Koupě pračky (jaká, co se starou) Děkuji

Od: Datum: 13.08.12 18:06 odpovědí: 14 změna: 08.09.12 00:58

Dobrý podvečer, potřebovala bych poradit ohledně koupě pračky. Vůbec nevím, dle čeho vybírat a nač si dát pozor. Co si pamatuju, měli jsme dlouhou dobu pračku Tatramat, pak předem plněnou Zanussi a teď? Zatím se přikláním k pračce, kerá bude plněna vrchem, ani ne tak z důvodu úspory místa, ale spíš z většího pocitu bezpečí před vytopením koupelny, přeci jen z této pračky by i při otevření v průběhu praní voda vytéci neměla, jiný důvod pro koupi vrchem plněné pračky nemám. Dalším eliminujícím kritériem je cena, v současné době si nemohu dovolit dražší pračku než za 7000 Kč a to i s dokoupením hadic. Důležité je také to, aby v ceně byla zahrnuta i doprava a odvoz staré pračky (auto nemám). Koukala jsem se, že Datart k většině praček nabízí dopravu zdarma, ve které je zahrnuta i instalace pračky a odvoz té staré. Zatím jsem edy vybrala favorita: Whirlpool AWE 7519, recenze na tento produkt mám již přečtené a stále si jí nejsem jistá, ale obávám se, že lepší neseženu.

Poradil byste mi někdo, kdo o pračkách máte lepší přehled, jestli je tato pračka vyhovující, nebo naopak doporučili byste mi nějakou úplně jinou?

Dále mám ještě jeden dotaz týkající se odvozu pračky, máte někdo zkušenosti s odvozem pračky firmou Datart? Nevím, jak je to s přípravou pračky k odvozu. V té mé totiž zůstává voda, dnes jsem ji pomocí stříkačky a hadičky vysála, ale obávám se, že tam voda nateče zpět. Voda se do pračky vrací při manipulaci s odtokovou hadicí, nyní zatím jen tak naprázdno zachrochtá.

Poslední dotaz je nejtroufalejší - byl by někdo, kdo má přístup do databáze časopisu dTest ochotný třeba mi zkopírovat a poslat hodnocení jednotlivých praček?

Děkuji moc za přečtení a všechny následné konstruktivní reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 18:15
avatar

S Whirlpoolem pereme už pět let bez jediné závady. Jediné, co se jí stalo, bylo to, že se setřel potisk u knoflíků. Ale jinak jsme s ní spokojení.

¨To, že předem plněná pračka vyteče, se říká už spostu let, ale zatím jsme to nezažili, těsnění funguje a pračka se jen tak nedá otevřít, když má uvnitř vodu. Spíš jsem zažil problém u tchyně, která měla podobnoou hrůzu z vytopení sousedů, že si pořídila tu vrchem plněnou, pak se jí tam zaseknula dvířka, nešla otevřít a oprava byla za dva tisíce.

S Datartem mám dobré zkušenosti, už jsme u nich nakupovali častěji. Přivezou, odvezou, mají s tím zkušenosti, klidně vám ji i nainstalují a odpojí tu starou, vědí co s ní, maximálně jim trochu vody vyteče v autě, ale u nás před odvozem ucpali odtokovou hadici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuva
Datum: 13.08.12 18:21

Děkuji moc, nechám to tedy asi na Datartu :)

Datum: 13.08.12 18:24
avatar

Uvidíte, budete spokojená, u nás si ji i odnesli po schodech a vynesli nahoru tu novou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 11:49
avatar

Ještě vás doplním osobním postřehem. Pračka plněná předem má buben uložen v jednom ložisku a to je pak více namáháno,zejména při přeplňování.S horním plněním je uložen ve dvou ložiscích -za každé strany bubnu jedno.

Právě toto nás na předchozí pračce opustilo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuva
Datum: 13.08.12 18:24

Ještě jedna maličkost, jak jsem tak procházela ty pračky, už jsem se nikde moc nesetkala s možností poloviční dávky prádla, tak by mě zajímalo, jestli ty nové technologie (6.smysl a další) plní funkci této volby (polovičního naplnění).

Datum: 13.08.12 18:29
avatar

Šestý smysl je fajn, opravdu si určuje i množství vody podle obsahu pračky. My jsme tedy nezkoušeli prát o hodně menší množství, ale pračka pozná, když je menší dávka. Zajímavé, že pozná i to, jak špinavá voda odtéká a občas přidá jedno závěrečné máchání navíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 13.08.12 18:34
avatar

Dobrý den. Pračkám nerozumím ale pokud se chcete zbavit staré a je ještě funkční tak je možnost tady - www.nevyhazujto.cz Nevím odkud jste ale třeba tady - http://www.nevyhazujto.cz/ind…hp?mod=advert-detail&id=13332 shání studenti pračku. Já se zbavoval křesla, bylo za dva dni pryč a ještě jsem dostal čokošku. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 18:40
avatar

Osobně mám doma všechny spotřebiče Electrolux a už bych si jinou značku nekoupil. Pokud nejsi limitovaná místem, asi bych šel do klasiky předem plněný. Ještě jsem neviděl pračku předem plněnou, u který by se otevřely dvířka, u vrchem plněný jsem o tom už slyšel. Sice nic nevyteklo, ale škody to způsobilo.

Koukni se ještě na tohle http://www.datart.cz/katalog/…ka-ELECTROLUX-EWF127413W.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 00:24
avatar

S Whirpoolem zapláčete...

6 smysl je nesmysl.. součástka stará 20 let kterou mají všechny pračky která trochu zmoderněla řídí vodu téměř ve všech pračkách...

Jen ovčan vidí víc proužků - víc adidas...

doplněno 14.08.12 15:05:

Celkem nic :D se to tu nějak strhlo ...

Přeju příjemnej život s whirpůlem...

A ta poznámka o 6 ... no ja si myslím svoje :)

Přeji přijemný den.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.12 01:12
avatar

Whirlpool je značka, jako každá jiná. Takže nevidím problém, koupit pračku ot této firmy. My máme od Whirlpolu pračku, mrazák a mikrovlnku a nikdy nebyla s nějakým spotřebičem žádná starost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 08:09
avatar

Copak vám pan Whirlpool udělal? Nevidím jediný důvod, proč by měla být zrovna tahle značka nějaká výrazně špatná. Jsou opravdu horší. V mé domácnosti jsou všechny kuchyňské spotřebiče Whirlpool a bez problémů.

Na rozdíl od vás funkci šestý smysl uznávám a vypozoroval jsem, že funguje a pomáhá.

A vaší poslední větě nerozumím už vůbec, nicméně - netrápí mne to.

doplněno 14.08.12 08:10:

Naprosto souhlasím se solenzou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavlinas*
Datum: 17.08.12 11:24

Ahoj tu pračku co píšeš má mamka a je s ní spokojená. My od whirlpoolu máme kuchyňské spotřebiče a moje zkušenost je, že jsou kvalitní a spolehlivé. Jinak s datartem zkušenost nemám, ale měl by být ok když jsou tak velký..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: budejice*
Datum: 03.09.12 22:41

Pokud by Vám někdo tvrdil, že zrovna ta nebo ona značka pračky je absolutně nejlepší ve všech případech používání a je s ní spokojeno 100% uživatelů, tak Vám nebude říkat pravdu. Na webu http://www.opravy-pracek-mycek.cz/ je v bloku "aktuálně" napsáno několik článku, které Vám pomohou k vytvoření vlastního názoru k výběru nejvhodnější a nejlepší pračky. Například zde: http://www.opravy-pracek-myce…vybrat-jakou-cena-fagor-edesa nebo zde: http://www.opravy-pracek-myce…vana-jaka-vybrat-candy-hoover

Pokud byste byla z Českých Budějovic nebo širšího okolí Č. Budějovic, tak Vám ta firma zajistí po osobní konzultaci s Vámi i prodej pro Vás vhodné pračky v aktuální dobré ceně a zdarma Vám provede zapojení a montáž. Samozřejmě též zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci staré a již vysloužilé pračky. Věřím, že i ve Vašem okolí bude nějaký servis praček, který bude tyto služby schopný komplexně zajistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahtiel*
Datum: 08.09.12 00:58

Zdravím,

doma máme Whirlpoolku s horním plněním již 3 roky a šlape skvěle Mamka má doma starší Romo-Zerowatt nebo co je to za značku a je tam divný otáčivý knoflík, kterým se někdy nepodaří dostat se na program, který chce. Rozhodně bych nekupovala značku Beco. Měli ji spolubydlové na privátě a měla jsem dojem, že pořádně neprala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.