Koaxiální kabel - průměr

Od: Datum: 28.07.12 12:29 odpovědí: 16 změna: 01.08.12 17:32

Ahojky. Lidičky prosim vás nevíte někdo jakej průměr má koaxiální kabel? Takovej nějakej běžnej co si dáte doma do set-top boxu? Potřebuju na to klipsy tak abych pak nevzala nějaký moc velký nebo malý...

Děkuju moc za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.12 12:35

Já používal průměry od cca 4 do 8 mm. Pokud máš na mysli konektory, tak ty jsou univerzální = jedna velikost. Hlavně si nespleť samce se samicí.

Datum: 28.07.12 12:37

Pokud na to nebudeš cpát F-konektory, tak jsou konektory univerzál. Pro F musíš mít přesnej rozměr, jinak to na ten kabel nenašroubuješ. Jinak používají se různé, já jsem před měsícem natahoval na opraveném baráku nové 6,5 mm.

Od: ar*
Datum: 28.07.12 12:37

Ono je více druhů a průměrů co se doma běžně používají, je to 5mm, 6,3mm , 6,8mm, 7,1mm. Jsou i slabší a silnější, ty se doma až tak běžně nepoužívají.

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 28.07.12 12:49

Tazatelka asi nemyslí konektory, ale příchytky na zeď. :D

Datum: 01.08.12 17:08

BMBX :dávam vám bod ,že ste prvý pochopili zmysel dotazu, ale body dostali radcovia ,ktorý otázke celkom neporozumeli

doplněno 01.08.12 17:11:

Dávam bod -smajliík sa okopíroval sám ,neviem?

Datum: 01.08.12 17:32

To jsou legrace. Já bych typoval. žejstenepsal dvojtečku a velké D, případně i s vloženou pomlčkou, nějak takto : D nebo : - D , ale bez mezer (zkusím to tak napsat: :D :-D )

doplněno 01.08.12 17:32:

No co jsem říkal?

Datum: 28.07.12 13:16

rimortis:

kup si v Tesku,Globusu,Kauflandu,propojovací kabel ke společné anténě a natáhni jej za skříněma volně.

JABRAKA

Datum: 28.07.12 20:39

Jestli dobře chápu, tazatelka si nechce kupovat kabel a ani ho házet za skříň. Tazatelka chce stávající kabel připevnit na zeď.

Datum: 28.07.12 15:02

Kup si 7mm BELDEN 125. Je to nejkvalitnější běžný satelitní koax, samozřejmě vhodný i pro DVB-T. Ostatní jsou levný šmejdy nebo zase zbytečně drahé pro domácí použití.

Datum: 28.07.12 20:36

Budu opakovat poznámku bmbx: Tazatelka asi nemyslí konektory, ale příchytky na zeď. Předpokládám, že kabel i s konektory už má.

Protože může mít kabel několik možných průměrů, bylo by nejlepší si ho vzít s sebou do prodejny a příslušné příchytky si vybrat na míru (případně jeho průměr změřit například šuplérou).

Datum: 28.07.12 21:08

No jasně, ale pokud ho má už doma, proč si ho nezměří?

Od: rimortis*
Datum: 28.07.12 23:56

He nemám doma zatím ani šroubovák, natož šupréru, a pravítkem to změřím hoodně těžko*smich* no asi s tím půjdu opravdu do nějakýho obchodu, doufám že to mají i volně prodejný,ty úchyty a ne jen na netu

Od: hop®
Datum: 29.07.12 09:40

I pravítkem ten kablík orientačně změčíte, plastové úchyty nejsou odstupňované po desetinách milimetru a jsou pružné. Měli by je mít v každém rozumném elektru...

doplněno 29.07.12 16:57:

Namotejte si na něco (třeba flašku nebo hrnec) 10 závitů koaxu vedle sebe, bude se Vám to měřit lépe, dělit deseti určitě umíte! ;)

Datum: 29.07.12 17:02

Tak nějak, ono to nakonec zdaleka není nijak tragický, jestli si koupíš příchytku o malinko větší nebo menší. Držet to bude a to je hlavní.

Od: rimortis*
Datum: 29.07.12 21:57

No o to každopádně jde, ale nikdy jsem to nepotřebovala a nesháněla, tak proto mám teď takový telecí otázky

Datum: 29.07.12 16:54

A co takhle položi na kabel knihu a odměřit to pravítkem, jako když měřím výšku dětí? Anebo, nedal by se nonius vypůjčit od kamaráda?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.