Jak si vyrobit pícku na fusing

Od: Datum: 28.07.12 23:19 odpovědí: 2 změna: 26.09.14 22:40
avatar

Hlavně - pánové technici. Měli by jste nějaký nápad, jak a hlavně z čeho vyrobit takovou pícku do mikrovlnky? Stojí cca 1500Kč tato profesionální a nechce se mi za ni dávat peníze.

http://www.brydova.cz/technik…echniky/159-fusing-mikrovlnka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.12 12:52
avatar

Mikrovlny nejsou rozhodně přímo schopny docílit v komoře mikrovlnky teploty,vhodné pro tavení skla,což je kolem 1000 stC.Musí se energie přesměrovat do indukční smyčky,která těch 800W vysokofrekvenční energie transformuje na proud a ohřeje keramickou desku.Tolik v principu.Nemyslím,.že je rozumné namáhat MAGNETRON v podstatě zkratovým proudem.

V průmyslové výrobě existují tavicí pícky na bázi indukčního tavení,do MW nejsou potřeba dávat.V podstatě bych vyrobil do keramické desky závit ze silného drátu,ten vložil do jedné poloviny jádra transformátoru v závitu se naindukuje zkratový proud 100A a ten ohřeje keramickou desku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pokornypetr
Datum: 26.09.14 22:40

Jde to...chystám na to fotoseriál a návod. Princip je v tom, že ze šamotové hmoty se vytvoří tvar pícky (odlití do sádry) vnitřek se pak vymaže grafitovou pastou (stačí grafit (čistý) smíchat např. s vodou a kašičkou to vymáznout) a funguje to suprově, jen to není na venek tak pěkné, ale to se určitě dá vychytat...na druhý pokus to určo zlepším ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.