USB osciloskop

Od: Datum: 18.02.13 14:06 odpovědí: 4 změna: 18.02.13 15:51

Dobry den,

chteli bychom do firmy poridit osciloskop, ale vzhledem k tomu, ze to neni zrovna levna zalezitost, tak se hledaji nejake alternatiny. Jednou z nich je prave USB osciloskop (USBee), co jsem nasel. Chtel bych se ale zeptat Vas zkusenych v teto oblasti jake jsou nevyhody takovych to reseni? Je mi jasne, ze pro hovori hlavne cena, ale jde mi o to zda to umi i ty veci jako klasicky osciloskop. Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 14:27

... je tam relativně velké omezení kvality zobrazovaného signálu. Z důvodu použití AD převodníku, a někdy se na tom šetří hodně...

Vstupní napětí také bývá menší než u klasiky... ale vhodným děličem se dá dosáhnout velkých vstupních napětí bez požkození USB modulu/PC

Ohodnoceno: 0x

Od: barot
Datum: 18.02.13 14:32

A je tedy pouzitelne toto reseni?

http://www.usbee.com/usbeesxdigitaltestpod.aspx

Nebo je lepsi sahnout po necem takovemto?

http://osciloskopy.com/digitalni-osciloskopy.php

Od: bmbx®
Datum: 18.02.13 15:36

Hlavně jde o to na jaké účely bude používán a co je potřeba aby měl - kmitočtový rozsah měřeného pásma, 1kanál nebo vícekanál, paměťový...atd.

Ohodnoceno: 0x

Od: barot
Datum: 18.02.13 15:51

Tak vzhledem k tomu, ze se na tom budu ucit delat, tak jedine co vim je to, ze by to melo mit 2 - 4 kanaly, kmitoctovy rozsah do cca. 100 MHz. Hlavne se to bude vyuzivat na mereni signal v ridici jednotce, takze TTL.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.