Prenos dat u telefonu

Od: Datum: 01.08.12 23:27 odpovědí: 4 změna: 02.08.12 14:24
dobry den rad byych se zeptal na jednu ktere moc nerozumim. Kdyz u sveho telefonu pustim GPS tak se me to pta jestli to chci urcite pustit a ze mohou byt uctovany poplatky za prenos dat. Ale je to myslene tak ze budou uctovany jen kdy se pripojim na internet pres 3G sit nebo se budou uctovat i pres pripojeni WIFI? Wifina ma byt prece zdarma ne? pise mi to jedna aplikace jmenem sport tracker.Budu teda neco plaatit ikdyz se pripojim pres wifinu?
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 23:40

Pravděpodobně máš v telefonu povolenou asistenci GPS (A-GPS). To funguje tak, že se telefon připojí na internet (funguje jen přes operátora, protože ti díky tomu určí tvoji polohu) a pomocí toho si stáhne informace o družicích a rychleji je najde. Takže tato funkce zrovna přes WiFi snad ani možná není. Proto si tuto asistenci zakaž a potom ti bude klasicky přímo GPS modul vyhledávat družice. To ale může trvat třeba i několik minut.

V ostatních případech je připojení přes WiFi samozřejmě zdarma.

doplněno 01.08.12 23:44:

Tak se omlouvám ze dezinformaci, A-GPS údajně nezjišťuje polohu pomocí operátora, jen si zjistí, jaké konkrétní satelity jsou nad Vámi. Tím pádem by to mělo fungovat i přes WiFi a samozřejmě zdarma. Jen nezapomeňte, že v budově GPS těžko zprovozníte, musíte mít alespoň částečný přímý výhled na oblohu ;)

Od: bmbx®
Datum: 02.08.12 08:56

Mít v dnešní době u operátora takový tarif, kde se platí objem přijatých dat je docela masakr :D

Datum: 02.08.12 11:03

A to já ho právě s radostí využíval, protože jsem pomocí něj posílal SMSky přes SMS bránu, kde mi jedna vyšla na 12 halířů (normální SMS mám za 1Kč). Jenže T-mobile si vymyslel, že nejnižší balíček bude 24Kč/den a za přenesená data se už nebude dát platit. Takové zjištění polohy pro A-GPS mi taky vyšlo na půl koruny. Jinak internet v mobilu nevyužívám a ani nevyužiju. A přece nebudu platit takové pálky za paušální internet... *ee*

Datum: 02.08.12 14:24

Nevím ale při WiFi to po mně nic nechce!Internet do mobilu mám samo vypnutý,protože jinak se chce neustále přihlašovat a navíc to běžně netřeba,jen 2x jsem použil a hned po použití vypnul.GPS klidně moho mít neustále zapojenou (jen hlásí že je mimo dosah sítí) a nic se neděje dokud nezapojím,resp.nepovolím mobilní sítě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.