxu po připojení také hlásilo, že je potřeba naformátovat disk. Bylo to z toho důvodu, že u jiných zařízení se používá FAT32, ale v PC je NTFS. Když jsem to nechal zformátovat, tak to fungovalo jak u TV tak v PC.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.