Výběr fotoaparátu

Od: Datum: 13.08.12 16:07 odpovědí: 20 změna: 14.08.12 12:35

Dobrý den.

Už dlouho si chci koupit nějaký nový fotoaparát. Nyní jsem se rozhodl, že tento krok konečně učiním, ale potřeboval bych radu. Maximální cena by se měla pohybovat kolem 3000 Kč, ale měl by to být nějaký lepší foťák než takový ten obyčejný. Já se nemůžu rozhodnout mezi modely Fujifilm FinePix S2960 a OLYMPUS VR-350. Budu vám velice vděčný za vaše rady a nebráním se dalším, lepším návrhům na fotoaparáty, než jsou mé dva navrhovaný.

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 16:16
avatar

Z Vámi uvedených typů je naprosto jasně patrné, že nevíte co chcete...a nemáte ujasněné priority...Olympus je "placatý" kompakt do kapsy...Fuji je rozměry daleko větší...a hůře přenosný...Jeden fotoaparát má 14 druhý 16MPix (což je poměrně malichernost ok..), jeden má 10ti násobný zoom...druhý 18ti násobný...

Prostě podle mne v tom létáte jak "vítr v bedně"...

Asi by jste si měl ujasnit priority...a nezbytně nutné požadavky které na fotoaparát máte..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 16:19

Máte pravdu. Moc fotoaparátům nerozumím. Upřímně bych potřeboval poradit jaký foťák se k čemu hodí. Každopádně mám zhruba ponětí o tom, jak by měli mé fotky vypadat...

Datum: 13.08.12 16:26
avatar

No...takto, fotografie děláte na jaký maximální rozměr? Pokud klasických 10x15cm, pak Vás parametry fotoaparátu ani moc zajímat nemusí...

To jestli pak sáhnout po co nejmenším fotoaparátu, nebo ultrazoomu který je větší (pokud ho vůbec využijete) je otázka kterou si zodpovíte nejlépe sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 16:30

Na rozměrech fotoaparátu mi až tak nezáleží. Je pro mě rozhodující kvalita a cena. Takže pokud jsem to dobře pochopil, tak mi doporučujete Fujifilm..

Datum: 13.08.12 16:37
avatar

Kvalita fotografií v této třídě fotoaparátů bude více méně podobná.

U Fuji budete mít "drobný" problém...a to je napájení AA bateriemi, což je v podstatě nutnost investovat do kvalitních nabíjecích AA baterií...cca 400Kč/sada/4ks...Olympus má akumulátor...

Jinak bych se vsadil že na fotografii běžného rozměru nepoznáte zda byla pořízena jedním, nebo druhým typem fotoaparátu (či kterýmkoliv jiným aparátem v dané cenové třídě).

Na "spodním" konci je Olympus trochu "širší" tedy 24mm ohnisko proti 28mm u Fuji...to je pro někoho důležité...pro jiného ne..

Podobných rozdílů se najde více.., ale to by bylo nutné brát parametr po parametru..

Váha Fuji je 5ti násobná proti Olympusu...atd atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 16:40

A vaše konečné rozhodnutí by bylo?

Datum: 13.08.12 16:43
avatar

Z těchto dvou co uvádíte Olympus...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 16:44

A jiný fotoaparát ze stejné cenové kategorie by jste mi nemohl doporučit?

Datum: 13.08.12 16:51
avatar

Fotím dlouhá léta...nicméně SLR a DSLR...

Kompakty mám doma dva...a ani jeden mi nevyhovuje..(jeden byl velmi levný, druhý dost drahý).

Sám bych si v této třídě nevybral...

Ale samozřejmě chápu že každý "máme své"..., co mám nastudované parametry v této třídě do 3500Kč...a koukám na web, tak je to opravdu "plus mínus" věe stejné...

Spíše se "in natura" v prodejně podívejte na menu daného fotoaparátu, aby se Vám v něm dobře orientovalo...a bylo pro Vás uživatelsky příjemné...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 16:56

Je mi 17 a s focením chci teprv začít. Takže ze začátku bych potřeboval něco ne moc drahého, ale přesto dostatečně kvalitního na to, abych se ve focení nezklamal. Byl bych oprvadu vděčný, kdyby jste mi jednoznačně poradil jeden model, který by pro mě byl vhodný. Chápu že se nejspíš lépe orientujete ve sféře kvalitních a drahých zrcadlovek a že u fotoaparátů v této třídě opravdu nebude moc rozdílů. Ale i tak věřím, že mi dokážete poradit s výběrem startovního kompaktu v této ceně.

Datum: 13.08.12 17:12
avatar

Tím spíše, že s focením teprve chcete začít...je jedno s čím začnete..

Prostě si osaháte fotoaparát...možná se naučíte něco o kompozici...technice focení...a buď Vás to chytne...nebo ne..

Pokud ano, pak si za dva roky koupíte entry level zrcadlovku..., pokud ne, pak zůstanete u kompaktu a do konce života s ním budete spokojený.

Opravdu to neřešte...Vaše zkušenosti (až se něco naučíte) jsou k nezaplacení...a teprve potom budete mít jasno co CHCETE...ale hlavně..co POTŘEBUJETE..

U kompaktů je výhoda že v podstatě nemají žádné příslušenství, takže i s ohledem na budoucí další fotoaparát je zcela jedno jakou značku zvolíte.

Osobně bych volil co nejméně megapixelů...co nejširší "spodní" konec..., optický stabilizátor..., napájení akumulátorem.., v rámci možností co "nejmenší" zoom..., jednoduché menu...a pokud možno manuální režim..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 17:18

Děkuju vám za rady. Stále se v tom nevyznám a tak si nejspíš pro jistotu koupím ten Olympus.

Datum: 13.08.12 18:34
avatar

Pro začátečníka je Olympus skvělý, má přehledné menu a dostatečně kvalitní zpracování. U nás jesm viděl Olympus VR310 za dva tisíce, solidní cena.

Opravdu rychle bych utíkal od strojů, napájených bateriemi, vyzkoušel jsem si, že ideální pro mne je akumulátor. Pak to chce si přikoupit ještě jeden na výměnu, nejsou drahé a hurá na fotografie.

Desetinásobný zoom je taky dobrá věc, ale stejně jej neužijete. Lépe je upravovat výřezy přímo v počítači.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusivk
Datum: 14.08.12 12:35

Tady s váma nebudu souhlasit. Já dávám přednost přístrojůmna tužkové baterky. Mám kvalitní akumulátory Panasonic 2100 a GP REcyko 2050 a k nim kvalitní nabíječku IPC-50 (deltapeak samozřejmost, pro každý článek zvláštní kanál, měření, cyklování, nastavování...) a dlouholeté zkušenosti. Proto, že těch přístrojů je celkem dost,mohu využívat aku kontinuálné a výrazně mi šetří peníze a mám vždy dost energie k dispozicii.

To jen pro jiný úhel pohledu.

Kdo nemá tohle vybavení a nemusí fotot, jen chce, tak mu je foťák s interním akumulátorem vhodnější.

Zrovna minulý týden sem kupoval nový 1500 mAh akumulátor pro Olympus 760UZ, stál strašlivých 4,80 USD i s poštou ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: winci*
Datum: 13.08.12 18:28

Mám ještě jeden návrh. Co takhle SAMSUNGEC-ST200?

Od: edge®
Datum: 13.08.12 18:48

Samsung má navíc wifi. Využiješ/nevyužiješ, to záleží na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 18:51
avatar

Proč ne...

V této kategorii do cca 3500Kč je v podstatě několik desítek fotoaparátů...s plus mínus stejnými parametry..., takže se lze bavit o detailech, ale neřekl bych že některý z nich vyčnívá zřetelně nad ostatní..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winci*
Datum: 13.08.12 19:31

Když ale nepočítáme wifi, tak to vypadá že je téměř ve všech zbylích ohledech horší než model VR-350 ne?

Datum: 14.08.12 08:33
avatar

Když nepočítám WiFi, tak je to ve všech dalších parametrech velmi podobné...a fotky z obou fotoaparátů lezou prakticky stejné..

Zkuste si najít na webu ukázkové fotografie z obou těchto (nebo jiných) fotoaparátů...pokud možno v plném rozlišení..(to není

problém najít)...stáhněte si je k sobě do PC a vytiskněte na formát na který budete nejčastěji fotky tisknout...Pak si vyberte ten

fotoaparát, který má lepší papírové fotografie (ovšem jak říkám, v podstatě nemáte šanci poznat rozdíl, ani na formátu

20x30cm...natož menším). Dalším problém bude ten, že se těžko budou shánět fotografie z různých fotoaparátů se stejnou

scénou.

Někde na webu se dejte Vámi vybrané fotoaparáty porovnat (já to také udělal) a pak se bavme o konkrétních rozdílech které Vás

zajímají..Ale v podstatě je to opravdu jedno..výrobci se navzájem "hlídají" a mají tak v dané cenové kategorii velmi podobné

parametry i kvalitu (a to nejen u těchto levných fotoaparátů, ale i u DSLR).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 09:25
avatar

Myslím, že wifi u fotoaparátu je docela zbytečná věc.

Někde jsem četl, že komponenty pro fotoaparáty vyrábí na světě jen několik firem, které je dodávají asijským montovnám. Takže ať si vyberete jakýkoli kompakt, máte jistotu, že uvnitř budou stejné mechanické a elektronické součástky.

Pokud začínáte s fotografováním a chytne vás to, určitě nezůstanete u kompaktu. Ale teď jde o to, osahat si to, vyzkoušet, co umí, jaké jsou možnosti a taky, jak se to bude líbit vám. Cvakat jeden snímek za druhými umí i cvičená opice, ale udělat snímek, aby byl hezký, měl nějakou vypovídací hodnotu a rád se na něj podíváte i po letech, to už nějaké znalosti předpokládá.

Takže, podle mně nejlépe zajít do obchodu, spíš specializovaného, kde jsou trochu vzdělanější prodavači-nadšenci a nechat si svoje oblíbené předvést, vyzkooušet si, jak se vám drží v ruce, jak jsou rozložené ovládací prvky, jak je složité nastavování. Nebojte se ptát, nekupujete rohlík. A kupte si ten, který se vám bude líbit nejvíc, a potom cvakejte, objevujte, zkoušejte.

Uvidíte, časem třeba zatoužíte po něčem dokonalejším, nebo budete spokojen s tím, co máte.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.